بامیلو بلاگ / راهنمای خرید / راهنمای خرید پیراهن‌های آستین‌ کوتاه برای تابستانی خنک

راهنمای خرید پیراهن‌های آستین‌ کوتاه برای تابستانی خنک

گذشته از اینکه چقدر طرفدار هوای آفتابی و نور خورشید هستید، نتایج اجتناب‌ناپذیر آن همیشه دردسرها و مشکلات خاص خود را دارد. از میان مدعیان معمول فهرست «دلایل نفرت از تابستان» می‌توان جوراب با صندل، شلوارک‌های با سه‌چهارم قد شلوار و مخصوصا بی‌توجهی عمومی به سبک پوشش و رعایت استایل ذکر کرد. البته یک مورد قابل‌تقدیر هم در این میان برای آنهایی که با عینک‌های آفتابی اسپورت وجود دارد که حسابی از آنها لذت می‌برند. اما واقعا دوست عزیز، فکر می‌کنی کجا هستی که با یک عینک آفتابی دلت نسبت به تابستان به رحم می‌آید؟

پیراهن‌های آستین‌ کوتاه

پیراهن‌های آستین کوتاه

تا تابستان گذشته، پیراهن‌های آستین‌کوتاه جزء این فهرست گناهان تابستانی محسوب می‌شد. اما اگر ظهور مجدد آنها را در بلاگ‌های مد خیابانی و تصاویری افرادمشهوری مانند نیک ووستر با پیراهن‌های آستین‌کوتاه دیده باشید، کم‌کم نظرتان عوض می‌شود.

البته قبل از انتشار فراگیر عکس‌های زیبای این پیراهن‌ها، اغلب افراد چندان علاقه‌ای به آنها نداشتند. در واقع، اغلب ما از توصیه کری گرانت، بازیگر مشهور هالیوود پیروی می‌کردیم که اعتقاد داشت «اگر آستین‌کوتاه بخواهم، ترجیح می‌دهم که آستین پیراهنم را به بالا تا بزنم». این عدم محبوبیت سابق پیراهن‌های آستین‌کوتاه عمدتا به مثال‌های منفی متعددی از پیراهن‌های فرسوده و نخ‌نما برمی‌گردد که البته کمبود پیراهن‌های آستین‌کوتاه خوش‌طرح و عدم رواج مدهای الهام‌بخش آنها هم مزید بر علت بود.

با اینکه اکثر مدل‌های این پیراهن‌ها با پارچه‌های اضافی بسیار زیادی برای دور کمر و آستین‌ها عرضه می‌شود. همچنین رنگ‌ها و الگوهای ناگیرای پیراهن‌های آستین‌کوتاه سابق باعث می‌شد که با پوشیدن آنها در چشم دیگران مانند کارمند واحد IT جلوه کرد که برای تعمیر کامپیوترهای خراب اداره آمده است.

رایج شدن آستین کوتاه ها

پیراهن‌ آستین کوتاه و شلوارکاما خوشبختانه پیراهن‌های آستین‌کوتاه امروز عمدتا به کمک افراد مشهور خوش‌لباس و طراحان مد دیگر یادآور لباس کار کارمندان دون‌پایه ادارات نیست. در حال حاضر، تنوع وسیعی از پیراهن‌های آستین‌کوتاه متناسب با هر شکل و اندامی را می‌توان در طیف وسیعی از قیمت‌ها پیدا کرد. چه بخواهید سبک پوشش جوانان دبیرستانی را بازتولید کنید یا چه فقط به فکر تغییری در سبک پوشش تابستانه خود هستید، پوشیدن پیراهن‌های آستین‌کوتاه انتخاب مناسبی برای شماست. مخصوصا اینکه برند ASOS تنوع وسیعی از پیراهن‌های آستین‌کوتاه را با ‌طرح‌های چاپی عرضه کرده است و شما می‌توانید با خرید این نوع پیراهن‌های چاپی با یک سنگ، دو نشان بزنید!

ملاحظات کلیدی:

مانند همیشه چند نکته‌ی مهم وجود دارد که باید قبل از اینکه پیراهن‌های آستین‌کوتاه را بدون فکر بپوشید، از آنها آگاه باشید تا استایل خود را در بهترین حالت خود بهینه کنید.

  • اهمیت بنیادی اصل پیراهن اندازه: پیراهن‌های آستین‌کوتاه مانند پیراهن‌های آستین‌بلند باید کاملا اندازه و متناسب با اندام‌تان باشند. دقت کنید که پیراهن نه فقط در جای سینه و بالاتنه اندازه باشد، بلکه طول و پهنای آستین‌ها هم اهمیت بسیاری دارد. به این منظور لازم است که به وسط ماهیچه‌ی بازوی خود توجه کرده و ببینید کمه فقط یک انگشت میان آستین و بازوی شما جا شود. آستین گشاد یا غیراندازه خیلی راحت باعث می‌شود که در نگاه دیگران شبیه همان کارمند تعمیرات IT جلوه کنید.
  • پارچه پوپلن: این پارچه گزینه‌ی عمدتا رایج پیراهن تابستانی است. معمولا اغلب مردان از کتان هراس دارند (که البته واقعا جای شرم دارد) اما اگر پارچه نخی دوست دارید حتما از پوپلن استفاده کنید. پوپلن از پارچه‌های رایج چهارخانه یا آکسفورد ظریف و باریک‌تر است که یعنی، سبک‌تر است و بهتر تنفس می‌کند. همان‌طور که همه می‌دانیم، اینها همه به تعریق کمتر کمک شایانی می‌کنند.
  • انتخاب الگوهای نامتعارف: سعی کنید کمی طرح و الگو به زندگی این پیراهن خود ببخشید. پیراهن‌های ساده و راه‌راه عموما در محیط کار استفاده می‌شوند. پس چرا از طرح‌های چهارخانه‌ی ریز، چهارخانه سفید و رنگی یا پیچازی با رنگ‌های متضاد مانند آبی و قرمز استفاده نکنیم؟ همچنین می‌توان با استفاده از کتان و دیگر پارچه‌ها به پیراهن خود بافت هم ببخشید.
  • همه پیراهن‌ها یکسان به دنیا نمی‌آیند. بعضی از پیراهن‌ها را می‌تواند داخل شلوار گذاشت و بعضی دیگر نه. پیراهن‌های آستین‌کوتاه می‌توانند در هر دو حالت داخل شلوار و روی شلوار پوشیده شوند، اما اول شما باید انتخاب کنید که به کدام نیاز دارید. پیراهن‌های داخل شلواری عموما با شلوارهای پارچه‌ای سفارشی‌دوخت و کفش چرم مرغوب پوشیده می‌شود اما پیراهن روی شلوار حالت آزاد و غیررسمی‌تری دارند و بیشتر با شلوار جین یا کبریتی و کتانی پوشیده می‌شود.

در مورد اینکه پیراهن خود را با چه چیزی بپوشید، اصلا فکری کرده‌اید؟ خب، در واقع هرچه که مایل باشید! می‎توانید خیلی ساده ست کنید. کافیست یک تی‌شرت ساده در زیر پیراهن و شلوار جین، کبریتی یا شلوارک موردعلاقه‌ی خود را بپوشید.

منبع: Fashionbeans

نویسنده: میلاد احدی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *