بامیلو بلاگ / دنیای مد و زیبایی / ست بپوشیم / رنگ سال ۲۰۱۷ : سبز گرینری در لباس های آقایان (بخش دوم)

رنگ سال ۲۰۱۷ : سبز گرینری در لباس های آقایان (بخش دوم)

رنگ سال 2017 از سوی مؤسسه‌ی پنتون انتخاب شد. سبز گرینری (Greenery) رنگ جدیدی است که قرار است همه جا غوغا کند. در بخش اول سبز گرینری در لباس های آقایان، به کت و شلوار های طیف سبز اشاره کردیم. اما برای استقبال کردن از مد روز نیازی نیست در این رنگ غرق شوید. در مطلب پیش رو به سراغ کت های تک و شلوارهای دوخته شده از پارچه چینو می پردازیم.

کت‌ های سبز

کت‌ های سبزکت‌ های سبز بسیار راحت‌ پیدا می‌شوند، نسبت به کت و شلوار ارزان‌تر بوده و بیشتر در دسترس هستند. بنابراین راحت می‌توانید یکی از آنها را تهیه کرده و در صورت تمایل بپوشید. از طرفی کت‌های سبز نسبت به رقبای خاکستری و سرمه‌ای خود کمتر متداول هستند. خوبی طیف تیره تر رنگ سال این است که تقریباً با هر چیزی ست می‌شود. جین‌های سفید، آبی، تیره و مشکی و همچنین شلوار دوخته شده از پارچه چینو (Chino cloth) و به رنگ بندی سفید، بژ، خاکستری، آبی و سرمه‌ای گزینه‌های مناسبی برای این کت به شمار می‌روند. ترکیب این انتخاب‌های متعدد برای هر استایلی از تیپ دانشگاهی گرفته تا فشن جوابگو خواهد بود.

تفاوت کت تک‌ (Blazer) و کت و شلوار (Suit Jacket) در این است که چنین کت هایی به همراه شلوار عرضه می‌شوند. اما کت تک همیشه به تنهایی به فروش می‌رسد. معمولاً کت تک تنوع رنگ بیشتری نیز دارند؛ سبز شویدی، آووکادو، زیتونی و لجنی. در کل هردوی کت و کت تک  را می‌توان با شلوارهای جین و چینوی متعددی پوشید.

کت تک مغز پسته‌ای

کت تک مغز پسته‌ایاگر به دنبال گزینه‌ای روشن‌تر و البته جسورانه‌تر می‌گردید، سبز مغزپسته‌ای برای شما ساخته شده است. این نوع کت تک در دو گونه‌ی براق و کم‌رنگ یافت می‌شوند. شاید باب میل هرکسی نباشند. اما در صورت تمایل و پوشیدن آنها دقیقاً همان عملکردی را روی بالاتنه‌ی شما  خواهند داشت که چینوهای قرمز رنگ برای پایین تنه‌ی شما دارند؛ ظاهری که جلب توجه می کند.

نحوه‌ی پوشیدن کت تک  به رنگ سال

نحوه‌ی پوشیدن کت تک  به رنگ سال (2)نحوه‌ی پوشیدن کت تک  به رنگ سال (1)ظاهری غیر رسمی بهاره یا تابستانی زیبا را می‌توان با ترکیب کت تک زیتونی سبک وزن، شلوار چینوی سفید، تی‌شرت خاکستری یقه گرد و یک جفت کفش جیر خاکستری به وجود آورد. برای سبک نیمه رسمی نیز یک کت تک ضخیم تر، پیراهن آکسفورد (بدون دکمه روی یقه)، شلوار جین تیره و یک جفت کفش چرم کلاسیک به رنگ قهوه‌ای مایل به زرد ایده‌آل خواهد بود. در صورت تمایل یک کراوات به ظاهر خود اضافه کرده و به جای کفش‌ چرم از کفش‌ لوفر استفاده کنید.

نحوه‌ی پوشیدن چینوی سبز

نحوه‌ی پوشیدن چینوی سبز (3)به مرور که هوا رو به گرمی و تابستان برود دیگر شلوار جین گزینه‌ی مناسبی نخواهد بود. در این صورت شلوارهای چینو جایگزین خوبی به شمار می‌روند. برتری پارچه چینو این است که به همان اندازه که با پیراهن و کت تک سازگاری دارند با تیشرت و سویشرت نیز منطبق است. از آنجایی که پوشیدن آن کار بسیار ساده‌ای است و از قیمت نسبتاً خوبی هم برخوردار است، بیشتر افراد یک یا دو عدد از آن را در کمد خود دارند. پس چرا یکی از آنها سبز نباشد؟

جایلز فارنهام رییس استودیوی مد ریور آیلند می‌گوید:

رنگهای خنثی به سادگی با هر کفشی از کتانی سفید گرفته تا کفش‌های لوفر تطبیق می‌یابند.

نحوه‌ی پوشیدن چینوی سبز (1)چینوهای سبزرنگ به هیچ عنوان تنها مخصوص تابستان نیستند. اما فصل تابستان عموماً تقاضا برای رنگ‌های روشن و جسورانه بیشتر است. سبز آووکادو و سبز زیتونی هم گزینه‌های مناسبی برای چینو به شمار می‌رود که در تصویر مشاهده می‌کنید.

اگر به اداره می‌روید یا برای یک قرار شام آماده می‌شوید، سبک رسمی خود را بر پایه‌ی یک چینوی سبز روشن تنظیم کرده و آن را با یک پیراهن سفید و یک جفت کفش راحتی جیر خاکستری هماهنگ کنید. در صورت نیاز می‌تانید یک کراوات و کت تک  سرمه ای نیز به آن بیفزایید. زیاد افراط نکنید و اصل سادگی را با الهام گرفتن از سبک پیتی اومو (Pitti Uomo) رعایت کنید.

نحوه‌ی پوشیدن چینوی سبز (2)کت‌های جین به لحاظ بافت تضاد رنگ بسیار زیبایی با چینوهای زیتونی دارند. یک تی‌شرت راه‌راه و کتانی سفید هم در نهایت شما را برای یک دیدار شام خودمانی آماده می‌کند؛ ظاهری آراسته و ساده برای تابستان.

با پیراهن سبز چه بپوشیم

با پیراهن سبز چه بپوشیم (3)پیراهن سبز در صورتی که به شیوه‌ای مناسب ست نشود، ظاهری ناهمگون ایجاد می‌کند. اگر بی برنامه سبز بپوشید، ظاهر نهایی به مانند جک نیکلسون در نقش جوکر خواهد بود. اما در صورتی که دیگر اجزای پوشش شما بی‌نقص باشد، نتیجه‌ی مناسبی حاصل می‌شود.

زیاد به سمت رنگ روشن نروید، رگه‌ی کمرنگی از سبز پاستیلی یا سبز زیتونی و شویدی گزینه‌های مناسبی به شمار می‌روند. در ضمن خود را به رنگ سبز خالص منحصر نکنید. الگوهایی مانند راه‌راه، چهارخانه و خال‌خال هم می‌تواند همین کار را برایتان انجام دهد. در این تصویر سبک رسمی و روزمره را برای الهام گرفتن مشاهده می‌کنید.

با پیراهن سبز چه بپوشیم (1)ترکیب کت و شلوار خاکستری با پیراهن سبز بسیار خوب جواب می‌دهد. در این تصویر ترکیب پیراهن چهارخانه‌ی شویدی با کراوات سبز را می‌بینید و البته پیراهن سبز کمرنگ و کراوات سرمه‌ای هم جوابگوست. کت و شلوار اسلیم‌فیت عمدتاً برای بیشتر سایزها جوابگوست. اما مطمئن شوید سایز آن کاملاً اندازه است. چراکه هیچ عذری برای آستینی که بلندتر از حد نیاز است، قابل قبول نیست. این سبک با یک جفت کفش جیر مشکی به خوبی هماهنگ می‌شود.

با پیراهن سبز چه بپوشیم (2)با پیراهن سبز زیتونی، چینوی جذب خاکستری روشن و یک جفت کفش قایقی قهوه‌ای از اوقات فراغت خود خارج از محیط اداری لذت ببرید.

رنگ سال و افراد صاحب سبک و مشهور

رنگ سال و افراد صاحب سبک و مشهوراگر به نظرتان نمی‌شود با رنگ سال خوش تیپ جلوه کرد، نمونه‌هایی از سبک افراد مشهور را مشاهده کنید.

نگاهی کوتاه به آنچه در دو بخش رنگ سال برای مردان خواندید:

نگاهی کوتاه به آنچه در این دو بخش مقاله خواندید

  • محل کار خود را ارزیابی کنید و در صورت امکان، در محیط کار از رنگ سبز استفاده کنید.
  • برای انتخاب کت و شلوار سبز در فصل تابستان انواع خنک (کتانی و پنبه‌ای) را مدنظر داشته باشید.
  • سبز زیتونی متداول‌ترین نوع کت و شلوار محسوب شده و با بیشتر رنگ‌های خنثی همخوانی دارد.
  • کت و شلوار سبز آووکادو با کراوات مشکی بسیار خوب هماهنگ می‌شود.
  • کت و شلوار سبز براق جلب توجه می کند و به باور برخی زیباست. در صورت انتخاب چنین طیف رنگی، بقیه‌ی اجزای لباس را کمرنگ انتخاب کنید.
  • مغز پسته‌ای برای هرکسی مناسب نیست. در صورت انتخاب، باید اعتماد به نفس لازم را داشته باشید.
  • شلوارهای چینوی سبز به همراه پیراهن و کت تک ، ظاهری زیبا خواهد ساخت.
  • در خصوص پیراهن‌های سبز، می‌توان نوع ساده‌ی آن را برگزید. اگر به فکر تنوع بیشترید، به طرح های  چهارخانه، خال‌خالی و راه‌راه نیز فکر کنید.

رنگ گرینری به عنوان رنگ سال 2017 انتخاب شده است. اما همه چیز به سلیقه و انتخاب شما برمی‌گردد. از دید ما این رنگ، رنگ طبیعت بوده و حدأقل افزودن رگه‌هایی از آن، جدای تغییر روحیه می‌تواند تنوع جسورانه‌ای هم به سبک ما ببخشد.

سبک و ست مورد علاقه‌ی شما کدام است؟ نظرات خود را با ما در میان بگذارید.

منبع: theidleman

نویسنده: هادی ملکی

هادی فعالیت حرفه‌ای خود را در سطح وب از سال 1390شروع کرد. در زمینه‌ سبک زندگی، دیجیتال مارکتینگ، سخنوری، آی‌تی، زبان انگلیسی و کروماکی تخصص داشته و تناسب اندام جزو علایق اصلی وی بشمار می‌رود. در این راستا کاهش وزن 35 کیلوگرم در یک سال از افتخارات او محسوب می‌شود. هادی معتقد است زبان طنز مؤثرترین زبان انتقال اطلاعات است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *