بامیلو بلاگ / دنیای مد و زیبایی / ست بپوشیم / رنگ سال ۲۰۱۷ : سبز گرینری در لباس های آقایان (بخش اول)

رنگ سال ۲۰۱۷ : سبز گرینری در لباس های آقایان (بخش اول)

رنگ سال 2017 از سوی مؤسسه‌ی پنتون انتخاب شد. سبز گرینری (Greenery) رنگ جدیدی است که قرار است همه جا غوغا کند. شاهد جلوه‌ی این رنگ در ظاهر بسیاری افراد هستیم. از کت و شلوار گرفته تا پیراهن‌ها و چینوهای سبز رنگ، می‌توان گفت در فصل جاری این رنگ بیشترین میزان استفاده را خواهد داشت. بهار آتی با افزودن رنگ سبز به لباس و البته اثاث خانه با طبیعت همراه شد. در این مقاله افزودن رنگ سبز به سبک مد و ظاهر آقایان را مورد بررسی قرار می‌دهیم.

طیف سبز  در سالی که گذشت

طیف سبز  در سالی که گذشتبهار و تابستان سال گذشته در ظاهر مردان، رنگ سبز جلودار بقیه بود. از ریچارد جیمز و پاول اسمیث و باربوری گرفته تا ارمس، برلوتی و کریگ گرین؛ همه و همه رنگ سبز را در طراحی‌های خود دخیل کردند. سبز پررنگ (شویدی، جنگلی)، سبز ملایم (نعنایی)، سبز روشن (گرمسیری و مغزپسته‌ای) و سبز متمایل به آبی (خزه‌ای و سبز دودی).
هر فصل تنها چند (حدود 5) گرایش، جریان اصلی مد را هدایت می‌کند و سبز یکی از آنهاست. بدون شک با انتخاب رنگ گرینری به عنوان رنگ سال شاهد خودنمایی بیشتر این رنگ در ادامه‌ی سال خواهیم بود. زمستان امسال رنگ سبز تیره در کاپشن‌ها، پالتوهای بلند، تی‌شرت‌ها و پلیورها بیشتر فروشگاه‌ها را درنوردید.

بدون شک بهار و تابستان نیز این رویه با قدرت و هماهنگ‌سازی لباسها با فصل پیش‌رو، نظیر پارچه‌های پنبه‌ای و کتانی ادامه خواهد داشت. جدای از اینکه سبز تیره را برای ست کردن با رنگ‌های خنثی دیگر همانند سرمه‌ای، بژ، خاکستری و مشکی انتخاب کرده یا از سبز روشن‌تری استفاده کنید؛ این رنگ در فصل آتی شما را به‌روز نگه می‌دارد.
رنگ سبز را می‌توان در لباسهای روزمره مانند کاپشن‌های آستردار، پیراهن‌ها یا شلوارهای چینو و همچنین در لباسهای رسمی به عنوان متممی برای رنگهای خاکستری و سرمه‌ای به کار برد. در ادامه چگونگی پوشیدن رنگ سبز را در بهار و تابستان بررسی می‌کنیم.

رنگ سال و کت و شلوار مردانه

رنگ سال و کت و شلوار مردانهکت و شلوار های محل کار عموماً رنگ سرمه‌ای، خاکستری و مشکی هستند. اما همیشه هم این طور نیست و بر اساس تن‌خور و جنس ساخت، می‌توانند برای موارد عمومی هم مورد استفاده قرار بگیرند. البته اشتباه برداشت نکنید، هیچ چیز بهتر از یک کت و شلوار سرمه‌ای خوش ساخت با تن‌خور مناسب نیست. اما گاهی اوقات، شاید کمی ماجراجویی شاید بد نباشد. جدای رنگ سال یا همان گرینری رنگ های خنثی و روشن‌تر، رگه‌ های آبی، شرابی یا سبز (سبز جنگلی یا زیتونی) گزینه‌های مناسبی به شمار می‌روند.

شاید تصور کنید رنگ سبز برای اتاق جلسه و جلسات رسمی زیاد مناسب نباشد. در صورتی که رنگ غالب محل کار شما سرمه‌ای و خاکستری است، به این معنا نیست که شما نمی‌توانید از رنگ سبز استفاده کنید. کافی است ارزیابی مناسبی از محیط کار خود داشته و اطمینان حاصل کنید که لباس شما به اندازه‌ی کافی رسمی است. در صورتی که برای محل کار به این رنگ دل باخته‌اید، به نظر می‌رسد رنگ زیتونی بهترین گزینه برای شما باشد.

کت و شلوار سبز زیتونی

کت و شلوار سبز زیتونیبا کمی اغماض می‌توان این رنگ را بین تمامی کت و شلوارهای سبز، پرکاربردتر دانست. سبز زیتونی را در یک ظاهر رسمی و غیر رسمی می‌توان استفاده کرد. با اینکه جلوه‌ی سرمه‌ای و خاکستری را ندارد. اما با رنگ‌های خاکی، قهوه‌ای و قهوه‌ای روشن قابل قیاس است. به عنوان یک رنگ خنثی عموماً در محل‌های غیررسمی استفاده می‌شود اما بدون شک در صورت استفاده در محل کار نیز جذابیت شما را به رخ همکارانتان خواهد کشید.

جایلز فارنهام رییس استودیوی مد ریور آیلند در این خصوص می‌گوید:

«سبز زیتونی جایگزینی ایده‌آل برای رنگ‌های سرمه‌ای و خاکستریِ مرسوم است.»
رنگهایی که در کنار زیتونی می‌توان استفاده کرد شامل سفید، آبی (آسمانی و سرمه‌ای)، خاکستری، مشکی، کرمی و صورتی روشن است. جنس کت و شلوارهای زیتونی می‌تواند 100 درصد پشم، ترکیب پشم و پلی‌استر، 100 درصد پنبه، کتان و یا کتان-پنبه باشد. پنبه و مخصوصاً کتان در طول تابستان گزینه‌های خنک‌تری به شمار می‌روند اما در طول استفاده‌ی مداوم مقداری زود چروک می‌شوند.

کت و شلوار سبز تیره

کت و شلوار سبز تیرهبا اینکه این رنگ بیشتر به عنوان یک سبک زمستانی مطرح است اما می‌توان در فصل گرما نیز از آن استفاده کرد. کلید بهره‌وری از این رنگ در کت و شلوار، ترکیب آن با سایر بخش‌های استایل و اکسسوری‌های متناسب با فصل گرماست. این کت و شلوارها عمدتاً از جنس پشم و سبک وزن هستند که ظاهری باکیفیت و بادوام بدون بازتاب نور را تداعی می‌کنند. با اینکه به اندازه‌ی نوع زیتونی پرکاربرد نیست. اما این نوع کت و شلوار را می‌توان برای برخی اجتماعات رسمی، مراسم‌های رسمی و نظایر آنها استفاده کرد.

کت و شلوار سبز روشن

کت و شلوار سبز روشناین نوع کت و شلوار عمدتاً از الیاف سبک‌تری (مانند کتان و پنبه) ساخته می‌شود. برخلاف نوع تیره، این کت و شلوار بسیار بهتر خود را با فصل‌های متفاوت تطبیق می‌دهد. بنابراین می‌توانید آن را به عنوان یکی از گزینه‌های مناسب در نظر داشته باشید.
هر رنگی از جمله پاستیلی، مغزپسته‌ای یا نظیر آنها را انتخاب می‌کنید، پیراهن و اکسسوری متناسب با آن را فراموش نکنید. پیراهن‌های سفید، آبی کبریتی و رنگ‌های خنثی همگی با این کت و شلوار همخوانی دارند. بیشتر به تجربه و البته سلیقه‌ی شما برمی‌گردد که کدام پیراهن بهترین تطبیق را با این سبک دارد. از طرفی پیراهن‌های یقه برگردان گزینه‌ی مناسبی برای بازسازی سبک دهه‌ی1970 به شمار می‌روند. البته کت و شلوارهای با رنگ سبز روشن و باکیفیت در کمتر جایی پیدا می‌شوند. بنابراین باید خوب جستجو کنید.

چگونه کت و شلوار سبز بپوشیم؟

پیش از این در مورد سبک های کت و شلوار مردانه صحبت کردیم. جدای از نوع رنگ سبز، سعی کنید بیشتر به سمت تن‌خوری بروید که بسیار تنگ و کوچک نباشد. کفش‌های کتانی و رسمی، هردو مناسب این نوع کت و شلوارها هستند. مطمئن شوید که آزادی عمل کامل داخل لباس خود دارید تا شاهد پارگی ناخودآگاه آن نباشید. در ضمن برای این سبک، کت‌های یقه بریده و یقه چاک گزینه ی بهتری به شمار می‌روند.
چگونه کت و شلوار سبز بپوشیم؟ (3)ترکیب کت و شلوارهای سبک وزن کتانی با تی‌شرت پنبه‌ای ایده‌آل است و به همراه کتانی سفیدرنگ، ترکیب همگونی خواهد ساخت.

چگونه کت و شلوار سبز بپوشیم؟ (2)برای ظاهری درخور و رسمی‌تر، به جای کتان از کت و شلوار پنبه‌ای استفاده کنید. و اگر می‌پرسید با انتخاب رنگ زیتونی چه لباسی را با آن ست کنید باید بگوییم رنگ‌های روشن نظیر آبی آسمانی (یا سفید، کرمی، خاکستری و صورتی روشن) تطابق زیادی با این کت و شلوار خواهد داشت. با افزودن یک کراوات خال‌خالی و کفش جیر قهوه‌ای به این ست، ترکیب بسیار زیبایی خواهید ساخت. در اوایل بهار و انتهای تابستان که هوا رو به سردی می‌رود، می‌توانید از یک ژاکت کشمیری برای این استایل استفاده کنید.

چگونه کت و شلوار سبز بپوشیم؟ (1)کت و شلوار سبز زمردی را می‌توان با یک پیراهن سفید، کراوات باریک مشکی (ترجیحاً مخملی) و یک جفت کفش آکسفورد درخشان پوشید. شاید حتی بشود کراوات را نیز نادیده گرفت ولی در نهایت یک ترکیب ایده‌آل به سبک رسمی و سنتی است.
به یاد داشته باشید که رنگ سبز به هر کسی نمی‌آید. در صورتی که با استایل شما همخوانی ندارد و یا با رنگ چهره‌تان سازگار نیست، شاید بهتر باشد از آن اجتناب کنید. اما بدترین حالت این است که کلاً آن را نادیده گرفته و حتی یک بار هم امتحان نکنید. اگر در کت و شلوار سبز راحت نیستید، ابتدا با یک کت تک شروع کنید.

سخن آخر

سبز گرینری رنگ سال متفاوتی است. در مطالب آینده راجع به پوشیدن کت تک و شلوار های چینو با این طیف رنگی خواهیم پرداخت. نظر شما راجع به رنگ سال چیست؟ به نظر شما می توان با چنین طیف رنگی در مناسبت های خاص حاضر شد؟

منبع: theidleman

نویسنده: هادی ملکی

هادی فعالیت حرفه‌ای خود را در سطح وب از سال 1390شروع کرد. در زمینه‌ سبک زندگی، دیجیتال مارکتینگ، سخنوری، آی‌تی، زبان انگلیسی و کروماکی تخصص داشته و تناسب اندام جزو علایق اصلی وی بشمار می‌رود. در این راستا کاهش وزن 35 کیلوگرم در یک سال از افتخارات او محسوب می‌شود. هادی معتقد است زبان طنز مؤثرترین زبان انتقال اطلاعات است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *