بامیلو بلاگ / راهنمای خرید / چگونه عینک آفتابی مناسب صورت خود انتخاب کنیم؟

چگونه عینک آفتابی مناسب صورت خود انتخاب کنیم؟

عینک آفتابی روزبه‌روز بیشتر رایج می‌شود ولی ما همچنان برای انتخاب عینک مناسب، ساعت‌ها تلاش می‌کنیم. همان‌طور که لباس‌های خود را با توجه به رنگ چهره و مویتان انتخاب می‌کنید، باید این اصول را هنگام انتخاب عینک آفتابی نیز، رعایت کنید.

با عینک آفتابی خود بین رنگ مو و پوستتان تعادل ایجاد کنید. مهم‌ترین کار توجه به ته رنگ پوست است، که به دو طیف سرد و گرم تقسیم می‌شود. ته رنگ‌های گرم، هاله‌ای از رنگ‌های زرد و نارنجی دارند و ته رنگ‌های سرد، متمایل به آبی، صورتی و قرمز هستند.

عینک آفتابی-رنگ مو

 همیشه رنگ عینک آفتابی‌تان را متضاد پوست خود انتخاب کنید. اگر موی روشن و بلوند و پوستی با ته رنگ سرد دارید، فریم‌های سرمه‌ای، طوسی تیره و یا مشکی انتخاب کنید. اما اگر ته رنگ پوستتان گرم است، عینک سبز تیره یا قرمز سیر بزنید.

برای موی قهوه‌ای با ته رنگ سرد، طیف آبی، صورتی، بنفش، سبز و یا سفید مناسب خواهند بود. رنگ‌های گرم‌تر پوست با صورتی، آبی و مشکی هماهنگی خوبی پیدا می‌کنند.

برای موی مشکی مدل‌های متفاوت بسیاری وجود دارد. رنگ‌های روشن و ملایم به‌تنهایی، کنار تیرگی مویتان اصلاً به چشم نمی‌آیند، اما ترکیب آن‌ها با عدسی‌های مشکی یا آبی بسیار برازنده‌ می شود.

سبز بهترین رنگ برای مو قرمزهاست. اما مشکی یا سفید هم همیشه جایگزین‌های مناسبی هستند.

در مرحله بعد، برای انتخاب مدل مناسب، ابتدا باید فرم صورت خود را بشناسید. با توجه به شکل صورت خود، فریم خاصی پیدا کنید که ظاهرتان را زیباتر کند.

صورت‌های گرد

عینک آفتابی-صورت گرد

برای صورت‌هایی با زاویه‌های نرم و گرد، که عرض و ارتفاع یکسان دارند، فریم‌های ضخیم در اشکال مربع یا مستطیل که عرض استخوان‌های گونه را می‌پوشانند، بهترین و شیک‌ترین گزینه هستند.

با کمک این عینک‌ها، می‌توانید گردی صورت خود را مخفی کرده تا کشیده‌تر و ظریف‌تر به نظر برسد.

صورت‌های مربع

عینک آفتابی-صورت مربع

برای صورت‌های مربع، که استخوان‌های گونه، فک و پیشانی کاملاً بارزند، بهتر است فریم گرد یا بیضی شکل انتخاب کنید. برای این چهره‌ها، فریم‌های مستطیل توصیه نمی‌شوند، زیرا زاویه‌های صورت را بیشتر نمایان می‌کنند.

صورت‌های بیضی

عینک آفتابی-صورت بیضی

برای صورت‌های بیضی شکل، گزینه‌های بیشتری وجود دارد. تقریباً بیشتر فریم‌ها به چهره‌های بیضی می‌آیند، اما بهترین آن‌ها، فریم‌های گرد زاویه‌دار یا مربع با گوشه های نرم هستند. اگر صورت کوچک و ظریفی دارید، از عینک‌های بیش‌ازحد بزرگ اجتناب کنید و سراغ مدل‌های هم‌اندازه صورت خود بروید.

صورت‌های قلبی

عینک آفتابی-صورت قلب

برای صورت‌های به شکل قلب یا الماس، عینک‌های ظریف کاملاً گرد یا بیضی مناسب‌اند. عینک‌های بدون فریم هم گزینه خوبی خواهند بود. برای این صورت‌ها نیز، بهتر است فریم‌های ضخیم انتخاب نکنید.

صورت‌های مثلث

عینک آفتابی-صورت مثلث

برای صورت‌های مثلثی، فریم‌هایی به‌اصطلاح گربه‌ای انتخاب کنید، که گوشه‌های زاویه‌دار و رو به بالا دارند. همچنین، فریم‌های مستطیل با زاویه‌های گرد برای این صورت‌ها توصیه می‌شوند. برای ظاهر خاص‌تر، سراغ عینک‌های ری بن خلبانی (Ray-Ban Aviators) معروف بروید. فریم‌های مربع برای این چهره‌ها مناسب‌ نیستند.

نویسنده: مژده تهرانی

مژده فعالیت خود را از روزهای آغازین بامیلو، در بخش تولید محتوا شروع کرد. تحصیلات او در رشته طراحی لباس و علاقه اش به مد و لباس، همواره باعث می شد که با دقت و حساسیت خاصی به کارش ادامه دهد. او علاقمند به خوراکی های هیجان انگیز، موزیک، فیلم، هنر و زبان شناسیست. اگر دختری را در کنار خیابان مشغول محبت به گربه ها دیدید تعجب نکنید، چون مژده عاشق همه حیوانات روی زمین است!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *