بامیلو بلاگ / دنیای مد و زیبایی / مد بانوان / راهنمای انتخاب طرح پارچه برای لاغر جلوه کردن

راهنمای انتخاب طرح پارچه برای لاغر جلوه کردن

اهل لباس گل گلی یا روانی طرح های پلنگی هستید؟ اگر عاشق طرح پارچه های حیوانات، گل دار یا طرح های هندسی باشید و  همه این طرح ها را به دلیل این که «لباس طرح دار چاق نشانم می دهد» کنار گذاشته اند، باید بدانید برای لاغر جلوه کردن چگونه لباس طرح دار بپوشید. اینکه لباس های طرح دار شما را چاق نشان می دهند، همیشه صحیح نیست. تاثیر طرح ها بر چگونگی به نظر رسیدن شما، به نوع طرح لباس بستگی دارد. در ادامه، به عوامل پایه تاثیر طرح ها بر ظاهر افراد اشاره می کنیم. با بامیلو بلاگ همراه باشید.

1- طرح پارچه شلوغ در مقابل طرح های خلوت تر

Packed-prints-vs-Scattered-prints

طرح های شلوغ طرح هایی هستند که با فاصله کمی از یکدیگر قرار دارند. از آنجایی که طرح ها به شدت متراکم اند، چشمان تان آن ها را کلی می بیند. بنابراین این طرح ها به عنوان لاغر نشان دهنده بدن شناخته می شوند. هم چنین برای مخفی نمودن جزئیات نیز بسیار عالی هستند.

طرح های خلوت، طرح هایی هستند که از تراکم پایین تری برخوردارند. از آنجایی که طرح ها از هم فاصله دارند، چشمان تان بر هر طرح تمرکز می کند و بنابراین به عنوان اضافه کننده حجم به بدن شناخته می شوند.

2- طرح پارچه های درشت در مقابل طرح های ریز

Large-prints-vs-Small-prints

طرح های درشت چشمان تان را بر فضای بزرگ متمرکز می نماید، به همین دلیل این طرح ها چاق کننده هستند. با این حال این طرح ها برای زنان بلند قد و زنان جسور ایده آل است. در حالیکه طرح های ریز برای زنان ریز نقش عالی است، زنان با اندام متوسط باید از طرح های متوسط استفاده نمایند.

3- طرح پارچه های افقی در مقابل خطوط عمودی

Vertical-prints-vs-Horizontal-prints

به عقیده عموم، راه های عمودی بدن را لاغر تر نشان می دهند. خیر! با تشکر از خطای دید، محققان دریافته اند که زنان در راه های افقی قد بلندتر و باریک تر دیده می شوند.

4-

طرح پارچه های های منحنی در مقابل طرح های زاویه دار

Curved-prints-vs-Angular-prints

طرح های منحنی مناسب زنان با اندام ورزشکاری است. با این حال، زیادی این طرح می تواند اندامتان را بیش از حد در معرض دید قرار دهد. طرح های زاویه دار با هر شکل بدن هماهنگ است، اما مراقب باشید که اگر پیراهن تان خیلی تنگ باشد، باز هم اندامتان را در معرض توجه قرار می دهد.

اینها را هم بخوانید:

چگونه لاغر تر به نظر برسیم بدون اینکه یک گرم وزن کم کنیم

چه رنگ لباسی برای رنگ پوست شما مناسب تر است؟

مبانی تئوری رنگ ها را بیاموزید: بدانید چه رنگ لباسی مناسب است.

5- نقاط توجه طرح

Attention-points

طرح ها با نقاط توجه تمرکز را از نقاط خاصی منحرف می نماید. این طرح ها را با احتیاط بپوشید. اگر نمی خواهید که بخش خاصی از بدن تان را مورد توجه قرار دهید، مطمئن شوید که نقاط توجه طرح ها در آن قسمت های بدن تان قرار ندارد.

6- فضای منفی طرح

Negative-space

فضای منفی ناحیه فاقد طرح است. همانند نقاط توجه، این فضا نیز تمرکز نگاه را بر نواحی خاصی منعطف می نماید. مطمئن شوید که طرح های دارای فضای منفی را تنها برای برجسته نمودن نقاط خاص استفاده کنید.

7- تضاد رنگی طرح

Untitled-1

تضاد رنگی بالا به معنی وسیع بودن طیف نور و تاریکی، در حالی که تضاد رنگی پایین به معنی کوچک بودن طیف نور و تاریکی است. به عنوان مثال، سفید و سیاه تضاد بالا و سیاه و خاکستری تضاد پایین تری دارند.

هر کدام از ما تضاد رنگی شخصی خودمان را داریم که توسط مو، چشم و پوست مشخص می شود. و چگونگی تلفیق تضاد با طرح ها ظاهر کلی مان را تعیین می کند. اساسا، اگر تضاد بالا دارید، طرح های تضاد بالا به شما می آید. در حالی که با تضاد پایین، طرح های تضاد پایین عالی است.

هنوز هم از پوشیدن لباس های طرح دار وحشت دارید؟ امیدواریم که این طور نباشد! آنچه که در این مطلب آموختید، نحوه پوشیدن لباس طرح دار که با آن احساس راحتی می نمایید و هماهنگ با شخصیت و تضاد رنگی و شکل بدن تان است.

نویسنده: مینا داودی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *