بامیلو بلاگ / سبک زندگی / ترفندها / ماگ مورد علاقه ی خود را به سادگی رنگ آمیزی کنید
رنگ آمیزی ماگ

ماگ مورد علاقه ی خود را به سادگی رنگ آمیزی کنید

تقریباً همه ی ما از ماگ استفاده می کنیم. با توجه به قیمت پایین و تنوع فراوان می توانید آن را به دوستان و نزدیکان خود نیز هدیه بدهید. اما در صورتی که به دست خودتان رنگ آمیزی شود ارزش آن چند برابر خواهد شد. یک عشق ساده در پشت آن نهفته است که با چیز دیگری قابل مقایسه نیست. این که شما برای کس دیگری وقت بگذارید و یک هدیه را برایش رنگ آمیزی کنید بدون شک ارزشمند است. در صورتی که می خواهید ماگ خود را با دستان خود رنگ آمیزی کنید با بامیلو بلاگ همراه باشید.

یک عدد ماگ تهیه کنید

خری ماگ ساده

ابتدا باید یک عدد ماگ تهیه کنید. بهتر است رنگ آن سفید باشد. هیچ گونه نوشته و علامتی هم روی آن یافت نشود. البته اگر علامت خاصی روی آن باشد و مقداری سلیقه به خرج دهید می توانید آن را به طرح مورد نظر خودتان تبدیل کنید.

شکل و طرح آن را نیز در نظر داشته باشید. البته این فاکتور در نتیجه ی نهایی تأثیر زیادی ندارد اما بهتر است طرحی که در نظر دارید را با شکل ماگ تطبیق دهید. ممکن است یک طرح خاص روی شکل بخصوصی از ماگ جوابگو نباشد.

آن را به طور کامل شسته و سپس خشک کنید. لکه های چربی ممکن است طرح شما را با مشکل مواجه کنند. دقت کنید که دستان خود را نیز کاملاً شستشو دهید تا هیچ گونه چربی روی آنها یافت نشود.

طرح اولیه خود را رسم کنید

ایده نقاشی ماگ

ابتدا سعی کنید روی کاغذ طرح اولیه را رسم کنید. برای این کار لازم نیست پیکاسو یا جکسون پولاک باشید. چیزی که به ذهنتان می رسد را رسم کنید. دلیل اینکه می خواهیم یک ماگ را به سلیقه ی خودمان طراحی کنیم این است که احساسات خود را به آن انتقال دهیم. در غیر این صورت ماگ های بسیار زیبا در طرح های متنوع و گوناگونی در سطح اینترنت برای خرید وجود دارند.

در صورتی که طرح خاصی مدنظر دارید اما نمی توانید آن را روی کاغذ بیاورید بهتر است آن را در سطح اینترنت جستجو کنید و از آن ایده بگیرید.

سعی کنید از طرح های ساده و تک رنگ استفاده کنید. بدون شک انتقال طرح های پیچیده روی ماگ کار ساده ای نخواهد بود. کشیدن یک طرح روی کاغذ صاف بسیار ساده تر از کشیدن آن روی ماگ است.

بخشی از ماگ که قرار است طرح شما روی آن قرار بگیرد را اندازه گیری کنید. سعی کنید طرح روی کاغذ به همان مقیاس کشیده شود. اگر جمله ی خاصی (مثل تولدت مبارک) در نظر دارید آن را فراموش نکنید. بعداً نوشتن جملات روی طرح اصلی مشکل ساز خواهد شد.

پس زمینه را رنگ کنید

آموزش رنگ آمیزی ماگ

ممکن است رنگ سفید خالص را ترجیح دهید. در غیر این صورت رنگی که مدنظر شماست را انتخاب کرده و ماگ را رنگ آمیزی کنید. رنگ های طرح اصلی شما نباید با رنگ پس زمینه تداخل داشته باشند. بهتر است از رنگ های خنثی مثل خاکستری روشن استفاده کنید.

می توانید تنها یک طرف ماگ یا هردو طرف آن را رنگ کنید. شاید بخواهید از دو طیف رنگی متفاوت استفاده کنید که به سلیقه ی شما بستگی دارد. پیشنهاد ما دو طیف متفاوت و رنگ آمیزی همه ی بخش های آن است چراکه نتیجه ی نهایی طبیعی جلوه خواهد کرد.

برای رنگ آمیزی پس زمینه می توانید از پنبه، یک قطعه اسفنج یا پارچه ی نرم استفاده کنید. مقدار بسیار اندکی رنگ انتخاب کنید. در صورت کم رنگ بودن همیشه می توان رنگ بیشتری استفاده کرد.می توانید رنگ دسته ماگ را پر رنگ تر و متفاوت انتخاب کنید. البته پیشنهاد می کنیم از همان رنگ پس زمینه با غلظت بیشتر استفاده کنید.

پس از رنگ آمیزی پس زمینه صبر کنید تا ماگ کاملاً خشک شود. ممکن است این مرحله بیشتر از آن چیزی که انتظار دارید طول بکشد. آن را در جایی قرار دهید که گرد و غبار روی طرح شما ننشیند.

انتقال طرح به ماگ

ایده رنگ آمیزی ماگ

پس از اینکه پس زمینه ی شما کاملاً خشک شد می توانید طرح اصلی را به ماگ انتقال دهید. برای اینکه طرح شما بدون نقص باشد بهتر است ابتدا خطوط فرضی بسیار نازکی روی ماگ رسم کنید. پس از این کار می توانید به راحتی طرح مورد نظر را در اندازه ی دلخواه رسم کنید.

در نظر داشته باشید که همیشه رنگ آمیزی قدم نهایی کار است. ابتدا طرح را به صورت کامل انتقال دهید و سپس اقدام به رنگ آمیزی کنید. مدادهای روغنی گزینه ی مناسبی برای رنگ آمیزی ماگ هستند. از رنگ های پایه آب استفاده نکنید چراکه پس از مدت کوتاهی طرح شما با شستشو از بین می رود.

افزودن پیغام و جزئیات

خرید آنلاین ماگ

اگر بهترین نقاش هم باشید همواره جزئیاتی برای افزودن به طرح وجود دارد. صبر کنید که ماگ شما به صورت کامل خشک شود. سپس کلیات طرح را مشاهده کنید. در صورتی که چیزی از قلم افتاده یا بخشی از کار رنگ کمتری دریافت کرده، آن را اصلاح کنید.

در نهایت پیغام خود را نیز به ماگ اضافه نمایید. پیغامی که برای دوست خود دارید را در گوشه ای از ماگ بنویسید. پیشنهاد می کنیم این نوشته خیلی کوچک و کوتاه باشد تا به طرح اصلی شما آسیب نزند. کافی است بعد از مدتی که او به ماگ نگاه کرد برایش یادآوری شود که این هدیه را به چه مناسبت دریافت کرده است.

نوشته شما باید خوانا باشد. اگر دست خط خوبی ندارید و برای نوشتن حروف کوچک به مشکل برمی خورید بهتر است ترفند دیگری به کار بگیرید. ابتدا نوشته ی خود را در کامپیوتر با فونت زیبا و کوچک تایپ کنید. کاغذ را چاپ نمایید. با دقت نوشته ها را از روی کاغذ با یک وسیله ی تیز برش دهید. کاغذ را روی ماگ قرار دهید و بخش های بریده شده را رنگ کنید. بهتر است از کاغذی استفاده کنید که رنگ را از خود عبور ندهد. کاغذ روغنی گزینه ی مناسبی است.

در نهایت همان طور که اشاره شد سعی کنید طرح کلی و جزئیات آن را ساده انتخاب کنید. طرح های پیچیده از زیبایی ماگ شما می کاهند.

منبع: wikihow

نویسنده: هادی ملکی

هادی فعالیت حرفه‌ای خود را در سطح وب از سال 1390شروع کرد. در زمینه‌ سبک زندگی، دیجیتال مارکتینگ، سخنوری، آی‌تی، زبان انگلیسی و کروماکی تخصص داشته و تناسب اندام جزو علایق اصلی وی بشمار می‌رود. در این راستا کاهش وزن 35 کیلوگرم در یک سال از افتخارات او محسوب می‌شود. هادی معتقد است زبان طنز مؤثرترین زبان انتقال اطلاعات است.

۲ دیدگاه ها

  1. سلام از چه نوع رتگ هایی برای ماگ باید استفاده کرد؟ (رنگ سرامیکی یا لعاب) و از کجا باید تهیه کنیم و همچنین اینکه رنگدانه های حرارتی را باید از کجا خرید؟

  2. چه نوع رنگی برای ماگ باید تهیه کنیم؟ و از کجا باید بخریم؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *