بامیلو بلاگ / سبک زندگی / تغذیه سالم / کارشناسان تغدیه چه غذایی به کودکان خود می دهند؟

کارشناسان تغدیه چه غذایی به کودکان خود می دهند؟

کارشناسان تغدیه در خانه برای کودکانشان چه می پزند؟ قطعاً میوه، سبزیجات و غلات زیادی در آشپزخانه شان پیدا می شود اما شما حتماً می توانید آنجا طرز تهیه پاستا و شیرینی جات هم پیدا کنید. تعدادی از متخصصین تغذیه یک سری استراتژی، راهنمایی و دستورالعمل برای تغذیه بچه ها به اشتراک گذاشته اند که در ادامه با هم می خوانیم. در این مطلب به ناهار و شامی کامل و مقوی می پردازیم.

طرز تهیه ناهار و شام توسط کارشناسان تغدیه

جیل کستل متخصص تغذیه توصیه می کند سبک درست تغذیه خانواده این است که همه باید غذای مشابه بخورند. او از انواع راه های خلاقانه برای سرو غذا استفاده می کند. گاهی مانند سبک خانوادگی، همه غذاها در مرکز قرار می گیرد و هرکس برای خود می کشد و گاهی نیز به سبک پیشخدمت های رستوران، یک نفر مسئول این کار می شود.

به این دستور پخت ها توجه کنید.

سالاد حبوبات با پنیر فتا

کارشناسان تغذیه

طرز تهیه سالاد

▪ 1و ½ فنجان عدس پخته شده (می توان از کنسرو استفاده کرد.)

▪1 فنجان کنسرو نخود که آب کشی شده و بدون نمک باشد.

▪ ½ فنجان فلفل دلمه ای خرد شده

▪ ½ فنجان خیار ایرانی یا انگلیسی خرد شده (اگر دوست داشتید پوستش را بکنید و آن را روی پوستتان بگذارید.)

▪ ½ فنجان پنیر فتا

▪ ¼ فنجان دانه انار (یا دیگر میوه های انتخابی در فصول دیگر)

▪ انواع سبزیجات سبزرنگ به دلخواه

طرز تهیه سس

▪ 3 قاشق غذاخوری آبلیمو

▪ 4 قاشف چای خوری روغن زیتون

▪ 1 و ½ قاشق چای خوری سس خردل

▪ 1 و ½ قاشق چای خوری شیره افرا

▪ ¼ قاشق چای خوری نمک

▪ فلفل به میزان لازم

در یک کاسه بزرگ، عدس، نخود، فلفل، خیار، پنیر و دانه های انار را مخلوط کنید. در یک کاسه کوچک یا شیشه دردار آبلیمو، روغن زیتون، خردل، شیره افرا، نمک و فلفل را مخلوط کنید. سس را روی سالاد عدس و نخود بریزید و خوب تکان دهید تا ترکیب شوند. در صورت تمایل سالاد را روی برگهای کاهو، اسفناج، کلم یا هر سبزیجاتی که دوست دارید سرو کنید.

طرز تهیه مرغ لیمویی در ده دقیقه

کارشناسان تغذیه

▪ سینه مرغ بدون استخوان (سه عدد کوچک یا دو عدد بزرگ)

▪ نمک و فلفل به میزان لازم

▪ 2 قاشق غذاخوری کره

▪ 2 قاشق غذاخوری آرد

▪ 1 عدد لیمو با برش های گرد

سینه های مرغ را به دو تا چهار قطعه عمودی تقسیم کنید. برای اینکه فیله مرغ ها ضخامت یکسانی داشته باشند آنها را بکوبید. نمک و فلفل بزنید. فیله ها را در آرد بغلتانید و آنها را تکان دهید تا آرد اضافه جدا شود. کره را در ماهی تابه آب کنید. فیله های مرغ را سرخ کنید تا رویش کمی قهوه ای شده و کاملاً بپزند. هر طرف بین دو تا سه دقیقه کفایت می کند. مرغ ها را از ماهی تابه خارج کنید. برش های لیمو را در ماهی تابه سرخ کنید. با پشت قاشق کمی آنها را فشار دهید تا آب لیمو خارج شود. مرغ ها را به ماهی تابه اضافه کرده و با لیموها مخلوط کنید و برای چند دقیقه کوتاه حرارت دهید.

منبع: verywell

نویسنده: پردیس کیانی

پردیس کیانی
تصور کنید در این روزگار هنوز کسی باشد که از اتفاقات کوچک اطرافش ذوق زده شود. کسی که با یک قهوه عالی در یک کافه دنج ذوق مرگ می شود یا در این هوای آلوده از یک نسیم خنک یهویی لذت می برد. کسی که هنوز به سبک تماشاگران هشتاد سال پیش سینما با تماشای فیلم بترسد، بخندد یا مثل ابر بهار گریه کند. او لیسانس رشته سینما، عاشق کتاب، خوره فیلم و سریال و دیوانه سفر و خوراکی های جدید است. این معجون عجیب و غریب نویسنده ایست به نام پردیس کیانی.

یک دیدگاه

  1. بسیار عالی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *