بامیلو بلاگ / دسته‌بندی نشده / روش‌های هوشمند خرید لباس (بخش دوم) : صرف کمترین هزینه، بیشتر سود را ببریم

روش‌های هوشمند خرید لباس (بخش دوم) : صرف کمترین هزینه، بیشتر سود را ببریم

در بخش اول روش های هوشمند خرید لباس یاد گرفتیم پیش از خرید آنی یک قطعه لباس کمی تأمل کنیم. هوشمندانه خرید کردن و مراقبت از لباس از جمله عواملی است که در دراز مدت منجر به صرفه جویی و پس انداز شما می شود. در این بخش نیز به چند روش دیگر می پردازیم.

1- ماندگاری بیشتر شلوار جین‌ها

روش‌های هوشمند خرید لباس (بخش دوم) : صرف کمترین هزینه، بیشتر سود را ببریمشلوارهای شناخته شده جین از رایج‌ترین قطعه‌های مد به شمار می‌روند. برای تغییر و مراقبت از آن‌ها ابزار مختلف و مبتکرانه‌ای در دسترس ماست. اگر از رنگ و رو بیافتد، با صرف هزینه اندکی می‌توانید رنگ آن را احیا کنید. اما برای پیش‌گیری این امر و افزایش طول عمر آن می‌توانید به هنگام شست و شو از کمی سرکه استفاده کنید!

کافی است پیش از ریختن شلوار جین درون ماشین، یک فنجان سرکه سفید (تقطیر شده) درون ماشین بریزید و دیگ پلاستیکی را بچرخانید تا سرکه به تمام نقاط آن برسد. استفاده از سرکه به خصوص در اولین شست شوی شلوار جین به حفظ رنگ آن کمک شایان توجهی می‌کند.

2- آیا به این قطعه لباس واقعاً نیاز دارید؟

روش‌های هوشمند خرید لباس (بخش دوم) : صرف کمترین هزینه، بیشتر سود را ببریمدر خیابان قدم می‌زنید و لباسی خاص نظر شما را جلب می‌کند. تخفیف بسیار وسوسه انگیزی شما را به درون مغازه می‌کشاند. سپس آن را انتخاب و امتحان می‌کنید و به نیت خریدن آن کارت اعتباری خود را بیرون می‌آورید. پیش از اینکه یک لباس را بخرید، کافی است یک سؤال ساده از خود بپرسید. «آیا آن را می‌توانم با سه دست لباس دیگرم هماهنگ کنم؟»

به یاد داشته باشید که حدود 70 درصد موجودی کمد لباس شما را باید پوشاک روزمره تشکیل بدهند. اگر خریدن این قطعه لباس، تداخلی با این دو قانون ندارند، با خیال راحت آن را بخرید. در غیر این صورت بهتر پول خود را برای خریدی هوشمند پس‌انداز کنید.

3- با خیاط‌ها و دوست باشید

روش‌های هوشمند خرید لباس (بخش دوم) : صرف کمترین هزینه، بیشتر سود را ببریمخیاط‌ها بهترین دوستان شما هستند. خریدن لباس‌هایی که تن خور خوبی داشته باشند، در اولویت است. اما اگر لباسی گرفتید که کمی نیاز به تغییر داشت یا رژیم موفقی گرفتید و از تن خور لباس خود راضی نیستید؛ خیاط‌ها راه چاره شما هستند. کوتاه کردن فاق، پاچه یا تنگ کردن دور کمر یک شلوار قابل استفاده، بارها به صرفه تر از خریدن یک شلوار نو ست.

4- افزودن چاشنی خلاقیت به موجودی کمد لباس

روش‌های هوشمند خرید لباس (بخش دوم) : صرف کمترین هزینه، بیشتر سود را ببریمیکی دیگر از روش‌های هوشمند خرید لباس، نخریدن آن است!

نیازی نیست برای به دست آوردن ظاهری جدید، لباس‌های جدید تهیه کنید. با مطالعه بلاگ های مد، اطلاعات خود را به روز نگه دارید. هماهنگ کردن لباس‌ها، گذشته از سلیقه فردی یک هنر و دانش قابل یادگیری است. برای مثال 25 روش برای بستن گره کفش و بیش از 100 روش برای بستن کراوات وجود دارد. به سادگی می‌توانید رنگ‌ها و طرح‌های مختلف را در کنار هم قرار داده و هر روز با ظاهری چشم نواز و جذاب از خانه بیرون بروید.

 

منبع: Lifehacker

نویسنده: سپندار معینی

سپندار فعالیتش در زمینه مد و لباس را از سال 1388 شروع کرد. هدف همکار آرام و خون گرم ما، انتقال دانش و آشناسازی تمامی علاقه مندان، با مد روز و سبک چهار پایتخت بزرگ مد جهان است. در کنار مباحث کاهش وزن و سبک زندگی سالم، سپندار به فراگیری زبان های مختلف، ترجمه همزمان، داستان نویسی، سریال و فیلم، بازی های رایانه ای، آشپزی ( به قول خودش در حد فست فود بلده!) و پیاده روی علاقه دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *