بامیلو بلاگ / راهنمای خرید / راهنمای خرید شلوار کتان مردانه (بخش دوم): برخی از دیگران برابر ترند

راهنمای خرید شلوار کتان مردانه (بخش دوم): برخی از دیگران برابر ترند

شلوار کتان مردانه را می‌توان یکی از همه فن حریف ترین پوشش های آقایان دانست. اما، آیا می دانستید همه آن ها برای همه جا مناسب نیستند؟ در ادامه با بامیلو بلاگ همراه باشید تا بیشتر برایتان بگوییم.

این را هم بخوانید:

راهنمای خرید شلوار کتان مردانه (بخش اول): برخی از دیگران برابر ترند

دسته سوم: مناسب موقعیت های (نیمه) رسمی

شلوار کتان مردانه

بالاخره، نوبتی هم که باشد نوبت شلوارهای کتان رسمی یا نیمه رسمی است که بسیاری از آقایان با آن ها آشنا هستند. یکی از بزرگترین ویژگی های این شلوارها خط دوخت آن‌ها است. در شلوار های کتان (نیمه) رسمی معمولا از نخ های همرنگ با پارچه برای دوخت شلوار استفاده می شود؛ در نتیجه، دوخت کنار و داخل شلوار تقریبا نامرئی می شوند و شکلی رسمی تر به خود می گیرند.

همچنین، از نقطه نظر اندازه این شلوار‌ها معمولا فاق بلندتری دارند. این به معنی آن است که مناسب شرایط اداری و رسمی هستند و نباید پایین تر از کمر قرار بگیرند. یکی دیگر از ویژگی‌های شلوار کتان رسمی نیز کیفیت پارچه مورد استفاده است. در این دسته از شلوارها، عموما از پارچه های با کیفیت و حتی لوکس و نفیس استفاده می شود. علاوه بر آن، قد شلوار در این دسته از حالت استاندارد و رسمی خارج نمی‌شود. حتی، در برخی از این پای‌جامه‌های شیک و خیره‌کننده پایین پاچه دوخته نمی شود تا فرد با مراجعه به خیاط آن را متناسب با قد خود بدوزد.

شلوار کتان مردانه

شاید بتوان این مدل شلوار کتان مردانه را یکی از همه فن حریف ترین ها دانست؛ می توان آن ها را با پیراهن های مردانه اسپرت، انواع پولوشرت و انواع کت تک همراه ساخت و تیپی بسیار شیک و امروزی ایجاد کرد. البته، لازم است بگوییم که درست مانند دو دسته اول، این نوع شلوار را هم نمی‌توان با همه چیز پوشید. ما در تحریریه بامیلو بلاگ پیشنهاد می کنیم از پوشیدن این شلوار ها با تیشرت های طرح دار، کفش های کانورس آل استارز (Converse All Stars) و مانند آن خودداری کنید.

از نقطه نظر قیمت نیز، همان طور که ممکن است انتظار برود شلوارهای کتان رسمی معمولا از دو مدل دیگر گران تر هستند. اما توصیه می‌کنیم حتما یک یا دو جفت از آن را به رنگ‌های کلاسیک و خنثی در کمد لباس خود داشته باشید. کیفیت بالای پارچه و دوخت و نیز مدل رسمی و کلاسیک آن‌ها باعث می شود که سال‌ها متمادی از این شلوارها استفاده کنید.

کلام آخر

در این مقاله قصد ما از معرفی دسته بندی های مختلف شلوار کتان مردانه این نبود که مجبور شوید کمد لباس خود را با آن ها پر کنید. بلکه، توصیه ما این است که با شناسایی تیپ و استایل خود، مدل مناسب را انتخاب کنید و چند دست از آن را به رنگ های مختلف بخرید. در این صورت، همیشه خوش‌پوش خواهید بود و لباس‌هایی که دارید با شلوار‌های جدیدتان هماهنگ خواهند بود.

البته اگر دوست دارید به یک خرید حسابی بروید و چندین و چند مدل مختلف را خریداری کنید، اشکالی ندارد. اگر خرید کردن را هم دوست ندارید، باز هم مساله‌ای نیست. نکته اصلی این است که به موقع از این اطلاعات استفاده کنید و همه را با تیپ خود شگفت زده کنید!

آیا شما با این تقسیم بندی شلوار کتان مردانه موافقید؟ دیدگاه‌های خود را با بامیلو بلاگ در میان بگذارید.

 

منبع: Fashionbeans

نویسنده: پوریا عزیزی

پوریا کار نوشتن را در سال ۸۹ و بعد از قبولی در دانشگاه شروع کرد. در رشته مترجمی زبان انگلیسی و در مقطع کارشناسی تحصیل کرده و زبان فرانسه نیز می‌داند. او عاشق مد، عطر و کتاب بوده و به نظرش ایو سن لوران تاثیر‌گذار‌ترین طراح مد تاریخ است. پوریا در اوقات بیکاری، با صدای تمرین پیانوی خود همسایه‌ها را آزار می‌دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *