بامیلو بلاگ / سبک زندگی / سفر و گردشگری / سفر هوایی با کودکان و راهکارهایی برای یک مسافرت بی دغدغه

سفر هوایی با کودکان و راهکارهایی برای یک مسافرت بی دغدغه

شاید شما هم جزو کسانی باشید که از سفر هوایی هراس دارید. تعداد این افراد البته زیاد نیست. در طرف مقابل تعداد افرادی که از سفر هوایی با کودکان ترس دارند بیشمار است. کودکان روی زمین هم بند نمی شوند. اگر به هوا بروند بدون شک مشکلات چند برابر می شود. در هواپیما باید روی یک فضای محدود نشسته و با این موجودات بازیگوش دست و پنجه نرم کرد. با این که سفر هوایی بی دغدغه با کودکان وجود خارجی ندارد اما ترفندهایی برای آسان شدن این مسأله می توان یافت. با بامیلو بلاگ همراه باشید.

هله هوله و صفحه نمایش

همیشه توصیه می کنیم تا جای ممکن کودکان خود را از هله هوله دور کنید. برای اوقاتی که با گوشی و تبلت می گذرانند زمان بندی کنید. هنگام سفر هوایی همه اینها به چرندیات بدل می شوند. وقتی سوار هواپیما می شوید باید از هر ابزاری که می توانید برای کنترل بچه ها استفاده کنید. هنگامی که از هواپیما پیاده شدید می توانید رژیم غذایی کودکتان و زمان بندی گوشی را از سر بگیرید. البته اگر کودک شما کمتر از 2 سال سن دارد می توانید تنها با صفحه نمایش سرش را گرم کنید. هله هوله برای کودکان زیر 2 سال ممنوع است. حتی در سفر هوایی!

پرواز هنگام اوقات خواب

پرواز هنگام اوقات خواب بچه ها

پرواز خود را به گونه ای زمان بندی کنید که هنگام اوقات خواب کودک باشد. کودکان هنگام خستگی حوصله بازیگوشی ندارند. البته این مسأله ممکن است به تنهایی جوابگو نباشد. برخی کودکان هنگام ورود به محیط جدید، خواب از سرشان می پرد. می توانید مقداری به آنها بی خوابی بدهید. سعی کنید برنامه خواب کودک خود را کمی تغییر دهید تا موقع سفر هوایی به ناچار خوابش ببرد. البته شاید مقداری بی رحمانه باشد اما مطمئن باشید ارزش آرامش هنگام پرواز را دارد.

برخی افراد تنها به دنبال ارزان ترین بلیط ممکن هستند و زمان بندی پرواز برایشان نقش تربچه را ایفا می کند. اما مطمئن باشید سفر هوایی با یک کودک بازیگوش (یا بدتر بیش فعال) از خوردن تربچه هم سخت تر است و اشکتان را در می آورد.

لباس اضافه برای اوقات مبادا

سعی کنید داخل وسایل خود یک دست لباس اضافه برای همه افراد در حال پرواز داشته باشید. به هیچ عنوان این مورد را نادیده نگیرید. هنگامی که کودکتان در سفر هوایی حالش به هم بخورد تقاضای کیسه مخصوص نخواهد کرد. تمام افرادی که در آن نزدیکی باشند مورد لطف او قرار می گیرند. شاید بخواهید برای افراد ناشناسی هم که احتمال آلوده شدن لباسشان وجود دارد، لباس بردارید!

استفاده از صندلی کودک

صندلی کودک هواپیما

برخی هواپیمایی ها صندلی مخصوص کودک ارائه می کنند. این صندلی دارای محفظه ها و جاهایی است که می توانید لوازم سرگرمی و موارد مورد نیاز کودک خود را در آن قرار دهید. از این مزیت استفاده کرده و چیزهایی که نمی توانید در کیف خود جای دهید را به آنجا منتقل کنید.

شیر دادن هنگام بلند شدن و فرود هواپیما

شیر دادن به کودک در هواپیما

اینکه بچه ها هنگام بلند شدن و فرود هواپیما گریه می کنند اتفاقی نیست. تغییر فشار کابین هواپیما در این مواقع روی گوش ها و سر کودکان تأثیر می گذارد. برای مقابله با این مشکل بهتر است خودتان به کودکتان شیر بدهید. البته دادن شیر خودتان هنگام فرود و بلند شدن احتمالاً ممکن نباشد. اگر هم خدمه به شما این اجازه را بدهند، کمربند ایمنی مانع این کار خواهد شد. بهتر است در این مواقع از شیشه شیر کودک استفاده کنید.

کالسکه را هنگام سفر هوایی فراموش کنید

ممکن است داشتن یک کالسکه بچه هنگام رفتن به بازار یا پارک بسیار سودمند باشد. اما مطمئن باشید این مسأله در مورد سفر هوایی صادق نیست. حمل وسایل سفر و کالسکه به صورت همزمان ایده جالبی نخواهد بود. بخصوص اگر کالسکه تاشو نباشد یا نتوانید با یک دست آن را تا کنید. نهایتاً می توانید با خود یک کریر یا سبد حمل داشته باشید اما کالسکه برای پرواز ایده جالبی نخواهد بود.

بازسازی محیط خواب

کیسه خواب کودک هواپیما

بدون شک نمی توان پرده های اتاق خواب و موسیقی مخصوص کودک را هنگام سفر هوایی در اختیار داشت. مگر اینکه با پرواز شخصی در حال سفر باشید! اما می توان خواب کودک را تا جای ممکن بازسازی کرد. داشتن کیسه خواب یکی از بهترین راه هاست. معمولاً کودکان هم با کیسه خواب میانه خوبی دارند.

در نهایت این مسأله را بدانید که برخی افراد از سر و صدای کودکان آزرده خاطر می شوند. اما همه داشتن یک بچه را درک می کنند. تلاش خود را برای آرام کردن بچه به کار بگیرید. در صورتی که موفق نشدید زیاد جای نگرانی نیست. بیشتر افراد روزی این موقعیت را تجربه کرده یا خواهند کرد. اگر شما نیز تجربه سفر هوایی با کودک را دارید از تجربیات خود با ما و دوستانتان بگویید.

منبع: purewow

نویسنده: هادی ملکی

هادی فعالیت حرفه‌ای خود را در سطح وب از سال 1390شروع کرد. در زمینه‌ سبک زندگی، دیجیتال مارکتینگ، سخنوری، آی‌تی، زبان انگلیسی و کروماکی تخصص داشته و تناسب اندام جزو علایق اصلی وی بشمار می‌رود. در این راستا کاهش وزن 35 کیلوگرم در یک سال از افتخارات او محسوب می‌شود. هادی معتقد است زبان طنز مؤثرترین زبان انتقال اطلاعات است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *