صفحه‌نمایش نسل آتی آیفون
بامیلو بلاگ / دنیای فناوری / شایعات در مورد صفحه‌نمایش نسل آتی آیفون به حقیقت نزدیک می‌شود

شایعات در مورد صفحه‌نمایش نسل آتی آیفون به حقیقت نزدیک می‌شود

ظاهراً کمپانی اپل برای افرادی که به شدت اخبار و شایعات در مورد صفحه‌نمایش  نسل آتی آیفون را دنبال می‌کنند، سورپرایز ویژه‌ای دارد. بنا به گزارش منتشر شده از سوی Patently Apple، این شرکت اخیراً دو پتنت جدید ثبت کرده است که یکی از آنها مربوط به «کاهش حاشیه یک دیوایس» بوده و دیگری نشان دهنده «یک سنسور اثرانگشت مستقیماً کار گذاشته شده در صفحه‌نمایش » است.

صفحه‌نمایش نسل آتی آیفونبدین ترتیب و با توجه به این پتنت­ها، به نظر می‌رسد اپل دو ویژگی بسیار مهم در مورد صفحه‌نمایش  نسل آتی آیفون را که شایعات بسیاری هم درباره آن وجود دارد را به حقیقت تبدیل خواهد کرد. آنچه مسلم است، تاکنون این دو پتنت ثبت شده در هیچ کدام از محصولاتی که از سوی اپل روانه بازار شده وجود نداشته است. پس به احتمال بسیار زیاد در آینده شاهد آیفونی با حداقل حاشیه صفحه‌نمایش  خواهیم بود که سنسور Touch ID مستقیماً در درون این صفحه‌نمایش  قرار گرفته است.

در متن پتنت­های موردبحث، دقیقاً به آنچه همه طرفداران اپل در مورد دو ویژگی مهم و برجسته صفحه‌نمایش  آیفون انتظارش را می‌کشند، اشاره شده است:

می‌توان از یک لایه زیرین انعطاف‌پذیر برای ساخت پنل صفحه‌نمایش  و/یا پنل سنسور لمسی (که در اینجا به عنوان “circuit panel” ذکر شده) یک دیوایس موبایل طوری استفاده کرد که لبه‌های پنل صفحه‌نمایش  و/یا پنل سنسور لمسی قابل خم شدن باشند. خم شدن لبه‌ها می‌تواند طول یا عرض پنل را کاهش داده، و به نوبه خود باعث باریک‌تر شدن دیوایس، بدون کاهش ناحیه فعال صفحه‌نمایش /لمسی آن شود.

در حقیقت، پتنت جدید اپل بیانگر ایجاد صفحه‌نمایشی با قابلیت انعطاف‌پذیری است که برای باریک‌تر شدن دیوایس بدون کاهش اندازه کلی صفحه‌نمایش ، می‌توان پنل صفحه‌نمایش  و سنسور لمسی را به دور لبه‌های دستگاه خم کرد. این دقیقاً همان استراتژی است که سامسونگ در ساخت صفحه‌نمایش  Infinity Display گلکسی S8 بکار برده است.

همه‌چیز در مورد آیفون ۸

انتظارات ما از اپل آیفون ۸

اما داستان برای سنسور Touch ID کمی فرق دارد. پتنت مربوط به این سنسور اندکی پیچیده تر از پتنت صفحه‌نمایش  است، اما این پتنت هم سنسوری را نشان می‌دهد که برای دسترسی ساده‌تر به سنسور در حین استفاده از اپلیکیشن­ها، سنسور مستقیماً در درون صفحه‌نمایش  ادغام شده است.

صفحه‌نمایش نسل آتی آیفوندر انتها باید گفت با وجود اینکه پتنت­های مذبور، اولین پتنت­هایی نیستند که اپل در مورد صفحه‌نمایش  ثبت کرده، اما همین پتنت­ها به وضوح نشان می‌دهند که این شرکت سیب نشان به دنبال واقعی کردن این ایده است. حال باید منتظر باشیم و ببنیم آیا پتنت­های جدید در مورد صفحه‌نمایش  نسل آتی آیفون (که احتمالاً آیفون ۸ نامیده خواهد شد) در عمل استفاده می‌شوند یا نه؟

منبع: theverge

نویسنده: مسعود عیوض زاده

مسعود فارغ التحصیل رشته نرم افزار کامپیوتر است و علاقه بسیار زیادی به دنیای تکنولوژی و خودرو دارد. بهترین سرگرمی او مطالعه مطالب علمی و به روز، و هر چیزیست که آگاهی او نسبت به قبل بیشتر کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *