بامیلو بلاگ / سبک زندگی / فرهنگ و هنر / فیلم / سکانس‌های هیجان‌انگیزی که تقریباً بازیگران خود را به کشتن داده‌اند! (بخش اول)

سکانس‌های هیجان‌انگیزی که تقریباً بازیگران خود را به کشتن داده‌اند! (بخش اول)

این روزها سکانس‌های هیجان‌انگیز طرفداران بسیاری دارند و جلوه‌های ویژۀ یکپارچه در صنعت سینمای امروز حرف اول و آخر را می‌زنند. این جلوه‌ها به‌اندازه‌ای پیشرفت کرده‌اند که باور کردن خطراتی که جان بازیگران را تهدید می‌کنند کمی مشکل به نظر می‌رسد. طرفداران و بینندگان فیلم‌های اکشن و هیجانی فکر می‌کنند ساخت تمام این سکانس‌های خشن و اکشن با استفاده از جلوه‌های ویژه صورت می‌گیرد و بدین صورت هیچ خطری جان بازیگر را تهدید نمی‌کند.

اما حقیقت چیز دیگری است. در میان این‌همه جلوه‌های بصری کامپیوتری، هنوز هم سکانس‌های هیجان‌انگیز هستند که می‌توانند جان بازیگر را به خطر بی اندازند. در این مطلب سکانس‌هایی که تقریباً باعث مرگ بازیگرها شدند را با یکدیگر مرور می‌کنیم.

سکانس‌های هیجان‌انگیز

ایسلا فیشر (Isla Fisher) در فیلم Now You See Me

قسمت اول فیلم Now You See Me (حالا منو می‌بینی) که در سال 2013 روی پردۀ نقره‌ای رفت، پر از جلوه‌های ویژۀ بصری است. این‌همه جلوه‌های ویژه می‌تواند گواه این باشد که لزومی نداشته بازیگران برای بازی در سکانس‌های هیجان‌انگیز جان خود را به خطر بی اندازند. اما واقعیت چیز دیگری است.

در یکی از سکانس‌های هیجان‌انگیز این فیلم ایسلا فیشر باید با دستان بسته از یک تانکر آب فرار می‌کرد. فیلم‌نامه هم بدین صورت بود که شخصیت هنلی باید در آخرین لحظات می‌گریخت و در میان به‌به و چهچه مردم از تانکر بیرون می‌آمد. در واقعیت نیز چنین شد اما هیچ‌کدام از این اتفاقات تحت کنترل بازیگر اتفاق نیفتادند.

فیشر زمانی که در زمان فیلم‌برداری این سکانش واقعاً در تانکر گیر افتاده و سه دقیقۀ تمام در حال تلاش برای فرار بود. او بعدها در مصاحبه‌ای فاش کرد که تمام عوامل فیلم فکر می‌کرده‌اند که او دارد نقشش را به زیبایی تمام ایفا می‌کند و هیچ‌کس فکر نمی‌کرده که وی واقعاً در حال غرق شدن است.

سکانس‌های هیجان‌انگیز

سکانس‌های هیجان‌انگیز هیل بری (Halle Berry)

بری یکی از بازیگرانی است که همیشه در معرض خطر قرار می‌گیرد و انتخاب سکانس مشخصی که تقریباً باعث مرگ وی شده باشد سخت است. این بازیگر بارها در طول فیلم‌برداری فیلم‌های مختلفی آسیب دیده و بعضاً راهی بیمارستان شده است. دست او در حال فیلم‌برداری Gothika شکسته، سر صحنۀ فیلم Catwoman سرش به تیر چراغ برق خورده، در فیلم Cloud Atlas پایش شکسته و در طول فیلم‌برداری The Call سرش را به زمین کوبیده است.

سکانس‌های هیجان‌انگیز

جیسون استیتهام (Jason Statham) در فیلم The Expendables

جیسون استیتهام پس از حضوری کاملاً موفق در فیلم Lock, Stock and Two Smoking Barrels به‌یک‌باره تبدیل به بازیگری همه‌فن‌حریف در فیلم‌های اکشن شد و با بازی در سکانس‌های هیجان‌انگیز زیادی محبوبیت زیادی یافت. همین شد که سیلوستر استالونه یا همان راکی خودمان او را برای یکی از نقش‌های اصلی مجموعه فیلم‌های The Expendables انتخاب کرد.

هر کدام از فیلم‌های این مجموعه جنون را به حد اعلا رسانده و در سومین و آخرین فیلم از این مجموعه است که جیسون استیتهام تقریباً جان خود را از دست داد. در یکی از سکانس‌های هیجان‌انگیز این فیلم است که مشکلی برای ترمزهای ماشین استیتهام پیش می‌آید و از یک اسکله به داخل دریای سیاه پرت می‌شود. ماشین سریعاً 18 متر زیر آب فرو می‌رود و استیتهام که در گذشته قهرمان شیرجه و شنا بوده است، می‌تواند خودش را آزاد کرده و به سطح آب برساند.

سکانس‌های هیجان‌انگیز

تام هنکس (Tom Hanks) در فیلم Cast Away

تام هنکس در طول فیلم‌برداری Cast Away تقریباً جان خود را از دست داد! درست است که تام هنکس برای بازی در این فیلم کاملاً ریاضت کشید و مجبور شد چندین کیلوگرم وزن اضافه و سپس کم کند، اما مشکل اصلی زمانی اتفاق افتاد که هنکس در یک سکانس پای خود را به شدت برید. جای زخم هنکس تا دو هفته هر روز باد می‌کرد و امان وی را بریده بود. درنهایت وقتی که او را به بیمارستان منتقل کردند، متوجه شدند که زخم او با عفونت بدی مواجه شده است که می‌توانسته باعث مرگ وی شود.

سکانس‌های هیجان‌انگیز

جنیفر لارنس (Jennifer Lawrence) در فیلم The Hunger Games: Mockingjay

به گفتۀ یکی از عوامل تولید فیلم The Hunger Games: Mockingjay در یکی از سکانس‌های این فیلم بود که یک دستگاه تولیدکنندۀ دود، بد عمل کرد و نزدیک بود لارنس را خفه کند. این فرد اعتراف کرد که دستگاه تولیدکنندۀ دود در طول یک سکانس که قرار بود در یک تونل فیلم‌برداری شود منفجر شد و شروع به تولید دودی غلیظ کرد. خوشبختانه لارنس از تونل فرار کرده و تنها با حس سرگیجه و حالت تهوع نجات پیدا می‌کند.

سکانس‌های هیجان‌انگیز

جرج کلونی (George Clooney) در فیلم Syriana

سر کلونی در حال فیلم‌برداری یک صحنۀ شکنجه در فیلم مذکور ضرب دید و پس از آن بود که وی درد شدیدی را حس می‌کرد. با این حال پزشکان تا چند هفته نتوانستند علت اصلی درد وی را کشف کنند. تا اینکه بالاخره مشخص شد مایع نخاعی او در این چند هفته در حال نشت کردن به بیرون بوده است. پس از تشخیص علت درد بود که پزشکان شروع به درمان وی کردند و مشکل برطرف شد.

سکانس‌های هیجان‌انگیز

جوزف گوردون لویت (Joseph Gordon-Levitt) در فیلم Premium Rush

جوزف گوردون لویت که در فیلم‌هایی نظیر بتمن و جی آی جو بازی کرده است، در یکی از سکانس‌های هیجان‌انگیز فیلم Premium Rush به شدت آسیب دید. در یکی از سکانس‌های هیجان‌انگیز این فیلم بود که لویت در حالی که سوار دوچرخه است بین دو ماشین گیر می‌کند و به شدت با شیشۀ عقب یکی از ماشین‌ها برخورد می‌کند. کارگردان این فیلم می‌گوید “یک لحظه در حال تماشای تصاویر دوربین‌ها در مانیتور بودم و لحظه‌ای بعد جوزف را گم کردم. یک میکروفون کوچک به او متصل بود و این شد که صدای تصادف سهمگین او را کاملاً از هدست خودم شنیدم. برای 18 ثانیه تا زمانی که به او برسم و ببینم واقعاً چه اتفاقی افتاده فکر می‌کردم جوزف مرده باشد. با خودم فکر می‌کردم که آیا واقعاً مرده؟ من واقعاً یک بازیگر را کشته‌ام؟”

دست گوردون لویت درنهایت 31 بخیه خورد اما او در تمام مدت در حال خندیدن بود…

 

از این مطلب خوشتون اومده؟ به زودی با بخش دومش می رسیم خدمتتون

نویسنده: ذوالفقار شوقی

دلم می‌خواست تو هاگوارتز درس بخونم اما رفتم میدون فلسطین انگلیسی خوندم. بعدشم تغییر رشته دادم و دانشجوی حقوق شدم. به جای گاندور هم تو شهرری به دنیا اومدم. حلقه و سطل جادویی هم ندارم اما با کلمات جادو می کنم. از زئوس این مردک از خودراضی هم خوشم نمیاد. خدای خودم همیشه کمکم کرده. ما که جغد نداریم برامون نامه بیاره اما با نظراتتون زیر مطالبم خوشحالم کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *