بامیلو بلاگ / دنیای مد و زیبایی / آرایش و زیبایی / آیا تغییر رنگ مو شخصیت شما را هم تغییر می دهد؟

آیا تغییر رنگ مو شخصیت شما را هم تغییر می دهد؟

برای انتخاب رنگ مو فقط به زیبایی آن توجه می کنید؟ پس از خواندن این پست، در انتخاب خود دقت بیشتری خواهید کرد. آیا تغییر در رنگ مو باعث ایجاد تغییر در شخصیت، رفتار ها و خلق و خوی افراد می شود؟ ممکن است رنگ مو طبیعی هر کسی نشان دهنده گوشه ای از شخصیت او باشد، اما آیا تغییر دادن رنگ موی طبیعی افراد به رنگ دیگر باعث تغییر در شخصیت و رفتارهای ما می شود؟ با بامیلو بلاگ همراه شوید تا پاسخ محققان را برای شما شرح بدهیم.

آیا شخصیت شما به مرور تغییر می کند؟

برای مثال رنگ مو شما قهوه ای یا هر رنگ دیگری است. شما دارای فلان شخصیت و فلان رفتار ها می باشید. ناگهان تصمیم می گیرید موهای خود را روشن کنید و از رنگ های بلوند استفاده کنید. اگر رنگ بلوند به جای رنگ مو قهوه ای شما جایگزین شود در رفتار ها، خلق و خو و شخصیت شما تاثیر می گذارد؟ جواب مثبت است. محققان تاثیر رنگ کردن مو بر روی خلق و خو و شخصیت افراد را تایید کرده اند.

رنگ مو

نه تنها رنگ موی طبیعی افراد نشان دهنده شخصیت و خلق و خوی آن ها است بلکه رنگی که شما از آن استفاده می کنید و رنگ موی خود را به آن تغییر می دهید نیز باعث ایجاد تغییر در شما می شود. البته این رابطه یک رابطه مستقیم نیست. نمی توانیم بگوییم چون رنگ مویتان را بلوند می کنید رنگ مو باعث تغییر ژن های خلق و خوی شما می شود.

رنگ مو

رفتارها، خلق و خو و شخصیت افراد تحت تأثیر موارد زیادی است. از جمله این موارد مسائل فیزیکی، روحی و احساسات است. محققان پی برده اند که رنگ کردن مو و در کل رنگ مو، بر میزان فشار خون و ترشح آدرنالین در افراد موثر است، چیزی شبیه رابطه ای که میان رنگ پوست افراد و شخصیت و خلق و خوی آن ها برقرار است. همانطور که می دانید هر دوی این موارد (میزان فشار خون و ترشح آدرنالین) بر احساسات افراد تاثیر گذاشته و قاعدتاً در پی آن موجب تغییر در رفتارها و خلق و خوی افراد می شود. به این معنا که اگر شما رنگ موی خود را به رنگ قرمز تغییر دهید، باعث افزایش گرم مزاجی شما می شود. محققان علت این موضوع را عوامل مختلفی دانسته اند. برای مثال شما وقتی به صورت روزانه و در طول روز خود را در آینه نگاه می کنید، ذهن شما علائمی را دریافت می کند که باعث می شود علاوه بر اینکه مو قرمز به نظر می رسید مانند مو قرمز ها نیز رفتار کنید و به سبک شخصیتی کسانی که موهای قرمز دارند نزدیک تر شوید.

اگر قصد دارید موهای خود را رنگ کنید خواندن مطلب راهنمای خرید رنگ مو متناسب با پوست شما را پیشنهاد می دهیم.

شخصیت پیرو رنگ مو قرمز

افرادی که رنگ موی آن ها قرمز است یا رنگ موی خود قرمز می کنند افرادی پرجنب و جوش، پرخاشگر، عصبانی، پرحرارت و خود رای هستند. معمولا در مغرشان ایده های شگفت انگیزی به وجود می آید. زود رنج، تند مزاج و تحریک پذیر نیز هستند. همچنین ممکن است افرادی شدیدا احساساتی باشند که در لحظه احساساتشان بر انگیخته می شود. همچنین تحقیقات نشان داده که افراد با رنگ موی قرمز خطر پذیر تر و رک تر می باشند و قسمت غیر ممکن مغز آن ها کار نمی کند. به چیز های جدید به سختی عادت می کنند و هر چیز ساده ای آن ها را اذیت می کند. همچنین بر اساس تحقیقی که توسط محققان دانشگاه هاروارد انجام شد مشخص شده است که سطح هورمون ضد استرس در افراد مو قرمز بسیار پایین تر از افراد دیگر می باشد و این گروه غالبا تمایل زیادی به استرس و هیجان پیدا می کنند و کمتر در آرامش هستند.

شخصیت پیرو رنگ مو قهوه ای

رنگ مو

مو قهوه ای ها شخصیت معقول، موجه و توجه ویژه ای به حرفه و کار خود دارند. محققان فرانسوی در تحقیقی به این نتیجه رسیده اند که بیشتر افرادی که جایزه های نوبل را دریافت کرده اند افرادی با موهای قهوه ای بوده اند. بر اساس این آمار آیا می توان گفت که مو قهوه ای ها باهوش تر هستند یا برتری خاصی نسبت به بقیه دارند؟ نه. اما ویژگی خاصی که در مو قهوه ای ها به وفور یافت می شود و عامل اصلی موفقیت آن ها نیز می باشد تلاش و پشتکار آن هاست. آن ها دائما در تلاش هستند، بسیار بیشتر از بقیه. مو قهوه ای ها معمولا بسیار پر تحمل هستند و تا حسابی خونشان را به جوش نیاورید صدایشان در نمی آید. (اما مراقب باشید عصبانی نشوند). محققان بر این باورند که افرادی که موهای قهوه ای دارند برای کار های اصلی و مهم تر گزینه های مناسب تری هستند و معمولا بهتر از پس کارهای بزرگ بر می آیند. این افراد قابل اعتماد تر، باثبات تر، قابل اتکا تر و مطمئن هستند و به ندرت از بلوند ها، مو قرمز ها و مو مشکی ها شکست می خورند.

شخصیت پیرو رنگ مو بلوند

از بلوند ها به عنوان افرادی اجتماعی، پرخرج (ولخرج) و بسیار جذاب و تا حدی کم هوش یاد می شود. زنان بلوند از آن چیزی که آقایان فکر می کنند باهوش تر هستند. طبق یک تحقیق مشخص شده است زنانی که موهای بلوندی دارند بیشتر از بقیه سوژه خواستگاری آقایان هستند و پیشنهادات ازدواج به آن ها بیشتر است. همچنین توجه به افراد با موهای بلوند بیشتر است. طبق همین تحقیق زنان با موهای بلوند زودتر از زنان دیگر ازدواج می کنند. اما علت اینکه اکثر آقایان جذب بانوان با موهای بلوند می شوند چیست؟ ظاهرا از دید آقایان زنان با موهای بلوند زنانه تر و جوان تر به نظر می رسند و همچنین فرمانبردار تر و مطیع تر نیز به نظر می آیند. البته بلوند ها ممکن است قابل نفوذتر به نظر برسند، اما این به نظر رسیدن تنها به نظر رسیدن است و درست نیست. شاید علت اینکه آقایان بیشتر جذب بلوند ها می شوند همین نفوذ پذیری سخت آن ها باشد. خانم ها مو بلند سطح هوشیاری و آگاهی بسیار بالایی دارند و حواسشان به همه چیز هست. حافظه بسیار خوب، دانش کلامی بالا و هوش ریاضی بالا نیز از ویژگی های دیگر آن ها است.

شخصیت پیرو رنگ مو مشکی

می توان گفت مو مشکی ها در برخی ویژگی ها کاملا متضاد مو بلوند ها هستند. برای مثال مو بلوند ها پر خرج و یا عجول هستند، اما مو مشکی ها تفکرات اقتصادی قدرتمندی دارند و همچنین بسیار صبور تر و آرام تر از بلوند ها هستند. مورد احترام ترین و پر ارزش ترین دسته از زنان برای آقایان مو مشکی ها هستند. شخصیت فوق العاده مو مشکی ها علت این احترام و ارزش است. مو مشکی ها اغلب به تکامل شخصی از هر لحاظ بسیار اهمیت می دهند و بسیار بیشتر از باقی گروه ها در پی سر در آوردن از اصول و عجایب هستی هستند. به همین دلیل نیز می توان عقاید دینی و چرخ زدن در لا به لای آن ها را در این گروه بیشتر مشاهده کرد. مو مشکی ها معمولا جدی تر و سنجیده تر هستند. خود خواهی و خود پسندی از خصیصه های اصلی آن هاست، با این وجود گاهی قدرت های خود را دست کم میگیرند.

مو مشکی عموما علاقه مند به زمینه هایی مانند تاریخ، پرورش روح، مذاهب و عقاید و زمینه های هنری مانند شعر و شاعری و یا نقاشی هستند و از غلط خوردن در آن ها لذت می برند. همانطور که گفتیم یکی از ویژگی های مشهور آن ها تفکر اقتصادی آن هاست. آن ها در هر زمینه مالی که ورود کنند یکی از بهترین ها خواهند بود.

نتیجه گیری

محققان افراد با رنگ مو های مختلف را مورد بررسی قرار داده و نکات شخصیتی کلی هر کدام را دسته بندی کرده اند. مو قرمز ها خالق ایده های فوق العاده هستند، مو قهوه ای ها در انجام کارهای مهم موفق تر هستند، بلوند ها انسان هایی بسیار اجتماعی و خوش مشرب و مو مشکی ها نیز در زمینه های اقتصادی بسیار باهوش هستند. تمام نکات، موارد، شخصیت ها و خلق و خو هایی که در بالا ذکر شد پدیده هایی هستند که بر اساس آمارهای تحلیلی شکل گرفته اند و در اغلب موارد صحیح هستند، اما ممکن است در موارد زیادی این موارد صحت نداشته باشند.

منبع: becomegorgeous

نویسنده: سید مهدی رئوف

سید مهدی رئوف
مهدی در دانشکده مدیریت خوانده است. او در زمینه تولید محتوا تجربه خوبی دارد. چهار سال تالیف و ترجمه در وبسایت های معتبر در زمینه های وب، سبک زندگی، فناوری، خودرو، مد و زیبایی از تجربیات حرفه ای مهدی در وب هست. علاقه به تولید محتوای باکیفیت برای مخاطب چند سالی است که در وجود او رخنه کرده. از علایق اصلی او می توان به مطالعه مقالات مرتبط با فناوری و استفاده از گجت های هوشمند اشاره کرد. به نظر مهدی پینتبال یک تفریح بی نظیر و یک ورزش فوق العادست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *