بامیلو بلاگ / سبک زندگی / سفر و گردشگری / زیباترین باغ‌ های جهان در کدام مناطق قرار دارند؟
زیباترین باغ‌ های جهان

زیباترین باغ‌ های جهان در کدام مناطق قرار دارند؟

فهرستی از زیباترین باغ‌ های جهان را با هم مرور می کنیم. بی‌شک قدم زدن در باغی زیبا، احساسی فوق‌العاده را موجب می‌شود. وقتی گل‌ها و مناظر شگفت احاطه‌مان می‌کنند تدریجاً در زیبایی طبیعت غرق می‌شویم. این قدم‌زدن به زندگی‌مان نشاط و سرخوشی می‌بخشد. در ادامه مطلب با ما همراه باشید.

10 مورد از زیباترین باغ های جهان

10- باغ گیاهشناسیِ صحرایی، فینیکس، آریزونا، آمریکا

زیباترین باغ‌ های جهان در کدام مناطق قرار دارند؟

این باغ در شهر فینیکس آریزونا مجموعه‌ی عظیمی از گیاهانِ صحرایی زیبا را به نمایش می‌گذارد: باغی با مساحت بیش از 140 جریب که بیش از 21000 گیاه بیابانی از 139 نژاد مختلف را در خود جای داده است. این باغ که به خاطر مجموعه‌ی 169 گونه‌ی نادر از گیاهان بیابانی‌اش معروف است، منزلگاه بیش از 1350 گونه مختلف از کاکتوس‌هاست. این مجموعه عمدتاً از بیابان‌های مناطق جنوب غربیِ آمریکای شمالی گردآوری شده‌اند. مسیرهای دسترسی این باغ سنگفرش و هموار شده است تا پیاده‌روی برای گردشگران مفرح‌تر شود. هر ساله در فصل بهار این باغ پذیرای انبوهی از پروانه‌های شگفت‌انگیز و زیباست. راهنمایان در سرتاسر باغ آماده‌اند تا در صورت نیاز شما را با خصوصیات نژادها و گیاهان آشنا کنند. این باغ یکی از زیباترین باغ‌ های دنیاست که چشمه‌های بسیاری دارد و صندلی‌های مناسبی هم در آن تعبیه شده است.

9- باغ کلود مونه، ژیورنی، جنوب فرانسه

زیباترین باغ‌ جهان در کدام مناطق قرار دارند؟

یکی از زیباترین باغ‌ های جهان باغ شکوهمند کلود مونه است که در مزرعه‌ای اشتراکی در جنوب فرانسه قرار دارد. این باغ به دو بخش تقسیم می‌شود: باغ گل‌ها و باغِ آبی. کلود مونه، نقاش مشهور و امپرسیونیست فرانسوی، همان کسی است که تصویری از این باغ بسیار زیبا را نقاشی کرده است. کلود مونه و خانواده‌اش در سال 1883 مدتی در این باغ اقامت کردند. او به زندگی آرام و مسالمت‌آمیز علاقمند بود. مونه تحت تاثیر نقاشی‌های ژاپنی که در مجموعه‌اش داشت این باغ را نوسازی کرد. او ابتدا در 1890 شروع به طراحی باغ جدیدش کرد. او با مرارت بسیار آبراهه‌ای از یک رودخانه به باغ کشید تا برکه‌ای در باغ بسازد. او همچنین پلی روی یک پل دیگر طراحی کرد. آن برکه هنوز هم مملو از نیلوفرهای آبی است. امروزه می‌توان درختان بید زیادی را در کناره‌ی برکه دید. پل کوچک با گلیسین‌های زیبا و سایر گل‌های بالارونده احاطه شده و صحنه‌ای را پدیده آورده که نفس را در سینه بند می‌آورد. آب صاف و تمیز برکه نیز گل‌های دور و بر را بازتاب می‌دهد. این باغ یکی از زیباترین باغ‌ های دنیا ست که درست در مقابل خانه مونه قرار دارد  و با انبوهی از گل‌ها از نژادهای مختلف آکنده شده است. رُزهای بالارونده یکی از جذابیت‌های باغ هستند. تعدادی از درختان میوه‌دار هم باغ را مزین کرده‌اند.

8- باغ لانگ‌وود، پنسیلوانیا، آمریکا

زیباترین باغ‌ های جهان

این باغ با مساحت 1077 جریب در پنسیلوانیای آمریکا 40 بوستان مجلل و 4.5 خانه‌ی جنگلی دارد. این باغستان عظیم 11000 گیاه و درخت را در خود جا داده است. این باغستان، علفزاری به مساحت 86 جریب دارد که یکی از جذاب‌ترین دیدنی‌ های باغ است. مسیرهای درون باغ هموار و زیبا هستند و تا بیش از 3 مایل را پوشش می‌دهند. باغ چند منبع آبی هم دارد. این باغ صحرایی ماوای برخی حیوانات نظیر گوزن، سگ آبی، پروانه‌های زیبا و پرندگان بومی است. هنرکده‌ی بزرگی که در باغ قرار دارد بیش از 20 باغ درونی و مسقف را هم در خود جای داده است. این فضاهای مسقف و داخلی منطقه‌ای حدود 4.5 جریب را اشغال کرده‌اند و از 5500 گونه‌ی گیاهی محافظت می‌کنند. می‌توانید بسیاری از گل‌های زیبا را درون این فضاهای داخلی بیابید: گلهای سرخ تابستانی، سرخس‌ها، گیاهان ژاپنی، کاکتوس‌ها، گیاهان حاره‌ای موسوم به آناناسیان از سنخ چمن‌سانان.

7- جیاردینی بوناتیچی ویلا تارانتو، پیدمونت، ایتالیا

10 مورد از زیباترین باغ های جهان

این باغ گیاهشناسی در منطقه‌ی پیدمونت در شمال‌ غرب ایتالیا واقع شده و حدود 16 هکتار مساحت دارد. این باغ از 20000 گونه از گیاهان و صدها نژاد مختلف نباتی محافظت می‌کند. این باغ تندیس‌ها، تراس‌ها، آبشارها، برکه‌ها و چشمه‌های سبک ایتالیایی را هم در خود جای داده است. پیاده‌روی گردشگاه 4.3 مایل مسافت را پوشش می‌دهد تا از انبوهی از گل‌ها و سایر جذابیت‌های باغ لذت ببرید. مجموعه‌ی بزرگی از این باغ شامل گیاهانِ حاره‌ای، لاله‌زارها، نیلوفرها، کوکب‌ها، کاملیاها، مگنولیاها و بوته‌زارها می‌شود. ورود به باغ رایگان است. می‌توان از سرتاسر باغ از بهار تا پاییز بازدید کرد و لذت برد. همه ساله در ماه آوریل هزاران گل لاله در باغ شکوفا می‌شوند، و کوکب‌ها در جولای و حدود سه ماه بعد شروع به شکفتن می‌کنند، تا این باغ را به یکی از زیباترین باغ‌ های جهان بدل سازند.

6- باغ‌های گیاهشناسی سلطنتی، کیو، لندن

10 مورد از زیباترین باغ ها

این باغ‌های گیاهشناسی تاثیرگذار در منطقه‌ی نوساز لندن واقع شده و 326 جریب را در برمی‌گیرد. می‌توان بیش از 50000 گونه گیاهی مختلف را در این مجموعه یافت. این باغ تاریخی همچنین جزو «محوطه‌های میراث جهانی» به شمار می‌آید. علاوه بر باغستان‌های زیبا همچنین می‌توانید از گالری‌های هنری، خانه‌های جنگلی، گلخانه، عمارت‌های منحصربه‌فرد، و مناطق عجیب و آب‌و‌هواییِ باغ هم دیدن کنید. در اصل، مادر شاه ژرژ سوم، یعنی پرنس آگوستا این باغ را در 1759 طراحی کرد. بعدا گیاهشناسان و باغبان‌های دیگری هم به کمکش شتافتند. آنها باغی زیبا با 3.6 هکتار مساحت طراحی کردند. شاه ژرژ سوم حوالی سال 1770 تصمیم گرفت باغ را توسعه دهد. او مجموعه عظیمی از گیاهان را از سرتاسر جهان جمع‌آوری کرد و به ضمیمه‌ی باغ افزود. در قرن 19 تعدادی گلخانه به باغ اضافه شد که از جذابیت‌های باغ هستند. این خانه‌های شیشه‌ای زیبا منزلگاه بسیاری از گیاهان حاره‌ای‌اند. گیاهان گلخانه‌ای باغ شامل 10 نوع متفاوت می‌شوند که مدیریت‌شان با کامپیوترها تنظیم شده‌ است. گیاهان گوشتخوار، بیابانی و سنخ‌های مختلف ارکیده در اینجا یافت می‌شوند. یک مسیر دسترسی عمودی به موازات درخت و با ارتفاع 59 فوت هم وجود دارد که منظره‌ی بسیار قشنگی از باغ می‌دهد.

5- باغ‌های بوچارت، بریتیش کلمبیا، کانادا

بهترین و زیباترین باغ های جهان

این باغ جهانی معروف و منطقه‌ی تاریخی و ملی کانادا، در خلیجِ برنت‌وود در بریتیش کلمبیا قرار دارد. این باغ باغستان‌های خاص، گلکاری‌های عجیب و برکه‌های زیبایی دارد. باغستان‌های بوچارت حدود 22 هکتار مساحت را دربرگرفته‌اند و به 700 گونه گیاهی منزل داده‌اند. این باغ را رابرت پیم بوچارت و همسرش جنی بوچارت طراحی کردند. وقتی در سال 1909 معدن سنگ در این منطقه بسته شد آنها تصمیم به طراحی باغ گرفتند و 12 سال را صرف طراحی کردند. این باغ که حالا از زیباترین باغ‌های دنیاست، در 1921 افتتاح شد. هزاران پروانه، طوطی، طاووس هم در کنار سایر پرنده‌ها در باغ دیده می‌شوند. برکه باغ هم ماوای اردک‌هاست. شب‌های موسیقایی باغ با نورپردازی زیبا و آتش‌بازی جلوه تماشایی به باغ می‌بخشد.

4- باغ گیاهشناسی گرمسیریِ نانگ نوچ، پاتایا، تایلند

برترین و زیباترین باغ های جهان

این باغ یک جاذبه‌ی توریستی برای شهر محسوب می‌شود و یکی از زیباترین باغ های جهان است که حدود 500 جریب وسعت دارد و بزرگترین مجموعه از گیاهان را در این کشور در خود جای داده است. این باغ شامل گیاهانی از بیش از 670 گونه محلی است. طراحی باغ شکلی متقارن دارد. پیاده‌روی باغ 1.1 کیلومتر درازا دارد تا بینندگان از زیبایی باغ حظ کافی ببرند. انواع کاکتوس‌ها، گیاهان ژاپنیِ بوسانی، سرخس‌ها، نخل‌ها و ارکیده‌ها در بخش‌های مختلف باغ توزیع شده‌اند. بوته‌ها و درختچه‌های تزیین‌شده‌ی مختلف و خصوصا توت‌فرنگی را هم در باغ می‌بینید. این باغ یک نمایشگاه فرهنگی، موزه‌ی اتوموبیل، برکه‌ی ماهیگیری و نمایش فیل را هم برای مرجعه‌کنندگان تدارک دیده است. وانگهی، می‌توانید از دوچرخه‌سواری یا فیل‌سواری در باغ لذت ببرید، یا قایقرانی کنید.

3- باغ‌های شاتو دِ ویلاندری، فرانسه

یکی از زیباترین باغ های جهان

این باغ محبوب در لور فرانسه 6 باغستان شکوهمند دارد. باغستان‌های چشمگیر ویلاندری به شش تراس قسمت‌بندی شده‌اند. از میان آنها، تراس بالایی باغ خورشید است، تراس بعد باغ آبی، و در کنارش باغ گیاهان تزئینی و تراس پایینی یک بوته‌زار را شامل می‌شود. باغ با درختان معروف به «نمدار» از راسته‌ی پنیرک‌سانان احاطه شده. در مرکز باغ برکه‌ای گیاهی و تزئینی به شکل خورشید وجود دارد. باغ آبی ویلاندری بهترین جا برای آرامش، و یکی از زیباترین باغ‌ های دنیا است که چشمه‌های زیبایی دارد و با فرم دایروی‌اش ابدیت را نمادپردازی می‌کند.

2- باغ‌های ورسای، فرانسه

10 نمونه از زیباترین باغ های جهان

باغ های ورسای نمونه ای از زیباترین و بزرگترین باغ‌های دنیا می باشند. باغی شکوهمند در 800 هکتار با طراحی فرانسوی عالی، با 300 هکتار جنگل، صدها جریب گل، 35 کیلومتر آبراهه، 600 چشمه، و 372 تندیس، ماوای 200000 درخت و 210000 گل. تاریخ باغ به 1661 و لویی سیزدهم برمی‌گردد. یونسکو در 1979 این باغ را «میراث جهانی» اعلام کرد. قایق‌سواری در باغ تصاویر جادویی از آن به مخاطب می‌دهد. نارنجستان‌های باغ بسیار تماشایی‌اند و در فصل سرما از گیاهان محافظت می‌کنند. چشمه‌های باغ با تندیس‌ها کامل می‌شوند؛ تندیس‌هایی که شخصیت‌های اساطیری مثل ایزدان یونانیِ کشاورزی و عشق مثل فلورا و سرس و نپتون را نشان می‌دهند.

1ـ کوکنهوف، لیسه، هلند

زیباترین باغ جهان

باغ کوکنهوف بزرگترین باغ گل دنیا و از یکی از زیباترین باغ‌ های دنیا است که منطقه‌ای حدود 32 هکتار را دربرگرفته و به بیش از 7 میلیون گیاه گلدار ماوا داده است. این باغ در شهر لیسه در غرب هلند واقع شده و به «باغ اروپا» نیز شهره است. باغ کوکنهوف فقط در فصل بهار باز می‌شود: از اواخر ماه مارس تا انتهای ماه مه. در این مدت، میلیون‌ها گل لاله‌ی زیبا که کاملا شکوفا شده‌اند در باغ جلوه‌گر هستند. وانگهی انواع سنبل، نرگس، نرگس‌های زرد، و گل‌های استکانی هم در باغ رویت‌پذیرند.این باغ بزرگترین باغ سوسن سفید و زنبق دشتی در دنیاست. پیاده‌روی باغ 15 کیلومتر و مسیر قایق‌سواریش 45 دقیقه‌ای است. این باغ با تندیس‌ها، چشمه‌ها، آثار هنری و مناظر خیره‌کننده‌اش زیباترین باغ دنیاست.

در پایان اگر شما هم وسوسه شده اید که باغچه کوچکی در حیاط خانه خود درست کنید می توانید ابزار مورد نیاز برای باغبانی را از طریق دکمه زیر تهیه کنید.

نویسنده: نیما پارسه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *