بامیلو بلاگ / دنیای مد و زیبایی / مد بانوان / شیک پوشی با شلوار جین متناسب با سایز و اندام

شیک پوشی با شلوار جین متناسب با سایز و اندام

همه ما این تجربه ناراحت کننده را داشته ایم که شلوار جین مورد علاقه مان خراب شده باشد. این اتفاق شاید به خاطر این باشید که قد شلوار بلند بوده و یا اینکه قسمتی از شلوار به مرور زمان ساییده شده است. هرچقدر هم شلوار شما از کیفیت بالایی برخوردار باشد، بدون مراقبت های مناسب، به سرعت آسیب می بیند. به همین دلیل هرگاه خانمی را دیدید که شلوار جین تمیز و سالمی پوشیده است، مطمئن باشید که به خوبی از شلوارش مراقبت کرده است و می دانسته که چگونه آن را متناسب با سایز خودش بسازد.

ممکن است با کوتاه کردن پایین شلوار جین از آسیب بیشتر آن جلوگیری کرده باشید، اما این کار برای کوتاه مدت جواب می دهد و روشی دراز مدت نخواهد بود. بنابراین اگر می خواهید شلوار جین تان را برای مدت طولانی سالم نگه دارید، بهتر است با ترفندهایی برای سالم نگه داشتن شلوار جین آشنا شوید. در این مطلب به بررسی راهکارهایی برای بهتر و سالم تر نگه داشتن این شلوارها می پردازیم.

دستان توانمند خیاط

شلوارتان را به دست خیاط بدهید. چه برای کوتاه کردن قد شلوار باشد و چه تغییر شکل پاچه آن، خیاط شما می داند چگونه شلوارتان متناسب با سایز شما خواهد بود. بهتر است این نکته را بدانید که جمع شدن شلوار در قسمت پایینی آن باعث می شود قد شما کوتاه به نظر بیاید، در حالی که اندازه بودن قد شلوار باعث می شود که ظاهر شلوارتان بهتر به نظر آید و واقعاً در بلندتر و کشیده تر نشان دادن پاهایتان نقش به سزایی دارد.

به علاوه ممکن است وقتی قد شلوار را کوتاه می کنید، در ظاهر شلوار هم تغییراتی ایجاد شود. مثلاً اگر شما 5 سانتی متر از قد شلوار کوتاه کنید، احساس کنید که کمی تنگ شده است. حتی اگر شلوار شما تنگ است، آن را به یک خیاط بسپارید، او می تواند با بازکردن قسمت کمی از دوخت کناره شلوار، آن را برایتان گشادتر کند. خیاط حتی می تواند شلوار شما را از قسمت کمر تنگ کند و اگر شما کمر باریکی دارید، این روش یکی از بهترین روش ها برای داشتن یک شلوار جین با ظاهر متناسب است.

شلوار جین فاق بلند

شلوار جین

شلوار جین فاق بلند همیشه یک انتخاب فوق العاده است، تنها در صورتی که دقیقاً متناسب و اندازه شما باشند.

تا کردن پایین شلوار

شلوار جین

اگر می خواهید تا کردن پایین شلوار، قد آن را کوتاه کنید، مطمئن شوید که این کوتاهی بالای قوزک پایتان قرار بگیرد. تا زدن پایین شلوار یک راه حل موقتی است و کوتاه کردن قد شلوار توسط خیاط، راه حل دائمی آن است که بسیار رسمی تر و مرتب تر به نظر برسید.

شلوار جین راسته

این سبک شلوار جین را حتماً به اندازه خودتان بخرید، چراکه باید حتماً و خصوصاً درقسمت کمر، به اندازه و متناسب باشند.

شلوار جین تنگ و چسبان

شلوار جین

برای شلوارهای جین که خیلی تنگ هستند، دقت کنید که کوتاهی شلوار دقیقاً بر روی باریک ترین قسمت قوزک پا قرار بگیرد.

شلوار جین دم پا گشاد

شلوار جین

شلوارهای دم پا گشاد، را به اندازه ای که کفشان مشخص باشد کوتاه کنید. چراکه اگر شلوار دم پا گشاد شما خیلی بلند باشد، در اثر برخورد با زمین به راحتی ساییده و خراب می شود و ظاهر مناسبی پیدا می کند.

ریش ریش کردن پایین شلوار

شلوار جین

اگر دوست دارید پایین شلوارتان ریش ریش باشد، می توانید خودتان پایین شلوارتان را کوتاه کنید و  مراجعه به خیاط را برای زمان های دیگر بگذارید.

شلوار جین کوتاه

شلوار جین

شلوارهای جین کوتاه باید در قسمت کمر کاملاً چسبان باشند تا در ظاهر کلی اندام، حس تعادل به وجود آورند.

شلوار جین گشاد

شلوار جین

اگر از شلوار گشاد استفاده می کنید، مطمئن شوید که شلوارتان کاملاً اندازه شما است، چرا که اگر اندازه شما نباشد، شما را چاق تر از سایز واقعی تان نشان می دهد.

یک شلوار جین متناسب

شلوار جین

با یک خیاط مشورت کنید تا به شما راهنمایی بدهد و به شما کمک کند تا شلوارتان را دقیقاً اندازه و متناسب خود بسازید.

 

داشتن ظاهری زیبا و متناسب کار سخت و پیچیده ای نخواهد بود، کافی است شما برای انتخاب لباس و مراقبت از آن وقت بگذارید و در صورتی که در مورد چگونگی تناسب آن با سایز خود مطمئن نیستید، از یک خیاط یا کسی که در این راه تجربه دارد، کمک بگیرید.

منبع: whowhatwear

نویسنده: نیلوفر اسلامی حقیقت

نیلوفر اسلامی حقیقت
نیلوفر مدرک کارشناسی مترجمی زبان انگلیسی دارد و تحصیلات تکمیلی را در رشته گرافیک دانشگاه الزهرا گذرانده. در زمینه تصویر سازی، نویسندگی و ترجمه فعالیت می کند و در واقع متخصص بازاریابی محتواست. با تولید و تصویر سازی متناسب محتوا، به بازاریابی محصولات کسب و کارهای آنلاین کمک می کند. اعتقاد دارد برنده بازی بهترین محتوا نیست، بلکه محتوایی است که به بهترین شکل انتشار پیدا می کند. عکاسی می کند و چند گالری عکس هم برگزار کرده. از دنیایی مد و تبلیغات لذت می برد و با مطالعه سعی می کند اطلاعاتش را در این زمینه بالا ببرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *