بامیلو بلاگ / سبک زندگی / سفر و گردشگری / چند نکته برای سفر به نقاط محلی
چند نکته برای سفر به نقاط محلی

چند نکته برای سفر به نقاط محلی

امروزه سفر به هر مکانی آسان و راحت شده است. اما نکته اینجاست که همیشه لذتی که افراد محلی از تفریحات و تعطیلات دارند را شما به عنوان توریست شاید نتوانید احساس کنید. در این نوشته با ۸ نکته خاص و مورد نیاز برای سفر به نقاط محلی آشنا خواهید شد که به شما کمک می کند در هر نقطه ی دنیا از سفر خود لذت ببرید. با چند پیشنهاد به شما آموزش می دهیم که چگونه نیازی به مطالعه کتاب های راهنمای سفر نداشته باشید و به سفر خود نگاهی محلی داشته باشید. با انجام دادن این نکات می توانید با افراد به صورت بهتری ارتباط بر قرار کنید و نوع جدیدی از سفر را تجربه کنید.

سفر به نقاط محلی و تجربه ای فراتر از یک سفر معمولی

نقاط محلی

امروزه پرواز های مقرون به صرفه سفر را برای هر کسی آسان ک و همچنین هر اطلاعاتی که برای سفر نیاز داشته باشیم از طریق اینترنت می توانیم به دست بیاوریم. پیدا کردن مسیر هایی که برای توریست ها پیشنهاد می شود نسبت به قبل خیلی آسان تر شده است. ولی سفر ارزان و داشتن اطلاعات به معنی این نیست که شما یک مکان خوب برای سفر پیدا کرده اید و اگر سفر شما طولانی مدت و یا برای کل عمر باشد ممکن است با یک دفترچه راهنما و مکان های لیست شده ممکن نیست که لذت کافی را از سفر خود ببرید.

نکات زیر را اجرا کنید و یک تعطیلات فوق العاده را برای خودتان ایجاد کنید و سپس برای آشنایان­ تعریف کنید و آنها را مشتاق به انجام این نوع سفر مانند خودتان کنید، قبل از اینکه سفر را شروع کنید این کارها را انجام دهید.

زبان محلی را کمی یاد بگیرید

سفر به نقاط محلی و تجربه ای فراتر از یک سفر معمولی

درک کردن تعدادی کلمات و جملات می تواند به مردم محلی تفاوت بین یک علاقه مند واقعی و یک فردی که فقط قصد گردشگری را دارد نمایش دهد. با یادگیری زبان محلی مکانی که میخواهید به آنجا سفر کنید میتوانید درهایی را به روی خودتان باز کنید که هیچ گردشگری امکان دستیابی به آن را نخواهد داشت.

با افراد محلی ارتباط برقرار کنید

نقاط محلی و تجربه ای فراتر از یک سفر معمولی

 از شبکه های اجتماعی مختلف استفاده نمایید و مکان هدف را بیابید و سپس با افرادی که در آن محل زندگی میکنند ارتباط برقرار کنید. از اطلاعات شخصی آنها استفاده کنید و قبل از شروع سفر از آنها مشاوره بگیرید و هنگام سفر از آنها درخواست کمک کنید.

درباره فرهنگ ها و هنجار ها و آداب و رسوم محلی جستجو کنید

درباره فرهنگ ها و هنجار ها و آداب و رسوم نقاط محلی جستجو کنید

وقتتان را برای خواندن آداب و رسوم محلی بگذارید تا شانستان را برای شبیه تر شدن به محل بیشتر کنید. به دنبال چیزی بگردید که هنجار های آنها را می شکند تا با کار هایتان ناراحتشان نکنید. یادتان باشد شما مهمان هستید و باید رعایت حال میزبان را بکنید. یاد بگیرید که چگونه با افراد آشنا شوید. همچنین جستجو کنید که چگونه رفتاری قابل پذیرش است. تا به حال برای شما پیش آمده که توریستی را در کشورمان در حال بی احترامی به هنجار های ما دیده باشید؟

محلی زندگی کنید

در نقاط محلی محلی زندگی کنید

هتل ها را فراموش کنید و مانند تعطیلات به آنجا سفر کنید. این کار به شما این شانس را می دهد که به صورت محلی زندگی کنید و تغذیه خود را از مغازه ها خریداری کنید و زندگی واقعی را احساس کنید. بهتر است که یک ملک کوچک و معمولی در مناطق زیبایی مثل کانال قایق در آمستردام هلند و یا نزدیک غار های شهر گائودیکس جنوب اسپانیا و یا در هر جایی که هستید اجاره کنید.

اگر قصد سفر به طبیعت را دارید باید تجهیزات مورد نیاز را نیز همراه خود داشته باشید. به همین خاطر مقاله راهنمای خرید لوازم سفر به طبیعت می تواند برای ما مفید باشد.

راهنمای خرید لوازم سفر به طبیعت

وقتی که به منطقه محلی مورد نظرتان رسیدید 

لباس مورد قبول فرهنگ همان شهر یا کشور را خریداری کنید

وقتی که به نقاط محلی مورد نظرتان رسیدید 

قبل از همه جستجو کنید که چه نوع لباس هایی قابل قبول است و چه نوع لباس هایی غیر قابل قبول است. نسبت به محل لباس بپوشید زیرا اگر هرجور که خودتان صلاح می دانید لباس بپوشید در آنجا مثل آن است که داد بزنید و بگویید “من توریست هستم”.

برای تفریحات محلی نقشه راهنمای سفر را کنار بگذارید

برای تفریحات نقاط محلی نقشه راهنمای سفر را کنار بگذارید

برای داشتن تفریحات محلی نقشه را کنار بگذارید و شروع به راه رفتن کنید یا دوچرخه اجاره کنید و دوچرخه سواری کنید. آنچه که شما با آن روبرو خواهید شد شاید در راهنمای سفر نباشد و این قسمت جالب است. البته مراقب باشید که گم نشوید، چون برعکس مورد قبل این قسمت اصلا جالب نیست.

روزنامه ها و اطلاعیه های محلی را بخوانید

روزنامه ها و اطلاعیه های نقاط محلی را بخوانید

در شهر جستجو کنید و ببینید که چه اتفاقاتی می افتد. آگهی ها را مشاهده کنید، اطلاعیه ها را بخوانید، روزنامه های محلی را خریداری کنید، راهنماهای پذیرایی را مطالعه کنید، به کنسرت ها و نمایش ها بروید، بازی کنید، با تفریحات محلی آن شهر آشنا شوید، به نمایشگاه ها و کنفرانس ها بروید و به طور کلی از لحظاتی که در آنجا هستید لذت ببرید.

با افراد محلی صحبت کنید

با افراد نقاط محلی صحبت کنید

 برای درک واقعی زندگی محلی با مردم صحبت کنید و در رابطه با اینکه می خواهید مانند آنها تفریحات محلی داشته باشید بگویید و آنها را به خانه ای که اجاره کردید دعوت کنید.

غذای محلی بخورید

غذای نقاط محلی بخورید

تخصص اصلی و محلی افراد منطقه را پیدا کنید و سعی کنید آن را تجربه کنید. منوی توریست ها را کنار بگذارید و سعی کنید که غذا های واقعی و محلی آنها را نوش جان کنید و سپس آنها را با استفاده از مواد های محلی ای که از مغازه هایشان خریداری می کنید در خانه خود بپزید و از آن لذت ببرید. این مورد به شدت پیشنهاد می کنیم.

وسایلی هستند که در هر سفری به آن ها نیاز پیدا می کنید. برای آشنایی با این وسیله های لازم و ضروری برای سفر مطلب وسایل ضروری سفر که باید همراه خود داشته باشید را بخوانید.

۱۲ وسایل ضروری سفر که باید همراه خود داشته باشید

به طور کلی از فرصت خود استفاده کنید. سفر به عنوان یک توریست دست و پای شما را در صحبت کردن با افراد می بندد و آنها احساس راحتی با شما ندارند و در صحبت کردن با شما احتیاط می کنند و همچنین شما نیز همچین حسی دارید که نکند که آن ها را ناراحت کنید. یکی از بزرگترین تفاوت های این نوع سفر ها لذتی است که از سفر احساس می کنید و علاقه دارید که آن را با دیگران نیز به اشتراک بگذارید تا آنها هم این لذت را درک کنند. پیشنهاد من این است که لذت سفر به صورت محلی و آزادی کامل را احساس کنید و هنگامی که به خانه برگشتید خانواده و دوستانتان را با عکس ها، فیلم ها، داستان ها و سوغاتی هایی که از سفر آوردید شگفت زده کنید تا دیدگاه آنها را نیز نسبت به سفر تغییر دهید که چطور یک سفر یا تفریحات محلی را تجربه کنند.

منبع: travellingbuzz

نویسنده: علی عسگری

علی تحصیل کرده رشته MBA است و در حال حاضر خواندن و نویسندگی را به عنوان سرگرمی و کار انجام می دهد. سعی می کند در هفته یک کتاب انگلیسی در موضوعات مختلف بخواند. به این موضوع اعتقاد دارد که انسان همان آرزوهایش هست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *