بامیلو بلاگ / دنیای فناوری / پوشیدنی ها / اپل بزرگترین تولید کننده ی گجت های پوشیدنی

اپل بزرگترین تولید کننده ی گجت های پوشیدنی

شرکت اپل توانست باری دیگر در صدر فهرست بهترین تولید کننده گجت های پوشیدنی هوشمند قرار گیرد.شرکت اپل به لطف فروش 3.9 میلیون ساعت هوشمند در سه ماهه اخیر تا به امروز توانست به بهترین نرخ فروش خود در سال 2017 دست پیدا کرده و لقب بهترین سازنده گجت های پوشیدنی هوشمند در دنیا را به خود اختصاص داد. در حدود 800 هزار عدد از ساعت های تولید شده توسط این شرکت، ساعت های سری سوم شرکت اپل (Apple Watch Series 3) هستند که این تعداد از ساعت ها مجهز به قابلیت LTE هستند.

گجت های پوشیدنی

از رقبای اصلی شرکت اپل می توان به شرکت های شیائومی (Xiaomi) و فیت بیت (Fit bit) اشاره کرد که به ترتیب میزان تولید آنها 3.6 و 3.5 میلیون قطعه گجت های پوشیدنی هوشمند در سال 2017 بوده است که البته این میزان نیز از میانگین تولید این دست از محصولات بیشتر بوده است.

گجت های پوشیدنی

سومین سری از ساعت های هوشمند تولیده شده توسط شرکت اپل که موسوم به Apple Watch Series 3 می باشند با قابلیت هایی نظیر برخورداری از سیستم ارتباطی LTE به بازار عرضه شد، که البته این ساعت ها در ابتدا با گزارشاتی مبنی بر وجود مشکلات برقراری ارتباط مواجه شدند.

در ادامه اپل با انتشار بروز رسانی های نرم افزاری مخصوص این ساعت ها که در هفته های جاری پس از تولید و عرضه آن صورت گرفت در صدد رفع این مشکل اقدام کرد که بسیار موفقیت آمیز بود. پس از رفع این مشکل تا به امروز، این ساعت هوشمند به پرفروش ترین محصول در بین تمام گجت های پوشیدنی این شرکت مبدل شده است.


تحلیل گران قسمت فروش شرکت اپل پیش بینی میزان فروش بالاتر Apple Watch Series 3 در نیمه دوم سال میلادی نسبت به نیمه اول سال را به شرکت ارائه کرده بودند، اما متاسفانه عدم آمادگی لازم خط تولید مربوطه و تولید نکردن تعداد کافی از این ساعت هوشمند با توجه به نیاز بازار باعث شد که میزان فروش این محصول کمی پایین تر از مقدار پیش بینی شده باشد؛ درست به مانند مشکلی که کاربران و طرفداران iPhone X با آن روبرو شدند.


شرکت اپل این بار به خوبی می داند که با نزدیک شدن به فصل تعطیلات و بالا رفتن میزان تقاضا باید میزان تولید محصولات خود را به حد شایسته ای افزایش دهد تا بتواند جوابگوی نیاز بازار باشد، در غیر این صورت از دست دادن بازار فروش برای این شرکت ممکن است عواقب بسیار جدی تری به دنبال داشته باشد.

نویسنده: علیرضا اصغری

علیرضا ۲۰ و خورده ای سال پیش در خانواده ای مذهبی چشم به جهان گشود. سینمای هالیوود، بازیهای کامپیوتری و موسیقی پیکره اصلی و حدود ۹۹.۹% محتویات ذهن این فرد را تشکیل داده است اما او همیشه خودرا آماده یادگیری و تجربه موضوعات جدید می‌کند.

یک دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *