بامیلو بلاگ / دنیای مد و زیبایی / مد بانوان / تاثیر رنگ سال ۲۰۱۷ در مجموعه های زنانه

تاثیر رنگ سال ۲۰۱۷ در مجموعه های زنانه

با رنگ سال 2017، که توسط کمپانی پنتون (Pantone) به عنوان یکی از معتبرترین منابع انتخاب رنگ سال، مشخص شده آشنا شده ایم. سال گذشته رنگ‌های صورتی کوارتز و آبی روشن به عنوان رنگ سال انتخاب شده بودند، ولی امسال رنگ چالش برانگیز و البته سرزنده‌ تری به این منظور برگزیده شده است. نام این رنگ گرینری (Greenery) با کد اختصاصی 0343-15 به معنی شاخ و برگ سبز است. ته‌مایه‌ زرد رنگی نیز در آن به چشم می‌خورد و نگاه اصلی اش به شکوفایی و طبیعت منعطف شده است.

سبز روح انگیز

موسسه پنتون این رنگ را به عنوان عاملی برای تزریق امید، شکوفایی و تغییر در زندگی روزمره معرفی کرده است تا همزمان با به صدا درآمدن شیپور سال جدید، روح ما نیز از نو شکوفا شود. اما چگونه تار و پود لباس و اثاث خود را با این رنگ زیبا آراسته کنیم تا قبل از سبز شدن طبیعت به استقبال آن برویم؟

لیتریس آیزمن (Leatrice Eiseman) مدیر اجرایی موسسه پنتون، در مورد رونمایی از این رنگ جدید، در مصاحبه با New York Times می‌گوید:

این سبز، رنگ امید و ارتباط احساسی ما با طبیعت است. رنگی که تداعی کننده‌ واژه‌ تجدید و شروع دوباره به حساب می ‌آید؛ تجدید حیات، تجدید قوا، از نو ساختن و نونوار کردن. هر بهار، ما وارد چرخه‌ ای جدید و جوانه زدن های دوباره می‌ شویم، جوانه زدنی که از دل زمین برمی ‌خیزد. این رنگ همان رنگی است که ما را به ادامه مسیر فرا می‌خواند.

فراخوان سبز در مجموعه های بهاره

این سبز را می‌توان ترکیبی از لیمویی و سنگ زبرجد (Peridot) دانست. جامعه‌ مد نیز بلافاصله دست به کار شده، که تزریق این رنگ زیبا را در آثار تعدادی از طراحان مد و لباس می ‌بینیم. از جمله این لباس ‌های طراحی شده در مجموعه های بهار 2017، می توان به مایکل کورس (Michael Kors)، مکس مارا (Max Mara) و مری کترانتزو (Mary Katrantzou) اشاره کرد. در ادامه، تجلی سبز Greenery را در مجموعه های 2017 مشاهده کنید.

اما اگر تغییر رویه و روی آوردن به رنگ سبز برایتان کار ساده‌ ای نیست، می ‌توانید با بخش ‌های کوچکی مثل زیورآلات و لوازم جانبی شروع کنید و در صورتی که مطمئن شدید این رنگ با پوست شما همخوانی دارد، برای تهیه‌ لباس های دیگر نیز اقدام کنید. نظر شما درباره رنگ جدید سال 2017 چیست؟ برنامه‌ ای برای امتحان کردن آن دارید یا استفاده از رنگ های همیشگی و مورد علاقه‌ خود را ترجیح می دهید؟

نویسنده: هادی ملکی

هادی فعالیت حرفه‌ای خود را در سطح وب از سال 1390شروع کرد. در زمینه‌ سبک زندگی، دیجیتال مارکتینگ، سخنوری، آی‌تی، زبان انگلیسی و کروماکی تخصص داشته و تناسب اندام جزو علایق اصلی وی بشمار می‌رود. در این راستا کاهش وزن 35 کیلوگرم در یک سال از افتخارات او محسوب می‌شود. هادی معتقد است زبان طنز مؤثرترین زبان انتقال اطلاعات است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *