بامیلو بلاگ / دنیای فناوری / دستیار صوتی سیری بر روی اندروید

دستیار صوتی سیری بر روی اندروید

تکنولوژی هوش مصنوعی و دستیار صوتی با سرعت خیره‌کننده‌ای در حال پیشرفت است و نمونه‌های شخصی آن‌که روی گجت‌های مختلف در دسترس هستند نیز از این قاعده مستثنا نیستند. Google Assistant بر روی گوشی‌های پیکسل و سیستم Google Home  کار می‌کند، Amazon Alexa بر روی دستگاه‌های Amazon Fire  و به‌زودی Huawei P9 و سیری محبوب هم بر روی آیفون، تلویزیون‌های اپل، مک و ساعت‌ اپل کار می‌کند. و هنگام کار با هرکدام از این گجت‌ها، شما ویژگی‌هایی در دسترس خواهید داشت که به‌احتمال‌زیاد هنگام کار با یک نمونۀ دیگر در اختیار نخواهید داشت.

دستیار صوتی اپل سیری گوگل و الکسا

درواقع برندۀ جنگ هوش مصنوعی کمپانی‌ای خواهد بود که قادر باشد تکنولوژی خود را بدون محدودیت در نوع پلتفرم تعریف‌شده، در دسترس گجت‌های بیشتری قرار دهد. برای مثال اگر کسی از سیری استفاده می‌کند، بسیار بهتری خواهد بود اگر سیری را در تمام دستگاه‌هایی که به‌طور روزانه استفاده می‌کند در دسترس داشته باشد و این تکنولوژی محدود به محصولات اپل نباشد. بهتر است که سیری بر روی تمامی دستگاه‌های اندرویدی و ویندوزی نیز (علاوه بر ios) در دسترس باشد.

دستیار صوتی اپل سیری گوگل و الکسا

استدلال ما بسیار ساده است؛ تصور کنید شخصی که از یک پی‌سی ویندوز 10، گوگل هوم، ساعت هوشمند اپل و یک گوشی اندرویدی استفاده می‌کند اگر علاقه‌مند به استفاده از هوش مصنوعی باشد در طول روز باید با Cortana، Google Assistan و Siri کار کند که این مسئله اتفاق چندان خوشایندی نیست.

دستیار صوتی اپل سیری گوگل و الکسا

تکنولوژی هوش مصنوعی،برای آن‌که به حدی از پیشرفت برسد که همه انتظارش را داریم احتیاج به این دارد که حجم زیادی از اطلاعات در مورد نحوۀ زندگی ما را در خود ذخیره کند. برای مثال اگر شخصی Siri را انتخاب کرده باشد، بهتر است که در تمام طول روز و هنگام کار با تمام گجت‌های خود از همان تکنولوژی استفاده کند تا سیری بتواند تمام عادت‌های صاحبش را به خاطر بسپرد و به این وسیله قادر باشد همانند یک دستیار واقعی در کنار او باشد. این مسئله در مورد تمام انواع هوش مصنوعی صدق می‌کند. برای مثال الکسا و دستیار گوگل باید روی پی‌سی و محصولات اپل هم قابل‌استفاده باشند تا بدین‌وسیله کاربران بتوانند حداکثر استفاده را از قابلیت‌های هوش مصنوعی ببند.

دستیار صوتی اپل سیری گوگل و الکسا

به نظر می‌رسد که دو کمپانی گوگل و آمازون در حال انجام مطالعاتی بر روی این ایده هستند و احتیاج است که کمپانی‌های دیگری همچون مایکروسافت و اپل نیز استراتژی خود را تغییر داده تا بتوانند بهترین تجربۀ استفاده از تکنولوژی AI یا هوش مصنوعی را در اختیار کاربران قرار دهند. امیدواریم که به‌زودی خبر پشتیبانی Siri  از دستگاه‌های اندرویدی و ویندوزی به گوشمان برسد.

منبع: technobuffalo

نویسنده: مصطفی ولی پور

مصطفی، مقاله‌نویس و مترجم، فارغ التحصیلِ رشتۀ مترجمی زبان انگلیسی است و دنیای موفقیت، فناوری و خودرو سه موردی هستند که محوریت مقاله های تالیف شده توسط او را شکل می دهند. هنر بخش جدایی ناپذیر زندگی مصطفی است و نوازندگی، عکاسی، تصویرسازی، طبیعت گردی و کمپینگ مهم ترین تفریحات او را تشکیل می دهند. او عاشق ورزش است و ورزش هایی از جمله شنا و یوگا همیشه در برنامۀ او جایگاه ثابتی دارند. به نظر مصطفی "خوشحال بودن" بالاترین درجۀ موفقیت است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *