بامیلو بلاگ / دنیای فناوری / نسخه های جدید سیستم عامل iOS و کند شدن آیفون های قدیمی

نسخه های جدید سیستم عامل iOS و کند شدن آیفون های قدیمی

اگر شما هم جزو آن دسته از افرادی هستتید که اعتقاد دارید اپل با انتشار نسخه های جدید سیستم عامل iOS باعث کند شدن آیفون های قدیمی شده و کاربران را ترغیب به خرید گوشی های جدید تر کند، باید بدانید که آزمایش جدید شرکت فیوچرمارک (Futuremark) این ادعا را به طور کامل رد کرده است.

این شرکت طی این آزمایش در طول مدت زمان 18 ماه، عملکرد تعدادی دستگاه آیفون با نسخه های مختلف سیستم عامل iOS را مورد بررسی کرده است و داده های آن را با استفاده از نرم افزار 3Dmark مورد ارزیابی قرار داده است.

ویژگی های آیفون ۱۰ از دیدگاه یک کاربر اندرویدی چگونه است؟

آیفون ۸، آیفون ۸ پلاس و آیفون ایکس رسماً معرفی شدند

نقد و بررسی آیفون ۸ و ۸ پلاس

با توجه به نتایج آزمایش این نکته مشخص شد که یک دستگاه آیفون 5s پس از گذراندن این دوره هیچ کمبود و ضعفی در زمینه عملکرد GPU ویا CPU تجربه نکرد و این قضیه در مورد دیگر مدل های موجود در این آزمایش نیز صدق می کند.

سیستم عامل iOS کند شدن آیفون

قبل از انجام این آزمایش توسط فیوچرمارک گزارشی توسط هاروارد منتشر شده بود مبنی بر این که شرکت اپل به طور عمدی با انتشار نسخه های جدید سیستم عامل iOS سعی در کند شدن آیفون های قدیمی دارد و می خواهد این تفکر را در ذهن کاربر ایجاد کند که زمان خرید آیفون جدید رسیده است. این آزمایش پاسخی محکم در جواب این ادعای نامعتبر مطرح شده توسط هاروارد بود و بیانگر این است که اپل برای فروش بیشتر محصولات محبوبش نیازی به استفاده از چنین روش های ناجوانمردانه ای ندارد.

سیستم عامل iOS کند شدن آیفون

 مهندسی کردن و ایجاد چنین امکانات سخت افزاری و نرم افزاری پیچیده ای برای ناکافی نشان دادن آیفون های قدیمی نیازمند هزینه های گزافی است که اپل همیشه این هزینه ها را صرف یافتن ایده ها و امکانات نوآورانه در نسل های جدید آیفون های خود کرده است. ضمن این که بخش بازاریابی در شرکت های بزرگی همانند اپل به همین خاطر آغاز به فعالیت خود را شروع کرده اند و وظیفه پیدا کردن بازار های هدف را به عهده دارند و البته که تا به امروز این مهم را به خوبی انجام داده اند و اپل احساس نیازی در زمینه فروش محصولات خود نداشته است.

سیستم عامل iOS

این اتفاق که گوشی های قدیمی به مرور زمان کمی کند شدن آیفون در سرعت عملکرد پردازنده را تجربه می کنند در تمامی تلفن های همراه امری بدیهی و مشترک است و به توطئه و دسیسه چینی شرکت اپل مربوط نمی شود.

منبع : thenextweb

 

نویسنده: علیرضا اصغری

علیرضا ۲۰ و خورده ای سال پیش در خانواده ای مذهبی چشم به جهان گشود. سینمای هالیوود، بازیهای کامپیوتری و موسیقی پیکره اصلی و حدود ۹۹.۹% محتویات ذهن این فرد را تشکیل داده است اما او همیشه خودرا آماده یادگیری و تجربه موضوعات جدید می‌کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *