بامیلو بلاگ / اخبار بامیلو / زمان ارسال کالا : چالشی برای بازار های اینترنتی سراسر دنیا

زمان ارسال کالا : چالشی برای بازار های اینترنتی سراسر دنیا

زمان ارسال کالا همواره بحث چالش برانگیزی برای بازار های اینترنتی (Online Marketplace) به شمار می رود. برخلاف فروشگاه های اینترنتی (Online Shops) که کالا را همواره در انبار خود ذخیره می کنند. در حالی که بازار های اینترنتی به عنوان واسطه جنس را از تأمین کننده دریافت و سپس آن را به مشتری می رسانند.

این را هم بخوانید: بازار اینترنتی

بازار اینترنتی و فروشگاه اینترنتی؛ تفاوت ها، مزایا و معایب هرکدام

بازار اینترنتی : مهم ترین مزایا و معایب خرید از بازار اینترنتی

نحوه ثبت نام و خرید محصول از بازار اینترنتی بامیلو

برنامه بین المللی استعدادیابی بازار اینترنتی بامیلو

چالش زمان ارسال کالا برای بازار اینترنتی آمازون

تخمین زمان ارسال برای غول بازر های اینترنتی جهان هم کار دشواری است. پس از گذشت بیست و سه سال از تأسیس آن، آمازون هم زمان دقیقی برای ارسالش ندارد. این شرکت به طور متوسط کالا ها را در یک بازۀ زمانی 5-8 روزه به مشتریان فراوانش تحویل می دهد.

زمان ارسال کالا در بازار اینترنتی بامیلو

زمان ارسال کالا

بامیلو به عنوان پدر سبک بازار اینترنتی در ایران هم مجبور بود با این چالش دست و پنجه نرم کند. در گذشته بامیلو نیز برای تخمین زمان ارسال کالا، به بازه های زمانی قناعت می کرد. این امر برای مشتریان کمی گیج کننده بود، چرا که همواره این بازۀ تخمینی را با زمان دقیق تر دیگر فروشگاه های آنلاین مقایسه می کردند.

ندای مشتری

پس از بررسی ها و نظرسنجی های متنوع، بیشترین میزان شکایت از بامیلو در بخش «زمان ارسال کالا» قرار گرفتند. بنابراین بازار اینترنتی بامیلو در راستای چشم انداز، مأموریت و ارزش های خود طرح «زمان دقیق ارسال کالا» را معرفی می کند.

مأموریت

مأموریت همه‌روزه ما ساختن آینده‌ای بهتر برای ایرانیان است. برای بهتر شدن، همواره خود را محک می‌زنیم و از اشتباهات خود درس می‌گیریم. دانش و ایده‌های بکر، برای ما ارزش بیشتری نسبت به تفکرات قدیمی و روش‌های سنتی دارند. به‌عنوان یک تیم هیچ‌چیز وجود ندارد که نتوانیم به آن دست‌یابیم.

هدف از این طرح، سریع تر شدن هر چه بیشتر فرایند ارسال کالا به مشتریان به مرور زمان است.

نحوه ارسال کالا در بامیلو

در بازار اینترنتی بامیلو دریافت کالا توسط مشتری به سه عامل بستگی دارد:

1- تأمین کنندگان

مدت زمان ارسال کالا از انبار تأمین کننده به انبار بامیلو عاملی است که بیشتر به دست تأمین کنندگان بامیلوست. بامیلو نیز برای رفاه حال مشتریان همواره در صدد ایجاد انگیزه و شرایطی برای تأمین کنندگان است تا زمان ارسال کالا ار انبار خود به بامیلو را به حداقل برسانند.

2- انبار و پیک بامیلو

در این بخش، بامیلو سفارش مشتری را جمع آوری می کند و از طریق پیک های خود (برای تهران) آن را در کوتاه ترین زمان ممکن به دست مشتریان می رساند.

3- خدمات ارسال دیگر (سیستم حمل و نقل بین شهری)

شرکت‌هایی نظیر تیپاکس، چاپار، پست و پیشتاز خدمات ارسال کالا به شهرستان را تأمین میکنند. در این روش کالا پس از رسیدن به انبار بامیلو در اختیار شرکت‌های گفته شده قرار می گیرد. سپس، توسط سیستم حمل ونقل هر شرکت کالا در اختیار مشتری قرار می‌گیرد.

امکان انتخاب زمان ارسال کالا

در طرح «زمان دقیق ارسال کالا»، بامیلو سعی دارد به جای یک «بازۀ زمانی» یک «روز تعیین شده» را برای مشتریان مشخص کند. شاید نتیجۀ دلخواه یک شبه به دست نیاید. اما برای دست یابی به بهترین نتیجۀ در دو بازۀ کوتاه مدت و بلند مدت برنامه ریزی کردیم.

1- رفتارشناسی بر اساس تجربه

کار با تأمین کنندگان مختلف داخلی و خارجی، تجربیات گران بهایی برای بامیلو به همراه داشته. تخمین بهتر عامل اول نحوه ارسال کالا (تأمین کنندگان) برای رسیدن به این زمان دقیق ارسال امر مهمی است. بامیلو با شناختی که از تأمین کنندگان قدیمی تر خود دارد، زمان ارسال آن ها را بهتر می تواند تخمین بزند.

2- هوش مصنوعی

بخش دوم این طرح به کمک یک هوش مصنوعی انجام می پذیرد. داده های جمع آوری توسط ماشین از طریق یک فرآیند آزمون و خطا مورد پردازش قرار می گیرد. بنابراین به مرور زمان، زمان اعلام شده برای رسیدن کالا به دست مشتریان دقیق تر از پیش می گردد.

نحوۀ استفاده از طرح «زمان دقیق ارسال کالا»

این طرح در دسترس تمامی مشتریان بامیلو قرار دارد. از این پس، هنگامی زمان محاسبه شده برای تمامی محصولات طبق تصویر های زیر به شما نشان داده می شود:

1 -در صورت عدم ورود به حساب کاربری

در این صورت، می توانید با ورود به صفحه‌ی کالا به صورت دستی شهر مورد نظر خود را از طریق نوار انتخابی در قسمت چپ صفحه انتخاب نموده و نتیجه را مشاهده کنید.

2- در صورت ورود به حساب کاربری

در صورتی که وارد حساب کاربریتان می‌شوید و آدرس ثبت شده دارید، در قسمت چپ صفحۀ کالای مورد نظر «روز تحویل کالا» به آدرس ثبت شده در حساب شما نمایش داده شده است.

در این ویدیو نیز نحوه استفاده از این امکان را می توانید ببینید:

 

رضایت مشتری

برای کسی از به صورت آنلاین خرید می کند، یکی از مهم ترین عوامل مشخص بودن زمان ارسال کالاست. بامیلو از این موضوع آگاهی کامل دارد و برای تحقق یافتن این خواستۀ مشتریان خود می کوشد. با این طرح، بامیلو از رقیب های بین المللی تجارت بازار اینترنتی یک گام فرا تر گذاشته.

از این پس، می توانید از روز دریافت کالای خود در بامیلو باخبر شوید.

 

نویسنده: سپندار معینی

سپندار فعالیتش در زمینه مد و لباس را از سال 1388 شروع کرد. هدف همکار آرام و خون گرم ما، انتقال دانش و آشناسازی تمامی علاقه مندان، با مد روز و سبک چهار پایتخت بزرگ مد جهان است. در کنار مباحث کاهش وزن و سبک زندگی سالم، سپندار به فراگیری زبان های مختلف، ترجمه همزمان، داستان نویسی، سریال و فیلم، بازی های رایانه ای، آشپزی ( به قول خودش در حد فست فود بلده!) و پیاده روی علاقه دارد.

۲ دیدگاه ها

  1. بامیلو واقعا عالیه
    ممنون♥

  2. بامیلو بی نظیره

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *