بامیلو بلاگ / سبک زندگی / سفر و گردشگری / چرا سفر رفتن از شما شخصیت بهتری می‌سازد؟

چرا سفر رفتن از شما شخصیت بهتری می‌سازد؟

سفر رفتن افراد را تبدیل به انسان های بهتری می کند. وقتی در مورد جهان و مردم درونش شناخت پیدا کنید، مرزها را کنار خواهید زد و چیزهای جدید را امتحان خواهید کرد، شما تبدیل به انسانی با ذهن بازتر، اجتماعی تر و موفق تر خواهید شد. این مطلب را یکی از توریست های آمریکایی برای دلایل سفر کردن نوشته است. خواندن آن را به شما توصیه می‌کنیم.

مردم همیشه می پرسند که سفر چگونه مرا تغییر داده است. اگر به عقب بازگردم و زمانی را بخاطر آورم که هنوز سفر کردن را شروع نکرده بودم و آنرا با منِ کنونی ام مقایسه کنم، به جرات می توانم بگویم که سفر باعث شده که شخصیت بهتری بیابم. حالا احساس آرامش بیشتری نسبت به زمانی دارم که برای اولین بار در ۲۵ سالگی برای کشف دنیا خانه را ترک گفتم.

به عبارت دیگر اکنون بسیار موفق تر از گذشته ام. در واقع فکر می‌کنم سفر رفتن می تواند باعث موفقیت بیشتر همه افراد شود. ما همیشه پایان سفرمان بهتر از آغازش است. قصد از خود تمجید کردن یا بزرگ نمایی را نداریم، تنها می گویم که به قدرت سفر کردن برای تغییر هویت انسانی و آرامش بیشتر او اعتقاد دارم. هویتی که فرد به دنبال آن است و برای رسیدنش تلاش می‌کند.

چگونه و چرا سفر مرا موفق تر کرد؟ بیایید با هم روش های تغییرش را بررسی کنیم:

سفر رفتن و اجتماعی تر شدن

انتخاب میان غرق شدن یا شنا کردن در مسیر است. ممکن است به تدریج با افراد بیشتری دوست شوید یا اینکه به تنهایی ادامه دهید و هر شب با چشم خیس بخوابید. یاد خواهید گرفت که چگونه با غریبه ها دوست شوید و با آنها راحت تر صحبت کنید. وقتی برای اولین بار سفرم را آغاز کردم، در صحبت کردن و برقراری رابطه با کسانی که نمی‌شناختم دچار مشکل بودم. حالا بسیار مشتاق به حرف زدن با غریبه ها و دوست شدن با آنها هستم.

سفر رفتن و توانایی بیشتر در گفتگو

سفر رفتن نه تنها شما را در برقراری ارتباط با غریبه ها قدرتمند خواهد ساخت بلکه روش تان را نیز برای این کار بهبود می بخشد. پس از حرف زدن طولانی مدت با افراد، سوالات مشابه خسته کننده خواهد بود و شما کسل خواهید شد، اندکی بعد در مورد اینکه افراد اهل کجا هستند، به کجا می روند، چه مدت است که در سفرند و خیلی چیزهای دیگر بی اهمیت می شوید. این قبیل سوالات در حقیقت هیچ چیز ارزشمندی در مورد فرد مقابل به شما نخواهد گفت. به تدریج به گفتگوهای کوتاه و پرسیدن سوالات جذاب علاقمند خواهید شد، سوالاتی که مهم خواهند بود و در مورد افراد اطلاعات بیشتری منتقل می کنند.

سفر رفتن و اعتماد به نفس بیشتر

شما به سرتاسر جهان سفر کرده‌اید و جاهای مختلفی را دیده‌اید از کوه های اورست گرفته تا شهرهای زیبای فرانسه و به تدریج اعتماد به نفس تان بیشتر شده است. به عبارت دیگر شما بسیار موفق بوده اید، پس چرا از خود مطمئن نباشید؟ چرا به توانایی هایتان اعتماد نداشته باشید؟ پس از مدتی این احساس خود به خود تقویت خواهد شد و شما به چیزهایی خواهید رسید که تا بحال فکرش را نیز نکرده بودید.

سفر رفتن و انعطاف پذیری بیشتر

در طول سفر ممکن است با مشکلاتی مانند نرسیدن به پرواز، اتوبوس های آهسته، مسیرهای اشتباه، تاخیر، غذای بد و بسیاری موارد دیگر روبرو شوید. پس از مدتی آموزش می بینید که چگونه با چنین موقعیت هایی برخورد کنید. شما عصبانی نخواهید شد فقط نحوه کارتان را تغییر خواهید و ادامه می دهید. زندگی توپ گرد را جلوی پای شما انداخته و شما آنرا به بیرون از پارک پرتاب کرده اید. چرا؟ زیرا شما اینگونه موفق خواهید بود.

سفر رفتن و ماجراجویی بیشتر

سفر رفتن

وقتی که به توانایی خود برای انجام دادن کارها اعتماد داشته باشید، هر کاری را انجام خواهید داد. هفته گذشته در تگزاس علیرغم اینکه غذای تند را دوست نداشتم، تندترین فلفل جهان را خوردم. اگر نخواهیم محدودیت ها را بشکنیم پس هدفمان از زندگی چیست؟ دهانم آتش گرفت اما اگر باز هم موقعیتش ایجاد شود، اینکار را خواهم کرد.

سفر رفتن و خونسردی بیشتر

آیا مشکلات فقط مشکل هستند؟ آنها فایده دیگری نیز دارند. آنها شما را خونسردتر و آرامتر می سازند. زیرا شما یاد می گیرید که چگونه با سختی ها کنار بیایید و اهمیت ندهید. در این مرحله شما بهتر کارها را سامان خواهید داد و نیازی به مضطرب شدن وجود ندارد.

سفر رفتن و جذاب تر شدن

استرس باعث پیر شدن می شود. زندگی بدون استرس و آرامش باعث می شود که دیرتر پیر شوید و مطمئن تر گام بردارید. همیشه جوان و جذاب بمانید.

سفر رفتن و باهوش تر شدن

تا زمانی که یکجا ثابت باشید، ذهن تان نیز منجمد خواهد بود. سفر رفتن دنیا را به شما نشان می دهد، شما در مورد مردم، تاریخ و فرهنگ آنها اطلاعات خواهید یافت، حقایق جدیدی را در مورد مردم خواهید دانست. در مجموع شناخت بهتری از مردم و رفتارهایشان پیدا خواهید کرد. این گنجینه چیزی است که کتاب ها نمی توانند به شما اهدا کنند و تنها از طریق تجربه بدست می آید.

سفر رفتن و مادی گرایی کمتر

در طول جاده یاد می‌گیرید که چگونه با موجودی کم زندگی کنید. شما متوجه خواهید شد که تمامی کالاهای موجود در فروشگاه ها در صورتی زیبا خواهند بود که زندگی را شادتر کنند. وقتی که به خانه می‌رسید، تنها به نیازهای زنده ماندن توجه خواهید داشت. همانطور که گفته می شود هر که بامش بیش، برفش بیشتر.

سفر رفتن و روحیه ای شادتر

سفر رفتن به شما یاد می دهد که چگونه شادتر باشید. شما آرامتر و مطمئن تر خواهید بود و جهان را مکانی روشن تر می یابید. پس از چنین دیدگاهی چگونه نمی توان در مورد زندگی خوشحال بود؟ سفر افراد را تبدیل به انسان های بهتری می کند. وقتی در مورد جهان و مردم درونش شناخت پیدا کنید، مرزها را کنار خواهید زد و چیزهای جدید را امتحان خواهید کرد، شما تبدیل به انسانی با ذهن بازتر، اجتماعی تر و موفق تر خواهید شد. تمام افرادی را که می شناسم پس از سفر کردن بهتر شده اند.

با توجه به تمامی روش های تغییری که سفر می تواند بر روی فرد داشته باشد، دلیلی وجود ندارد که همین الان برای سفر بعدی‌تان برنامه ریزی نکنید، این سفر می تواند سفر کوتاه، یا سفری به دور دنیا یا گذراندن تعطیلات دو هفته ای باشد.

می توانید در خانه بنشینید و تصور کنید که در جایی شگفت انگیز هستید و خوش بگذارنید، یا اینکه به برنامه های تلویزیون به تماشا بنشینید و کسل شوید. انتخاب با شماست.

منبع : nomadicmatt

نویسنده: علی عسگری

علی تحصیل کرده رشته MBA است و در حال حاضر خواندن و نویسندگی را به عنوان سرگرمی و کار انجام می دهد. سعی می کند در هفته یک کتاب انگلیسی در موضوعات مختلف بخواند. به این موضوع اعتقاد دارد که انسان همان آرزوهایش هست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *