عطر مناسب فصل زمستان
بامیلو بلاگ / راهنمای خرید / انتخاب عطر زمستانی مناسب برای آقایان و خانم ها

انتخاب عطر زمستانی مناسب برای آقایان و خانم ها

به نظر شما برای انتخاب یک عطر زمستانی چه نکاتی را باید در نظر گرفت؟ عطر مناسب فصل زمستان باید دارای چه خصوصیاتی باشد تا ماندگاری و پخش بوی راضی کننده ای داشته باشد؟ انتخاب یک عطر مناسب برای هر فصل نیازمند اطلاع از چند نکته ساده و البته مهم است که اگر آن ها را در نظر بگیرید قطعا مثل همیشه بهترین انتخاب را خواهید داشت. در این مطلب قصد داریم در سه سر فصل اساسی و به طور خلاصه به بیان نکات ریز و درشت و البته کاربردی، برای انتخاب عطر زمستانی ایده آل شما بپردازیم. بنابراین اگر قصد خرید ادکلن برای فصل زمستان را دارید، در ادامه مطلب با بامیلو بلاگ همراه باشید.

عطر مناسب فصل زمستان چه ویژگی های مهمی دارد؟

عطرهای زمستانی

در قسمت اول به ویژگی های اصلی و مهمی می پردازیم که یک عطر زمستانی حتما باید آن ها را داشته باشد. این بخش شامل سه قسمت است. این سه قسمت شامل سنگینی و قدرت عطر مورد نظر، توجه به نوت اصلی (میانی) عطر، و نوع محصول است. در ادامه هر یک را توضیح خواهیم داد.

از عطر های سنگین تر و قوی تر استفاده کنید (قسمت اول)

عطر مناسب زمستان

تابستان زمان خوبی برای استفاده از عطرهای خنک و سبک و روزانه است، اما برای فصل زمستان استفاده از عطرها و رایحه های سنگین تر، قدرتمند تر و ماندگار تر، بیشتر توصیه می شود. اما دلیل اینکه استفاده از عطرهای ماندگار تر و قدرتمند تر برای فصل های سرد و مخصوصا فصل زمستان توصیه می شود چیست؟ در فصل های سرد و خصوصاً در فصل زمستان پوست خشک تر می شود و رطوبت و چربی خود را از دست می دهد. به دلیل خشکی پوست عطر زودتر اثر خود را از دست می دهد و رایحه آن از بین می رود. به همین علت توصیه می شود از عطرهای قدرتمند تر استفاده شود تا ماندگاری آن بیشتر باشد.

راهنمای خرید عطر : این رایحۀ نامرئی و فراموش نشدنی

راه حل دیگری هم در مورد افزایش ماندگاری عطر در فصل زمستان وجود دارد و آن هم استفاده از کرم های مرطوب کننده و چرب کننده (ترجیحا بدون بو یا کم بو) است. می توانید در قسمت هایی که قصد اسپری کردن عطر را دارید پوست را به کرم آغشته کنید و سپس عطر را بر روی آن اسپری کنید و با این کار ماندگاری عطر را افزایش دهید. البته اکیداً استفاده از عطر هایی که خود آن ها چرب هستند را پیشنهاد نمی کنیم. به این علت که این چربی ممکن است عوارض مختلفی برای پوست و سیستم عصبی بدن شما داشته باشند.

در انتخاب عطر زمستانی به نوت اصلی (پایانی) توجه بیشتری داشته باشید (قسمت دوم)

عطر زمستانی

همانطور که احتمالا می دانید عطرها شامل سه نوت ابتدایی، نوت میانی و نوت اصلی (نوت پایانی) هستند. برای خرید عطر مناسب زمستان توجه به نوت اصلی بیش از همه مهم است. سنگین ترین و ماندگار ترین بخش یک عطر نوت اصلی آن است. بر خلاف آن نوت ابتدایی و میانی عطر به زودی محو می شوند و اثر آن ها از بین می رود. ساختار رایحه نوت اصلی بیشتر عطرهای زمستانی از سه رایحه رایج و متداول پچولی، وانیل و چوب صندل تشکیل شده است. اگر علاقه دارید بدانید از چه ساختاری از رایحه ها در نوت اصلی ادکلن های مختلف استفاده شده است، می توانید از طریق قسمت مشخصات کالا در فروشگاه بامیلو اطلاعات مورد نظر خود را کسب کنید.

توجه به نوع محصول و غلظت عطر برای ماندگاری بیشتر عطر (قسمت سوم)

عطرهای با غلظت بالا مناسب فصل زمستان
استفاده از پرفیوم ها و ادو پرفیوم ها به علت ماندگاری بیشتر برای فصل های سرد توصیه می شود

پیشنهاد ما در این قسمت این است که اگر قصد خرید یک عطر ماندگار برای فصل زمستان را دارید، بهتر است روی پرفیوم ها و ادو پرفیوم ها فکر کنید و به سمت ادو تویلت ها نروید. علت آن هم تفاوت میزان غلظت اسانس خالص رایحه در هر یک از این انواع محصولات است. غلظت اسانس عطر در ادو تویلت ها چیزی در حدود 5 درصد است، در حالی که این مقدار در ادو پرفیوم ها به حدود 15 الی 20 درصد و در پرفیوم ها به بالای 30 درصد می رسد. هدف از انتخاب غلظت بالاتر قدرت بالاتر عطر در میزان ماندگاری آن است. بیشتر عطر ها در فصل های سرد به میزانی که در فصل های گرم باقی می مانند قدرت ندارند.

در فصل زمستان سراغ چه رایحه هایی برویم؟

در فصل زمستان می توانید رایحه هایی را انتخاب کنید که ماندگاری بیشتری دارند و مدت بیشتری طول می کشد تا اثر آن ها از دست برود. در این بخش بهترین رایحه های زمستانی را به شما معرفی می کنیم.

رایحه های شیرین و خوراکی

رایحه های شیرین و خوراکی
رایحه های شیرین و خوراکی

رایحه های خوراکی و شیرین ماندگاری بیشتری در عطر ایجاد می کنند، به همین منظور یکی از بهترین انتخاب ها در فصل زمستان می تواند استفاده از این دسته از روایح باشد. البته می دانیم که ممکن است نگران زنندگی برخی از این رایحه های شیرین باشید، اما در نوت پایانی و اصلی این دسته از روایح با بویی ملایم تر و البته ماندگار تر رو به رو خواهید شد. از طرفی برای انتخاب رایحه های شیرین و خوراکی گزینه های زیادی در اختیار دارید و حتما می توانید گزینه ای مناسب با طبع و سلیقه خود پیدا کنید. می توانید عطر مورد نظر خود در این دسته را از طریق لینک زیر تهیه کنید.

رایحه های ادویه دار

رایحه های ادویه ای
رایحه های ادویه ای

رایحه های ادویه دار در دسته عطرهای گرم قرار می گیرند. رایحه های دارچین و هل و بسیاری دیگر از رایحه های گوناگون که هر کدام می توانند عطری خاص، کم نظیر و ماندگار به ارمغان بیاورند. اگر بخواهیم یکی از بهترین عطرهای زنانه در این سبک را نام ببریم گرلن شالیمار بهترین پیشنهاد است. اگر علاقه دارید با بهترین عطرهای مردانه و زنانه در این سبک آشنا شوید می توانید از دکمه زیر استفاده کنید.

رایحه های چوبی

رایحه های چوبی
رایحه های چوبی

رایحه های چوبی که معرف حضور هستند. این رایحه ها با قدرت و تلخی کمی که درون خود دارند می توانند در فصل زمستان یک گزینه مناسب و با ماندگاری بالا برای علاقه مندان به عطر باشد. از طرفی این سبک از روایح طرفداران زیادی هم دارد. اگر نمی توانید با رایحه های شیرین و خوراکی و رایحه های ادویه ای کنار بیایید روایح چوبی بهترین انتخاب برای شماست. حس کردن بوی درختان کاج چیزی است که کمتر کسی می تواند از آن بگذرد. چوب بلوط، صندل، چوب درخت ترنج و پچولی از دیگر انواع روایحی هستند که در این دسته قرار می گیرند. این دست از روایح معمولا با روایحی از دسته روایح مرکباتی ترکیب می شوند. اگر دوست دارید عطر زمستانی مورد نظرتان را از دسته روایح چوبی انتخاب کنید می توانید از دکمه زیر استفاده کنید. 

استفاده از روایح تابستانی

رایحه های تابستانی
رایحه های تابستانی

اگر با فصل زمستان میانه خوبی ندارید پیشنهادی برای شما داریم. می توانید برای اینکه حس خوب تابستان را به خودتان هدیه دهید و به حال و هوای تابستان برگردید از رایحه های گل دار (Floral) استفاده کنید. در مورد ماندگاری این عطرها در فصل های سرد نگران نباشید. می توانید با انتخاب عطر هایی که شیرین تر هستند ماندگاری بیشتر عطر خود را تضمین کنید. استفاده از نسخه های اینتنس عطرها نیز می تواند خیال شما را از بابت عطر مورد علاقه تان راحت کند.

در نهایت اگر باز هم بابت ماندگاری عطر نگران هستید مطلب افزایش ماندگاری عطر در 8 حرکت را بخوانید تا خیالتان راحت باشد که همیشه خوشبو خواهید بود.

منبع: wikihow

نویسنده: سید مهدی رئوف

سید مهدی رئوف
مهدی در دانشکده مدیریت خوانده است. او در زمینه تولید محتوا تجربه خوبی دارد. چهار سال تالیف و ترجمه در وبسایت های معتبر در زمینه های وب، سبک زندگی، فناوری، خودرو، مد و زیبایی از تجربیات حرفه ای مهدی در وب هست. علاقه به تولید محتوای باکیفیت برای مخاطب چند سالی است که در وجود او رخنه کرده. از علایق اصلی او می توان به مطالعه مقالات مرتبط با فناوری و استفاده از گجت های هوشمند اشاره کرد. به نظر مهدی پینتبال یک تفریح بی نظیر و یک ورزش فوق العادست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *