بامیلو بلاگ / اخبار بامیلو / مراحل ساخت حساب جیمیل

مراحل ساخت حساب جیمیل

روزانه میلیون ها نفر با استفاده از اینترنت کارهای روزانه خود را انجام می دهند و داشتن یک ایمیل برایشان به اندازه شماره تلفن، ضروری است. علاوه بر فرم استخدام، برای خرید آنلاین بلیط هواپیما، سینما، تئاتر، فروشگاه های لباس، لوازم برقی و دیجیتال، حتی تاکسی، غذا و تنقلات یا یک دسته گل، باید هویت خود را با وارد کردن ایمیل‌تان اعلام کنید. اگر کامپیوتر و لپ‌تاپ های پیشرفته و به‌روز هم نداشته باشید، از همین تلفن همراهتان می توانید نهایت استفاده را ببرید.

علاوه بر یاهو (!Yahoo) و هاتمیل (Hotmailجی میل (Gmail) رایج ترین حساب کاربران اینترنت محسوب می شود. این محبوبیتش شاید به خاطر راحتی ساختن ایمیل آن باشد؛ که مثل یاهو چندین صفحه نام و نشانی و مشخصات از شما نمی خواهد و همه نام های کاربری دنیا هم در آن موجود نیست.

پس با روش ساده زیر شروع کنید و یک حساب کاربری کاربردی برای خود بسازید.

مراحل ایجاد حساب جیمیل

برای ثبت نام در گوگل اول باید یک حساب بسازید. ساختن این حساب رایگان و برای همه امکان پذیر است. صفحه ایجاد حساب گوگل را باز کنید.

 • Name : نام و نام خانوادگی خود را در قسمت های جداگانه وارد کنید.
 • Username : یک نام کاربری برای حساب خود انتخاب کنید. بهترین انتخاب، نام و نام خانوادگی‌تان است که معرف شماست. در این عبارت می توانید از حروف، اعداد و نقطه استفاده کنید.

اگر نام کاربری درخواستی‌‌تان قبلاً توسط فرد دیگری استفاده شده، حتی اگر حذف شده باشد و یا بسیار شبیه یک نام کاربری موجود دیگر باشد، نمی توانید از آن استفاده کنید.

 • Password : یک رمز برای خود در نظر بگیرید. عبارتی حداقل ۸ حرفی و ترکیبی از اعداد و حروف انتخاب کنید. از نام و نام خانوادگی، نام اعضای خانواده، حیوانات خانگی و یا دیگر رمزهای خود برای این قسمت استفاده نکنید.
 • Confirm : در قسمت بعد رمز خود را تکرار کنید.
 • Birthday : تاریخ تولد میلادی خود را به ترتیب سال، روز و ماه در قسمت های مشخص شده وارد کنید.
 • Gender : جنسیت‌تان را از گزینه های زن یا مرد انتخاب کنید.
 • Mobile phone : در قسمت تلفن همراه، پیش شماره کشورتان به طور خودکار نشان داده شده است. در ادامه این کد (۹۸+) شماره تلفن همراه خود را بدون صفر اول آن، وارد کنید.
 • Current email address : قسمت بعد، ایمیل دیگر شماست که گوگل در صورت فراموش کردن رمز یا ایجاد تغییرات در اطلاعات شخصی شما، ذخیره می کند.
 • Locaion : در قسمت مکان، نام کشور خود را از فهرست انتخاب کنید.

وارد مرحله بعد شوید. اگر تمام اطلاعات شما توسط گوگل پذیرفته شود باید در صفحه بعد، شرایط استفاده از حساب را تایید (I agree) کنید.

در صفحه بعد، یکی از روش های فعال سازی تلفن همراه خود را، از بین ارسال پیغام یا تماس صوتی انتخاب و کد را دریافت کنید. کد ارسالی را وارد کنید تا حساب شما با موفقیت فعال شود.

با ظاهر شدن Welcome، حساب کاربری شما آماده استفاده است.

نویسنده: مژده تهرانی

مژده فعالیت خود را از روزهای آغازین بامیلو، در بخش تولید محتوا شروع کرد. تحصیلات او در رشته طراحی لباس و علاقه اش به مد و لباس، همواره باعث می شد که با دقت و حساسیت خاصی به کارش ادامه دهد. او علاقمند به خوراکی های هیجان انگیز، موزیک، فیلم، هنر و زبان شناسیست. اگر دختری را در کنار خیابان مشغول محبت به گربه ها دیدید تعجب نکنید، چون مژده عاشق همه حیوانات روی زمین است!

یک دیدگاه

 1. علی شیخ بهائی

  آینده رو وشن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *