بامیلو بلاگ / سبک زندگی / ترفندها / ۴ نکته سلامتی در میانسالی برای خانم ها

۴ نکته سلامتی در میانسالی برای خانم ها

اگر در میانسالی هستید، اکنون بهترین زمان است که سبک خود را برای بهبود رفاه زندگی، دوباره از نو بسازید. در ادامه نکات مختلفی درباره نحوه غذا خوردن، ورزش های مناسب و سلامتی در میانسالی با شما در میان می گذاریم. با بامیلو بلاگ همراه باشید.

برای یک زن، میانسالی می‌تواند به طور دیوانه واری زمان فعالیت باشد. علاوه بر زمانی که برای خانواده، دوستان، کار، سرگرمی ها و … اختصاص می دهید، باید مقداری از وقت خود را هم صرف مراقبت از خود کنید. اگر نتوانید به خوبی از خود مراقبت کنید، نمی توایند مسئولیت های دیگر را نیز برعهده گیرید. بنابراین، در حال حاضر با در نظر گرفتن گام های مثبت در جهت ساخت بهترین دهه های زندگی خود در میانسالی، تدابیر مثبت را در راستای سلامتی در میانسالی اتخاد کنید.

سلامتی در میانسالی با نحوه غذا خوردن

سلامتی در میانسالی با نحوه غذا خوردن

به عنوان یک زن در دهه 50 سالگی، مهم است غذایی که مصرف می‌کنید برای قلب و استخوان های شما مناسب باشد. یک رژیم غذایی غنی، متشکل از تمام مواد غذایی است که انرژی بیشتر به همراه مواد مغذی بیشتر داشته باشد و باعث جوان سازی پوست شود.

درباره انتخاب و خرید مواد غذایی خود تجدید نظر کنید

در این سن به کالری کم نیاز دارید. بنابراین، تمرکزتان بر انتخاب غذاهای غنی از مواد مغذی مانند دانه های روغنی، سبزیجات، میوه ها، لوبیا و آجیل باشد. مصرف غذاهای فرآوری شده را کاهش دهید. زیرا اکثراً مملو از شکر، شیرینی های مصنوعی و سدیم اضافی هستند. یکی از ساده ترین راه های کاهش مصرف غذاهای فرآوری شده و افزایش مواد مغذی در رژیم غذایی، خرید شخصی از فروشگاه های زنجیره ای است.

لیست غذای خود را با دستور العمل های سالم مانند تخم مرغ و بوقلمون شکم پر با سس گوجه فرنگی ترش و سوپ تخم مرغ پر کنید.

این نکته ممکن است برای خوردن، غیر عادی به نظر برسد. اما در واقع خواب نقش مهمی در تنظیم مناسب هورمون گرسنگی ایفا می‌کند. کم خوابی اغلب به اضافه شدن وزن ترجمه می‌شود. بسیاری از زنان در معرض یائسگی و بی نظمی قاعدگی همراه با بی خوابی قرار دارند. ریتم خواب خود را تقویت کنید که شامل مراقبه، یوگای ملایم و سایر تکنیک های آرامش بخش برای تسکین و آماده شدن برای خواب می‌شوند. اگر هنگام خواب به سختی می‌توانید چشمان خود را ببندید، از پزشک خود در مورد راه حل بی خوابی مشاوره بگیرید.

برای سلامتی در میانسالی، باکتری های مفید بدن خود را تقویت کنید

برای سلامتی در میانسالی، باکتری های مفید بدن خود را تقویت کنید

هر روز یک فنجان ماست کم چرب (یا محصولات غنی از پروبیوتیک) میل کنید. مخصوصاً به دنبال ماست هایی باشید که حاوی مواد فعال بیشتری باشند تا مطمئن شوید باکتری های مفید برای مبارزه با اسهال، یبوست و گاز معده را به بدنتان می‌رسانید.

نکات ورزشی مناسب برای سلامتی در میانسالی

تکنیک مناسب می‌تواند خطر آسیب دیدگی و فشار در طول تمرین در میانسالی را کاهش دهد. هنگام انجام این روال جدید، به شکل خاص آن توجه کنید. کلاس های تمرینی و فیلم ها، ابزاری عالی برای یادگیری تکنیک های مناسب هستند. همچنین، هنگام خستگی توجه بیشتری به فرم داشته باشید. زیرا خستگی باعث می‌شود راحت تر به خود صدمه بزنید. به ویدیوهای تمرینات موجود در اینترنت سری بزنید. بسیاری از آنها شامل ویدئوهایی هستند که برای فرم دهی مناسب به شما کمک می‌کنند.

تمریناتتان را با تغییرات بدن و سلامتی خود تطبیق دهید

تمریناتتان را با تغییرات بدن و سلامتی خود تطبیق دهید

وقتی در سن 50 سالگی هستید، هیچ چیز دیگر مانند سابق نیست. با این حال، تمرینات فیزیکی برای حفظ سلامت شما در این سن ضروری است. اگر آسیب دیدید یا بیمار شدید، در صورت امکان تمرینات را به طور کامل کنار نگذارید. به عنوان مثال، برای بهبود سرماخوردگی یا آنفولانزا، قبل از صبحانه یک پیاده روی سریع داشته باشید. یا یک یوگا ملایم برای آرامش بخشیدن را امتحان کنید. این کار ممکن است به میزان تمرینات منظم روزانه، کالری سوزی انجام ندهد ولی بدن شما را در سطحی از فعالیت نگه می‌دارد که بتوانید اعمال خود را بهبود ببخشید.

برای سلامتی در میانسالی، حرکت های جدید را امتحان کنید

برای سلامتی در میانسالی، حرکت های جدید را امتحان کنید

 اگر رویه انجام تمرینات خاص، بخشی از سبک زندگی شما است، اکنون زمان مناسبی است تا تمرینات جدیدی را به آن بیافزایید. این حرکات جدید به عضلات شما کمک می‌کنند تا قوی تر کار کنند و این به معنی سوزاندن کالری بیشتر است. بیش از این، تلاش برای انجام نوع دیگری از تمرینات، با شکل دادن حرکات جدید، مغز شما را جوان نگه می‌دارد.

 

با رعایت اصول بالا در دوره میانسالی نیز احساس جوانی خود را حفظ کنید و با تمرکز به فعالیت های خود بپردازید. یادتان نرود که درباره تغذیه و فعالیت های بدنی خود همیشه برنامه های خاصی را در نظر داشته باشید تا سلامتی خود را حفظ کنید.

منبع: skinnyms

نویسنده: علی عسگری

علی تحصیل کرده رشته MBA است و در حال حاضر خواندن و نویسندگی را به عنوان سرگرمی و کار انجام می دهد. سعی می کند در هفته یک کتاب انگلیسی در موضوعات مختلف بخواند. به این موضوع اعتقاد دارد که انسان همان آرزوهایش هست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *