بامیلو بلاگ / سبک زندگی / روز جهانی اینترنت و حقایقی جالب دربارۀ آن

روز جهانی اینترنت و حقایقی جالب دربارۀ آن

این روزها اینترنت در همه جا یافت می شود، بر روی گوشی ها و تبلت ها، یا حتی بر روی دوربین های عکاسی و تلویزیون هم اینترنت وجود دارد. همانطور، وای فای (Wi-Fi) در همه مکان ها وجود دارد، از اتوبوس های بین شهری گرفته تا رستوران زنجیره ای نزدیک محل زندگی تان، و نتیجه این اتفاق کوچک و کوچک تر شدن جهانی است که در آن زندگی می کنیم. خرید آنلاین از فروشگاه و بازار اینترنتی زندگی بسیاری را آسان تر کرده. بدون اینترنت ما همچنان برای خرید هرچیزی مجبور بودیم  زمانی اضافه خرج کرده و به فروشگاه های واقعی برویم. روز جهانی اینترنت برای پاسداشت این تکنولوژی ارتباطی که زندگی همه ما را به هم مرتبط کرده است.

چند واقعیت جالب

روز جهانی اینترنت

  • جالب است بدانید، حروف «L» و «O»  اولین حروفی بودند که از طریق اینترنت بین دو رایانۀ شخصی منتقل شدند.
  • باور اینکه اولین انتقال اینترنتی تنها چندماه بعد از فرود نیل آرمسترانگ (Neil Armstrong) بر روی سطح ماه اتفاق افتاد سخت است. اینترنت همین الان هم موردی فرازمینی است، چرا که اینترنت امکان برقراری ارتباط و ارسال و دریافت ویدیو با فضانوردان و ایستگاه های فضایی که در مدار نزدیک به زمین در حرکت هستند را فراهم می کند.

تاریخچه روز جهانی اینترنت

روز جهانی اینترنت

روز جهانی اینترنت، روزی است برای جشن گرفتن اولین انتقال از طریق اینترنت و بعد از این اتفاق بود که دنیا تغییرات گسترده ای داشت و اتفاقات مهمی که در ادامه این روند به وقوع پیوست، بیشمار است. اکنون مردم قادر هستند که از هر نقطه ای از جهان ویدیو کنفرانس داشته باشند، و اطلاعات به میزان باوردنکردنی بین کامپیوترها واز طریق اینترنت ذخیره و منتقل می شوند.

مهم ترین نکته این است که واقعیت مجازی در حال تبدیل شدن به واقعیت است، برای همه چیز در زندگی واقعی امکانات دیجیتال به وجود آمده است و چنان زندگی دیجیتال و اینترنت به زندگی روزمره ما نفوذ کرده است که واقعاً هیچ کس نمی تواند زندگی بدون اینترنت را تصور کند.

نگاهی به اولین وبسایت ها

به مناسبت این روز از اولین وبسایت رسمی که هنوز هم به صورت آنلاین در دسترس است بازدید کنید. لحظه ای وقت بگذارید. این وبسایت ها شاید از گرافیک با کیفیتی برخودار نباشند، اما در نوع خود ممتاز و متمایز هستند. طراحی گرافیکی این سایت ها کاملا ساده و بی آرایه است. این ظاهر ساده اولین وبسایت دنیا است. خیلی جالب به نظر می رسد، اینطور نیست؟

به این فکر کنید که این صفحه در زمان خودش، اینترنت محسوب می شده است. به این صورت طراحی شده و در کنار هم قرار می گرفته است. در ابتدا، سرعت اینترنت برای جا به جایی اطلاعات خیلی پایین بود. بنابراین، «انتقال تصویر» رؤیایی بیش نبوده است. نهایتاً به این موضوع کمی بیاندیشید که کارهایی که امروزه ما با اینترنت انجام می دهیم برای آن زمان کاملا غیرقابل باور و غیر معمول بوده است.

جشن روز جهانی اینترنت

بعد از اینکه از این وبسایت دیدن کردید، کارهای روزمره و مورد علاقه تان را انجام دهید و زمان کمی را برای قدردانی از اینترنت و سهولتی که در انجام امور برایمان فراهم کرده است اختصاص بدهید. روز اینترنت برای یادآوری به ما است که این اختراع جذاب تنها با دو حرف «L» و «O» شروع شده است. امروزه ما قادر هستیم به میلیون ها وبسایت وارد شویم و با هزاران کاربر ارتباط برقرار کنیم.

منبع: daysoftheyear

نویسنده: نیلوفر اسلامی حقیقت

نیلوفر اسلامی حقیقت
نیلوفر مدرک کارشناسی مترجمی زبان انگلیسی دارد و تحصیلات تکمیلی را در رشته گرافیک دانشگاه الزهرا گذرانده. در زمینه تصویر سازی، نویسندگی و ترجمه فعالیت می کند و در واقع متخصص بازاریابی محتواست. با تولید و تصویر سازی متناسب محتوا، به بازاریابی محصولات کسب و کارهای آنلاین کمک می کند. اعتقاد دارد برنده بازی بهترین محتوا نیست، بلکه محتوایی است که به بهترین شکل انتشار پیدا می کند. عکاسی می کند و چند گالری عکس هم برگزار کرده. از دنیایی مد و تبلیغات لذت می برد و با مطالعه سعی می کند اطلاعاتش را در این زمینه بالا ببرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *