بامیلو بلاگ / گوناگون / رنگ سال ۲۰۱۸ (بنفش اولترا) توسط مؤسسه پنتون معرفی شد!

رنگ سال ۲۰۱۸ (بنفش اولترا) توسط مؤسسه پنتون معرفی شد!

سایه هایی از بنفش زیبا و به طور چشمگیری جذاب. رنگ بنفش اولترا پنتون، رنگ سال 2018 با کد رنگی (PANTONE 18-3838 Ultra Violet ) منعکس کننده اصالت، خلاقیت و دنیای خیالی ای است که ما را به سوی آینده هدایت می کند.

بالاخره لحظه ای که بسیاری از افراد منتظرش بودند فرا رسید و مؤسسه پنتون رنگ سال 2018 را معرفی کرد. امسال متخصصان رنگ در مؤسسه رنگ پنتون تصمیم گرفتند بعد از رنگ سال 2017 (سبز گرینری) که برای سال 2017 معرفی کرده بودند، این بار رنگی را معرفی کنند که روحیه ای تازه و متفاوت دارد. بنفش اولترا با کد رنگی (PANTONE 18-3838) انتخاب رنگ سال 2018 این متخصصان است.

رنگ سال ۲۰۱۷ توسط مؤسسه معروف پنتون معرفی شد!

بنفش اولترا، رنگی خیره کننده و چشم نواز

رنگ سال 2018

بنفش اولترا یا کد (PANTONE 18-3838)، طیفی پیچیده و معنوی از رنگ بنفش است که به سمت رنگ های سرد منشور رنگی تمایل بیشتری دارد. این رنگ یادآور وسعت کهکشان، قدرت معنویت و بیان خلاقانه در تمام شکل های آن است.

این رنگ بنفش پیچیده و خیالی، دنیای رازآلود کیهان را نشان می دهد، جادوهای نهفته در ماورای کیهان را یادآوری می کند، و دنیای کشف نشده وِرای آنچه ما هستیم را ارائه می کند. وسعت و بی انتهایی آسمان شب سمبلی از چیزهایی است که ممکن است وجود داشته باشند و همین وجودِ مرموز، لذت کشف دنیای نهفته در آن را برایمان به ارمغان می آورد.

بنفش های مبهم و معمایی از دیرزمان سمبلی از بی نظمی و درخشندگی هنری بوده اند.  پرینس راجرز نلسون، دیوید بویو و جیمی هندریکس نمادهای موسیقیایی هستند که این نوع خاص از رنگ بنفش را برای فرهنگ عامه غربی به ظهور رساندند و آن را به عنوان بیان شخصی خود به کار بردند. عمق واقعی رنگ بنفشِ اولترا که برای سال 2018 معرفی شده است؛ رنگی سراسر از احساس است و نمادی از عدم تطابق است. این رنگ انگیزه بخش افراد است برای تصور جایگاه خاص خود در جهان و در عین حال از طریق روزنه های خلاقانه به این تصورات مرز و حدود می بخشد.

از نظر تاریخی هم این رنگ بنفش کیفیتی معنوی و مرموز دارد. این رنگ اغلب با فعالیت های ذهنی در ارتباط است و به همین دلیل هم باعث می شود شما از این جهان خاکی جدا شده و در جهان دیگری غوطه ور شوید. استفاده از تُن های مختلف رنگ بنفش در فضاهای مدیتیشن و مکان های جمعی دیگر باعث جریان انرژی در فضا می شود و ارتباطات را بهبود می بخشد.

مؤسسه رنگ پنتون چه می گوید؟

رنگ سال 2018

لیتریس ایسمن (Leatrice Eiseman)  مدیر اجرایی مؤسسه رنگ پنتون می گوید:

ما در جهانی زندگی می کنیم که به نوآوریی و تخیل نیازمند است و این الهام خلاقانه آن چیزی است که رنگ سال 2018 (PANTONE 18-3838) در خود دارد. بنفشی بر پایه رنگ آبی که آگاهی و پتانسیل وجودی ما را به سطح بالاتری می برد. از جستجو در تکنولوژی های جدید و کهکشانی بزرگ تر گرفته تا بیانی هنری و انعکاس معنوی این رنگ بنفش کاملاً احساسی راه را به سوی آینده روشن می کند.

لاری پِرسمن (Laurie Pressman) معاون رئیس مؤسسه رنگ  می گوید:

رنگ سال2018  منتخب شرکت پنتون چیزی بیش از رنگ تِرند امسال برای دنیای طراحی است. این رنگ در واقع انعکاسی است از آنچه دنیای ما در این زمان نیاز دارد.

رنگ سال 2018 و دنیای طراحی

رنگ سال 2018

هرچه افراد در سراسر جهان به رنگ ها علاقمندتر شده و بیشتر متوجه توانایی رنگ ها در انتقال پیام ها و معانی می شوند، طراحان و برندها نیز برای استفاده از رنگ ها در جهت تاثیر گذاشتن بر دیگران احساس قدرت بیشتری پیدا می کنند. انتخاب رنگ سال لحظه ای است که مسیر استراتژی جهان تِرند و طراحی را مشخص می کند.

مؤسسه رنگ پنتون یک مؤسسه خدماتی و مشاوره ای است که ترند رنگ جهانی را پیش بینی می کند و به شرکت ها برای رنگ هویت برند و توسعه محصولاتشان مشاوره می دهد و برای کاربرد و ادغام رنگ ها روش های استراتزیک ارائه می دهد. این مؤسسه در سراسر جهان به عنوان منبع اصلی اطلاعات رنگی برای پیش بینی ترند فصلی، توسعه رنگ سفارشی، ارائه پیشنهاد پالت رنگی برای محصولات و هویت شرکت ها شناخته شده است. مؤسسه رنگ پنتون با برندهای جهانی برای قدرت نفوذ، روانشناسی و احساس رنگ ها در استراتژی طراحی  در اشتراک است.

بنفش اولترا (PANTONE 18-3838) که انتخاب مؤسسه پنتون برای رنگ سال 2018 است برخلاف آنچه مردم فکر می کنند رنگی است که به دلیل گرم و سرد بودن همزمانش انعطاف زیادی در هماهنگی با دیگر رنگ ها دارد. این رنگ زیبا به بهترین شکل ممکن بی ثباتی فرهنگ امروزه جهان را به نمایش گذاشته است.

منبع: Pantone

نویسنده: نیلوفر اسلامی حقیقت

نیلوفر اسلامی حقیقت
نیلوفر مدرک کارشناسی مترجمی زبان انگلیسی دارد و تحصیلات تکمیلی را در رشته گرافیک دانشگاه الزهرا گذرانده. در زمینه تصویر سازی، نویسندگی و ترجمه فعالیت می کند و در واقع متخصص بازاریابی محتواست. با تولید و تصویر سازی متناسب محتوا، به بازاریابی محصولات کسب و کارهای آنلاین کمک می کند. اعتقاد دارد برنده بازی بهترین محتوا نیست، بلکه محتوایی است که به بهترین شکل انتشار پیدا می کند. عکاسی می کند و چند گالری عکس هم برگزار کرده. از دنیایی مد و تبلیغات لذت می برد و با مطالعه سعی می کند اطلاعاتش را در این زمینه بالا ببرد.

۳ دیدگاه ها

 1. وااااااای
  چقد نااااازه
  من عاااااشق این رنگممم

 2. رنگ مورد علاقه من ^_^

 3. رنگ که فقط رنگ آبی
  البته داداشم چند ماه پیش ماشینش رو داده بود بنفش کرده بودن.
  هرکی میپرسید واسه چی می گف مده.. خوشم میاد.. الان که اینو واسه ش فرستادم ول کن نیس دیگه!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *