بامیلو بلاگ / سبک زندگی / ترفندها / ۶ روش برای دسته بندی لباس های زمستانی

۶ روش برای دسته بندی لباس های زمستانی

چیزی به زمستان باقی نمانده. کمد لباس هایتان پر است از پیراهن ها، کت ها، روسری ها و شال گردن ها و دست کش هایی که مثل بازار شام دورهمدیگر پیچیده اند. انقدر صحنه تراژیک است که دیگر نمی خواهید ریختشان را نگاه کنید چه برسد به اینکه چند ماه بعد آنها را تنتان کنید.

اما امسال دیگر مثل هر سال نخواهد بود زیرا ما 6 روش برای استقبال از فصل سرما را به شما معرفی خواهیم کرد تا بتوانید با این ها زمستان را سَر بکنید

  1. کمد لباس تان را تمیز کنید: هر چیزی داخل کمد لباس است را بریزید بیرون. گرد و خاک داخل آن را بگیرید و گورستان حشرات مرده را هم به سطل آشغال منتقل کنید. سپس کف آن را جارو بزنید و طبقاتش را دستمال بکشید. برای مقابله با ورود بیدها به داخل کمد می توان از نفتالین استفاده کرد.
  2. خشکشویی یا لباسشویی: ممکن است پیش خود فکر کنید لباسی که می خواهم 6 ماه دیگر بپوشم چه شستنی دارد! اینجا همانجایی است که بعداً به خاطرش افسوس خواهید خورد. قبل از اینکه لباس هایتان را تا کنید و داخل کمد بگذارید، بی زحمت لباس های ظریف تر را به خشکشویی برده و سایر لباس ها را داخل لباسشویی بیندازید.
  3. نفتالین : فکر نکنید چون کمدتان را تمیز کردید ذره ای از علاقه حشرات برای هجوم به کمدتان و خوردن لباس هایتان کم می شود؛ اصلاً و ابداً. بهتر است در تابستان نفتالین یا توپک های ضد بید تهیه کنید و داخل کمدتان بریزید و هر از چندگاهی هم مواد خوشبوکننده بزنید تا لباس هایتان در بهترین فرم ممکن فصل گرم سال را بگذرانند. اگر عاشق محیط زیست هستید و می خواهید از ماده ای جایگزین و طبیعت دوست تر استفاده کنید می توانید اسطوخودوس (Lavender) را امتحان کنید. اگر واقعاً با بیدها پدرکشتگی دارید و می خواهید انتقام سال های گذشته را هم از آنها بگیرید، علاوه بر نفتالین از روغن سدر استفاده کنید که لاروهای آنها را هم از بین ببرد.
  4. مرتب سازی: برای تمیز و مرتب نگهداشتن لباس ها لازم است که آنها را بر اساس نوع و رنگ مرتب بچینید. پولوور، کت، روسری، لباس کار، شلوار، کفش و سایر خورده ریزها را به صورت جدا جدا دسته بندی کنید تا تفکیک آن ها برایتان راحت باشد. اگر از یک نوع لباس تعداد زیادی دارید، مثلاً پولوور، بهتر است نوع دسته بندی را بر اساس رنگ قرار دهید. طراحان مد لباس هایشان را بر اساس اندازه و برش در داخل رگال قرار می دهند. اگر لباس ها را داخل جعبه می گذارید حتماً یادتان باشد که روی آن بنویسید چه چیزی داخلش است.
  5. لباس ها را در جعبه ی لباس بگذارید: بجای اینکه لباس ها را داخل کیسه های بسته بگذارید آنها را داخل جعبه های مخصوص لباس بگذارید تا هوا رد و بدل شود و اصطلاحاٌ لباس تان تنفس کند. یکی از فضاهای وسیع و بی استفاده ای که در خانه ی شما وجود دارد، فضای زیر تختخواب است. می توانید جعبه هایی متناسب با فضای زیر تختخواب خود تهیه کنید و لباس ها را در آن ها بگذارید. اگر انقدر مایه دار هستید که پول لباس های چرمی و پوست حرفه ای را بدهید، حتماً، در زمانی که بلااستفاده هستند، آنها را به جایی آویزان کنید که نور کمی داشته باشد و دما و رطوبت آن خیلی بالا و پایین نباشد.
  6. انبار کردن لباس ها: وقتی جعبه های لباس ها را انبار می کنید، بهتر است آن ها را در جای تاریک، خشک و خنک قرار بدهید. جاهای خیس و مرطوب بهشت بیدها و سایر حشرات موذی است و بهترین فضا را برای تولید مثل آنها فراهم می کند. در طول تابستان چندین بار به انبار خود سر بزنید تا مطمئن شوید همه چیز سرجای خود است.

نویسنده: آرمان والی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *