بامیلو بلاگ / دنیای فناوری / چطور کولر گازی بخریم؟ راهنمای جامع خرید انواع کولر گازی

چطور کولر گازی بخریم؟ راهنمای جامع خرید انواع کولر گازی

هوا ناجوانمردانه گرم است. کولر و پنکه را با هم میزنی و پاها را درون سطل یخ هم میکنی جواب نمی دهد.راهنمای خرید کولر گازی بامیلو راه چاره فرار از این مصیبت را برای شما مطرح می سازد. کولر گازی تنها وسیله ای است که می توانید با آن خیالتان از بابت خنکای وجودتان راحت باشد.خریدن هر چیزی هم اطلاعات لازم را من باب آن وسیله می خواهد.راجع به خرید کولر گازی چه چیزهایی می دانید؟

کولر گازی از صد سال پیش ساخته شده و چیز جدیدی نیست. در کشور ما متاسفانه  به آن به چشم یک وسیله لاکچری و متعلق به ریچ کیدز آف تهران نگاه می کنند در صورتی که واقعا اینجوریا هم نیست. کولر گازی شاید کمی گران باشد ولی مقدار پولی که بابت آن می پردازید واقعا به استفاده ای که از آن می کنید می ارزد. شما با کولر گازی کم کم چهار ماه در سال کار دارید (تازه اگر دستگاه تان باد گرم هم از خود در نکند و صرفا فقط تولید کننده باد سرد باشد) چهار ماه می شود یک سوم سال. عقل سلیم چه کسی می پذیرد که گور بابای این چهار ماه و یک سوم سال را به جایش می پزم و زندگی را به خودم جهنم می کنم؟ نمی دانم شما هم مثل من از خورشید شاکی هستید و صبح به صبح به سمتش داد می زنید که نتاب بابا! چه خبره مگه؟بدهکاریم بهت آیا؟ ولی می دانم که قطعا شما هم مثل همه گرمتان است.مگر اینکه خواننده گرامی ما از قطب شمال باشید که خدمت شما هم سلام عرض می کنم برادر! آینگای! (یعنی سلام به اسکیمویی)  گرمای بدن هزار مریضی به همراه می آورد و هزار بدبختی من جمله بو گرفتن و عرق کردن و بعد با همان تن و بدن عرق کرده نشستن روی وسایل خانه و خوابیدن و خلاصه زندگی تان بوی گند عرق گرفتن!

خرید کولر گازی
در این بیابان گرما با کولر گازی خانه مان را خنک کنیم

کمی تامل کنید و مطلب زیر را بخوانید تا هم توجیه شوید که چرا کولر گازی بخریم و هم اینکه چگونه کولر گازی خوب بخریم. ناسلامتی دو سه میلیون پول زبان بسته را می خواهید خرج وسیله ای کنید که قرار است عمری با آن در رفاه و آسایش باشید.

کولر آبی VS کولر گازی یا چگونه در میان تیتر دو چیز را به جان هم بیندازیم

حالا یکی این وسط پا می شود و می گوید: دست نگه دارید! من کولر آبی دارم. کولر گازی مال سوسول هاست و در افق محو می شود. جواب این فرد متواری در چند نکته نهفته است:

 • اگر در شمال و یا جنوب ایران زندگی می کنید که دیگر خودتان بهتر از من نگارنده مطلب می دانید اوضاع از چه قرار است. کولر آبی در این مناطق مرطوب حکم هویج را بیشتر ایفا می کنند تا وسیله ای خنک کننده.
 • در این مناطق زندگی نمی کنید؟نگران بی آبی نیستید؟ بارها و بارها در کشور اخطاریه های گوناگونی داده شده که ما به زودی به کم آبی دچار می شویم و جنگ بعدی سر آب خواهد بود نه نفت و زمین و امثالهم. یک واحد ۱۰۰ متری با استفاده از یک کولر آبی معمولی در طول شبانه روز چیزی بیشتر از ۵۰۰ لیتر آب را بخار می کند می فرستد هوا. این اسمش جنایت در حق آینده خودمان نباشد پس اسمش چیست؟غیر سوسول بودن؟
 • کولر گازی جدا از خنک سازی هوا آن را مطبوع هم می کند.خرید کولر گازیخوابیدن زیر آن هم دست و پای شما را در هنگام صبح فلج نمی کند! و خیلی شیک و مجلسی و گوارا می روید پی زندگی تان.
 • بعضی از مدل های کولر گازی صرفا یک کار را انجام نمی دهند و چرخه عملکرد معکوسی نیز دارند؛یعنی اینکه هوای گرم هم تولید می کنند و مثل بخاری می شود از آن ها استفاده کرد. به عبارتی یک تیر با دو نشان. البته اگر مثل پنکه از آن استفاده کنید می شود یک تیر با سه نشان.
 • در ضمن کولر آبی در تمام طول شبانه روز یک جور و یکنواخت و با یک سرعت کار می کند در صورتی که با وجود ترمسوتات در کولر گازی این مشکل حل شده و دما را آنطور که تعیین کرده اید تنظیم می نماید

بتاب خورشید ! باکی نیست! من کولر گازی دارم! یا چگونه سه بار علامت تعجب در میان تیتر بگذاریم؟! (شد ۴ بار)

کولر گازی فرایند پیچیده ای ندارد. انیشتین زمانی گفت وقتی توانستید یک مساله ای را به مادربزرگتان هم حالی کنید یعنی آن مساله را به خوبی دریافتید و مطرح کردید. پس در وهله اول اصطلاحا پیچیده را کنار بگذارید و برای مادربزرگ عزیزتان بگویید: ببین مامان بزرگ. با خرید کولر گازی می توانی راحت خنک شوی! چطوری؟ این دستگاه ها با خودشون گاز دارند. این گاز را می گیرند و اون رو تبدیل به یک چیزی مثل آب می کنند و بعد بخارش رو که سرد شده میدن بیرون و خنک می کنن همه جا رو.

خرید کولر گازی
تبلیغ خلاقانه یک شرکت تولید کننده کولر گازی

طرز کار هم واقعا همچین چیزی است و احتمالا اهل فن را یاد دستگاه یخچال می اندازد. کولرهای گازی (از هر مدل) تقریبا به طور کل عملکرد یکسانی دارند. کولر گازی شامل کمپرسورهایی است که در آن گاز وجود دارد. این گاز توسط همین وسیله به صورت فشرده شده به داخل کندانسور آن می رود و در آنجا توسط فن هایی خنک کننده، گرمایش خود را از دست می دهد و تبدیل به مایع می شود. سپس بعد از رسیدن به یونیت از طریق یک سری لوله، به صورت باد سردی به بیرون می وزد و موجب کاهش دمای محیط می گردد.

نژاد های گوناگون کولر گازی ، ناجیان ما گرمازدگان نگون بخت یا چگونه در میان تیتر نژاد پرستی نکنیم

کولر گازی ها عمری صد ساله دارند و در این صد سال به چند دسته تقسیم بندی شده اند. کولر گازی های پنجره ای و اسپلیت (دو تکه) و ایستاده مهم ترین انواع این دستگاه هستند. البته مدل هایی مثل سقفی و قابل حمل و… نیز داریم که استفاده از آن ها زیاد در بین عموم رواج ندارد .

خرید کولر گازیپنجره ای ساده ترین مدل کولر گازی است. با خرید کولر گازی پنجره ای می توانید دوشاخه دستگاه را زرتی به پریز برق بزنید و والسلام! از این باحال تر هم می شود؟ اما صبر کنید. اگر این مدل را پسند کردید بهتر است یکی دو تا نکته را نیز راجع به آن بدانید. یکی اینکه بلند کردن آن کار رضازاده که نه ولی کار یک نفر قوی و عضلانی است. دو اینکه مصرف برق آن نسبت به باقی مدل ها بالاست. ولی خب دنگ و فنگ وصل کردن و لوله کشی و… را به هیچ وجه ندارید.

اسپلیت یا همان دو تکه (مایو را عرض نمی کنم.حواستان را جمع کنید برادران اهل دل عزیز) رایج ترین مدل کولر گازی در کشور ماست. شکل و قیافه این کولر گازی ها را می شناسید (قیافه دو تکه لزوما آن هلویی که فکر می کنید نیست.منظورم کولر گازی دو تکه هست.ای بابا) و احتمالا در دفاتر کار شرکت ها و… زیاد آن ها را دیدید. وصل کردن این کولرها کار من و شما نیست و نیازمند یک نصاب حرفه ای دارید که گاهی خود شرکت تولید کننده مامورشان را برای این کار به نزد شما می فرستند. مراحل نصب کردن از وصل کردن این تکه ها به یکدیگر آغاز می شود و تا نصب آن به دیوار ادامه دارد. فرق این دو مدل با یکدیگر در ساختار آن است و البته میزان مصرف انرژی که در دستگاه های اسپلیت بسیار کمتر است. تمامی این مدل ها بلا استثنا کنترل دارند (مدل های پنجره ای همه شان دارای کنترل از راه دور نیستند) . بماند که بعضی از مدل های بسیار هوشمند آن ها که به تازگی وارد بازار شده از طریق تلفن همراهتان حتی قابل کنترل است. مدل های دو تکه (دیگر تفهیم شد فرق بین این و آن؟ به قول شاعر هر دو تکه اند اما این کجا و آن کجا!) کاربردی ترین مدل در بین کولر های گازی به شمار می روند.

خرید کولر گازیمدل ایستاده هم معمولا در بانک ها و فروشگاه های بزرگ دیده اید. این مدل ها قدرت و توانایی بسیار بالاتری نسبت به دوست خود یعنی مدل دو تکه دارند. اگر شما خواننده گرامی در قشر مرفه بی درد جامعه سیر می کنید و  خانه ای با متراژ بالا دارید و اسپلیت های قدرتمند (در ادامه متن به قدرت کولرها اشاره می کنیم) هم  برای خنک شدن پذیرایی بزرگتان را جواب نمی دهد بهتر است سراغ خرید کولر گازی این مدلی بروید. در ضمن شما دوست گرامی اگر خانه تان آبدارچی یا خدمتکاری چیزی نیز خواستید بنده در خدمت هستم و از بخش کامنت ها با من در تماس باشید. در مصارف صنعتی هم که بی بروبرگرد از این مدل ایستاده استفاده می شود.

خب عددهای روی کولر گازی یعنی چه؟ و یا بهتر است بدانید کار کار انگلیساس! یا چگونه در میان تیتر بحث سیاسی راه بندازیم

حین خرید کولر گازی معمولا مغازه دار فرت و فرت من باب پرتاپ باد کولر گازی تعریف می کند و می گوید این مدل ۲۰ متر باد را پرتاپ می کند و این مدل ۳۰ متر الی آخر. پرتاب باد از درجه اهمیت در مرحله دوم یا سوم قرار دارد. اصل جنس عدد BTU این کولرها است. این واحد در زمان خرید کولر گازی بیشترین چیزی است که باید روی آن دقت کنید. از انگلیس آمده و حقیقتا که کار کار خودشان است. این واحد را گذاشتند روی کولر گازی تا با نفوذ آن در کشورمان ما را به خنک بودن عادت بدهند تا گرمای طاقت فرسا را از یاد ببریم و راحت طلب شویم و در جنگ با جهان غرب ببازیم (با لحن رایفی پور بخوانید). این عدد توان کولر گازی را نشان می دهد و با توجه به بسیاری از عوامل باید تعیین شود که کولر گازی را با چه قدرتی بخرید. از متراژ جایی که برای آن می خواهید گرفته تا محیط و آب و هوای آنجا و حتی تعداد افراد ساکن در آنجایی که کولر گازی وصل می شود.

خرید کولر گازییک فرمول من در آوردی که زیاد هم قطعی نیست داریم که متراژ ضربدر ۴۰۰ می شود  مقدار BTU مورد نیاز شما. با این فرمول و یک مقداری بالا پایین کردن آن می توانید به راحتی انتخاب کنید که چه کولر گازی را بخرید. البته فقط همین یک ملاک را در نظر نگیرید.

اینورتر،موردی کمی این ور تر از ملاک اصلی در خرید کولر گازی یا چگونه در میان تیتر واج آرایی کنیم

همان طور که گفتیم کولر گازی قدمتی ۱۰۰ ساله دارد. کولر گازی های اولیه (یه جوری نوشتم انگار راجع به انسان های اولیه صحبت می کنم) وقتی شما دمای آن ها را روی ۱۸ درجه می گذاشتید دمای اتاق را به آن درجه از خنکی که شما فرمودید می رساندند. مشکل آنجا بود که بعد از انجام رسالت خویشتنشان زرتی خاموش می شدند تا دوباره هوا بشود مثلا ۲۰ درجه. بعد ماجرا از نو و روشن می شدند و رسالتشان که همانا دمای اتاق را به ۱۸ درج رسانیدن بود؛انجام می دادند و باز خاموش می شدند. این روشنی و خاموشی پی در پی هم پدر صاحاب موتور را در میاورد و هم انرژی که مصرف می کرد باعث می شد که مبلغ پول برقتان شبیه شارژ ایرانسلتان شود. طبیعتا از آنجا که دانشمندان بیکار ننشسته اند و در راستای زندگی بهتر من و شما تلاش می کنند و فقط هنوز یاد نگرفتند چطور پیتزا را دانلود کنیم و بخوریم وسیله ای به نام اینورتر را در درون کولر گازی تعبیه کردند که این مشکل را حل سازد.

خرید کولر گازی
مراحل کار یک کولر گازی

اینورتر کاری می کند که کولر گازی همیشه روشن باشد ولی به طور ملایم. یک جورایی شبیه ضرب المثل همیشه بخور ولی کم بخور می ماند. کولر گازی در این حالت همیشه روشن است ولی معقولانه و به آرامی. همین ماجرای به ظاهر مسخره کم کم ۶۰ درصد مصرف برق را پایین می آورد (می توانید بگویی وای موهای زائدم!). تفوات قیمت کولر گازی در دو مدل اینورتر دار و غیر اینورتر دار چیز فاحشی است. بهتر است با خودتان دو دو تا چارتا کنید و ببینید کدام مدل را می خواهید.

کنترل از راه دور را جدی بگیرید یا چگونه در میان تیتر توصیه های دوستانه کنیم

مساله کنترل از راه دور شاید در نگاه اول مساله ای نباشد که برای آن بخشی در نظر گرفته شود ولی کاملا اشتباه است! اصولا بعد از خرید کولر گازی و نصب آن به هر روشی که خودتان در چنته داشتید یا آقا و خانوم نصاب (برابری جنسیتی را حال کردید؟به نظرتان پناهندگی می دهند باهاش؟) شما فقط با کنترل آن سر و کار دارید و بس. این کنترل می تواند باعث شود شما گاهی گیجه بگیرید (هر طور که دوست دارید لغت را بخوانید) و یا با آسایش تمام با کولر گازی تان در خانه پادشاهی کنید. حتما به کنترل از راه دور آن توجه کنید و دستور العمل های لازمه برای استفاده از آن را در دفترچه راهنما بخوانید. نگویید من انگلیسی بلدم این یعنی خنک شدن و تق بزنید و قندیل ببندید. دفترچه راهنما را برای من و شما نوشتند.

خرید کولر گازیکمپرسور و کندانسور دیگر چه صیغه ایست یا چگونه در میان تیتر از کلمات کاف دار استفاده کنیم و مودب بمانیم!

این دو تا اصطلاح را که بهتان گفتند گیج نزنید. پیش پا افتاده ترین مساله خرید کولر گازی همین دو تا عضو شریف است. کمپرسور همان طور که از کلمه اش بر می آید و “پرس” در آن وجود دارد؛ گاز را پرس و فشرده و می کند. در یخچال هم برای سیستم خنکی از همین وسیله عزیز استفاده می شود و الان فهمیدید که اگر کمپرسور نبود احتمالا همه مان از گشنگی یا گرما تلف شده بودیم. سه مدل کمپرسور داریم که با نام های پیستونی و روتاری و اسکرال. مدل پیستونی همان طور که از اسم آن بر می آید برای آقایان جذاب…. نه از اسم آن چیزی بر نمی آید و اصولا جدا ازاین حرف ها از این کمپرسور در مدل های قدیمی تر استفاده می شود. روتاری بیشترین کاربرد را در بین کولر گازی های امروزی دارد (با اینکه بهترین نیست ولی خب قیمت مقرون به صرفه تری با توجه به کارایی خوب خود دارد) و مدل اسکرال که بهترین مدل این نوع کمپرسورهاست ولی قیمت بالای آن باعث شده که در نود در صد مدل های ساخته شده توسط شرکت ها از این نوع کمپرسور استفاده نشود.

خرید کولر گازی
حتما کار را به کاردان بسپارید

کندانسور ماجرایش چیز دیگری است. این وسیله گاز مایع شده را بعد از خنک کردن تبدیل به نوعی گاز دیگر می کند و باعث دمیده شدن آن از کولر گازی محترمتان می شود. این دو قطعه در مدل های پنجره ای درون خود کولر گازی جاسازی شده اند و در مدل های رایج تر اسپلیت یا همان دو تکه ای به صورت یک پکیج بیرون از خانه وصل می شوند که معمولا به همراه یک پنکه درونی هستند تا این سیستم را خنک نگه دارد.

ما که خانه مان بزرگ است چه؟ یا چگونه در میان تیتر بحث اختلاف طبقاتی را پیش بکشیم

شما که خانه تان بزرگ هست بهترین کاری که می توانید انجام دهید خرید کولر گازی های مختلف با توان های گوناگون برای بخش های مختلف خانه است.کولر گازی های با توان کمتر برای اتاق خواب ها و کولر گازی با توان بالا و قوی (حتی می توانید مدل ایستاده را پسند کنید ولی برای خانه بهتر است این کار را نکنید) برای پذیرایی و جاهای بزرگتر خانه.

خرید کولر گازیاینجوری تمام سیستم سرمایش و گرمایش خانه دست شماست و شما پادشاه دمای خانه هستید. اگر پدر هستید خیلی با این ایده حال می کنید و می توانید هرگاه دلتان خواست کولرها را زرتی خاموش کنید و به پدر بودن خود تاکید دوباره ای کنید.

کولر گازی من خوشگل باید باشد ، نه سفید و کمی چاق! یا چگونه در میان تیتر خالتور باشیم

بیشتر کارخانه ها کولر گازی را با رنگ سفید می سازند. رنگ سفید تداعی کننده خنکی و زمستان و سرما و البته خیلی چیزهای دیگر است . بعضی از کارخانه ها برای مشکل پسندان نیز مدل های محدودی را در رنگبندی های گوناگونی عرضه کرده اند که خب فقط باید پول رنگش را بدهید. به جای آن هزینه اضافه شما سفید بخرید و به من بگویید من نصف قیمت برایتان آن را رنگ می کنم. کولر گازی ماهیت و فلسفه خودش را دارد و بهتر است سفید باشد و شیک و ساده.

خرید کولر گازی

چه چیزهای دیگری در مور خرید کولر گازی بدانید برای خودتان بهتر است یا چگونه در میان تیتر به خریداران خوبی کنیم

 • کولر گازی بسان تمام وسایل الکترونیکی دیگر برچسب انرژی دارد. این برچسب های انرژی در ایران خوب هایش می شود B و نهایتا A. چیزی بیشتر از این دیدید زیاد ذوق نکنید چرا که همین ها هم برای خانه من و شما بس است و کفایت می کند.
 • قیمت کولر گازی تنوع های گوناگونی دارد. دو مدل را در بخش مقایسه می گذارید و می بینید این ها که عین همند آخه! پس چرا این از اون ۵۰۰ تومن گرونتره آخه؟ اولا که تمام جزییات را با دقت بخوانید. شاید یک امکان ساده مثل تشخیص سنسور افراد حاضر در اتاق باعث گرانی یک مدل نسبت به سایر مدل ها شود و دوما نگاهی به برند آن کنید. کولر گازی با برند های شناخته شده تر قطعا گران تر از برند های کمتر شناخته شده هستند. البته لزوما به معنای بهتر بودن در اینجا نیست ولی خب بحث برندینگ و این حرف هاست. مساله سوم و آخر اینکه خدمات پس از فروش هر برند هم با یکدیگر فرق دارد. خدمات پس از فروش و گارانتی در این کولر گازی ها بسیار مهم است چرا که سر و کارتان بالاخره با آن ها می خورد. نه اینکه کولر گازی زود زود خراب شود،بلکه بالاخره گاز آن ابدی و جاودان نیست و نیاز به پر شدن دارد. مراحل نصب و یا سرویس کردن سالانه لوله این کولر ها و هر مشکل احتمالی دیگری که شاید خدای نکرده پیش بیاید همه و همه در گروی گارانتی و خدمات پس از فروش جنس شماست. از اطمینان درباره این مساله غافل نشوید.
 • خرید کولر گازیاگر در طبقات آخر یک مجتمع مسکونی زندگی می کنید بحث ارتفاعتان را نیز در مقدار BTU در نظر بگیرید و کمی به خودتان حال بدهید. خانه های در طبقات بالاتر بالطبع گرمتر از خانه های طبقات پایین تر هستند.
 • صدای این دستگاه ها نیز مساله مهم دیگری در مورد خرید کولر گازی خانه تان است. این مقدار با واحد دسی بل بر روی محصول نوشته شده است. اکثر این دستگاه ها صدای کم و یا کلا بی صدا هستند ولی بازهم بهتر است حین خرید یک چک دوباره ای بکنید.شدت صدا را هم در پنل داخلی در نظر بگیرید و هم در پنل خارجی .
 • بعضی از کولر گازی ها فقط باد را به پایین و بالا می زنند و بعضی چهار جهت اصلی را پوشش می دهند. این نکته را در همان بخش گران بودن یک مدل نسبت به سایر مدل ها نیز در نظر بگیرید. به چپ و راست باد در دادن (باد خنک از دستگاه کولر گازی را عرض می کنم دوست عزیز) کار هر کولر گازی نیست!خرید کولر گازی
 • پرتاب باد که در اول ماجرا بدان اشاره شد نیز نقش مهمی در قدرت کولر گازی شما دارد و بهتر است این فاکتور هم در حین خریدن محصول در نظر بگیرید. قدرت ۱۰ متر متعادل ترین قدرت برای پرتاپ باد توسط یک کولر گازی است. فناوری های پیشرفته ای نیز در بعضی از مدل ها در نظر گرفته شده که باد را فقط به شخص شما که روبروی کولر هستید می زنند و اگر تشریفتان را بردید باد را به صورت پراکنده می دمد. من نمی دانم این همه تکنولوژی آن وقت چرا پیتزا را نمی شود دانلود کرد و خورد
 • کولر گازی های تحت عنوان کولر گازی بانه این روزها در کشورمان رواج پیدا کرده است که بعضا برندهای خوبی هم دارند و قیمت کمترشان نسبت به بازار بسیار گول زننده است. این کولر گازی ها بلای این روزهای بسیاری از خریداران کولر گازی شده است.اولین نکته منفی این اجناس قاچاقی بودن آن ها و بال و پر دادن به قاچاقچی هاست. بعد از این مساله بزرگترین مشکل این کولر گازی ها اینست که هیچ جوره نمی توانید به آن ها اعتماد کنید. گول گارانتی شرکتی و الکی دوستان را هم نخورید. وقتی خریدید و هر بلایی که سرش آمد دیگر خودتان هستید و خودتان. چرا عاقل کند کاری که بیارد پشیمانی؟با اندک هزینه بهتر می توان جنس اصل و خوب با خدمات پس از فروش مناسب و طولانی مدت خرید و حیال خودتان را تخت کنید.
 • دو مساله که شاید تا الان فکر می کردید به هم بی ربط است هم در نظر بگیرید. برق مصرفی کولرهای گازی همزمان با استفاده از لامپ‌های کم مصرف (به دلیل تشعشع حرارتی کمتر این لامپ‌ها) به میزان قابل توجهی کاهش می‌یابد. این نکته از آن نکته های ریز و قشنگ راهنمای خرید کولر گازی است.

خرید کولر گازیهوای خودتان را با خرید کولر گازی داشته باشید یا چگونه در میان تیتر خداحافظی کنیم

با خرید کولر گازی داشتن و اندکی هزینه کردن هوای خودتان را بهتر از پیش دارید و می توانید از این وسیله بهترین استفاده ها را داشته باشید. مدل هایی که هم بخاری هستند و هم کولر گازی در تمامی سال به درد شما خواهند خورد و هزینه کردن برای خرید این مدل ها با یک تیر دو نشان زدن است. مدل های دیگر هم که فقط برای خنکایی گرمای هوا از آن استفاده می شود توجیهی کاملا منطقی، در این سال هایی که رو به گرمایش جهانی پیش می رویم، برای خرید دارد و در ضمن همان طور که گفته شد از مصرف بی رویه آب برای آینده زمین خودمان جلوگیری می شود. کولر گازی چیز جدیدی نیست و همان طور که پیش تر گفته شد قدمتی ۱۰۰ ساله دارد. ولی این روزها به علت بالا رفتن سطح آگاهی مردم نسبت به رفاه زندگی شان دوباره روی بورس افتاده و خوشبختانه جزو معدود کالاهایی است که بر خلاف ظاهر تجملی اش ؛ صرفه افتصادی و عقلانی برای خریدن دارد و مد شدن آن کمک های بسیاری هم در راستای زندگی خودمان و هم در راستای زنده نگه داشتن سیاره مان می کند.

خرید کولر گازی
نقش کولر گازی در بازی های کامپیوتری مثلا اینچنینی است. در زندگی واقعی هم بنا به ضرورت می توان از این استفاده ها از آن کرد و تمام عواقب قانونی اش پای خودتان خواهد بود.

نویسنده: آرش پارساپور

آرش روزنامه نگار این مملکت است. البته این رشته را در دانشگاه خوانده و بعدا فهمیده که میتوانست هرچیزی بخواند ولی روزنامه نگار شود. به نوعی گیک محسوب می شود و عاشق کتاب و بازی و فیلم و تکنولوژی و امثالهم می باشد. داشتن کتابخونه قدر فیل و همه کنسول‌های بازی و 30ترابایت فیلم گواه این سخنان است. در همین زمینه‌ها نیز می نویسد و البته با همه چیز و همه کس شوخی دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *