بامیلو بلاگ / راهنمای خرید / راهنمای خرید کلاه شاپو : انتخابی برای مردان شیک پوش

راهنمای خرید کلاه شاپو : انتخابی برای مردان شیک پوش

کلاه جذابیت خاصی به سبک پوشش مردانه می دهد. یک لوازم جانبی (اکسسوری) متفاوت که می تواند ظاهر شما را از این رو به آن رو کند. در این میان کلاه شاپو یا فدورا برای محیط و سبک پوشش رسمی ایده آل است. اما سؤال اینجاست که کلاه شاپو را چگونه باید پوشید؟ نحوه هماهنگ کردن آن با دیگر قطعه های لباس باید چگونه باشد؟ با بامیلو بلاگ همراه باشید.

کلاه شاپو چیست؟

انواع کلاه را می توان در بازار و فروشگاه ها مشاهده کرد. در این میان کلاه شاپو برای سبک پوشش رسمی بهترین انتخاب است. البته از آن می توان در استفاده های روزمره و سبک پوشش نیمه رسمی نیز استفاده کرد. کلاه شاپو معمولاً لبه دار است. اطراف آن به سمت بالا خمیدگی استادانه ای دارد. یک نوار مشکی و ظریف هم دور تا دور آن را فراگرفته است. جنس کلاه شاپو متغیر بوده و بیشتر اوقات از الیاف طبیعی است. بالای کلاه دارای یک گودی خاص و زیباست که آن را از دیگر نمونه های کلاه جدا می سازد.

با پوشیدن کلاه شاپو می توان به ساده ترین سبک پوشش، ظاهری متفاوت و جذاب بخشید. البته به شرطی که اصول پوشیدن آن به درستی رعایت شود. جدای از اصولی که باید هنگام پوشیدن رعایت کرد سلیقه و چهره ی افراد نیز اهمیت دارد. در صورتی که به ظاهر خود اهمیت می دهید قبل از خرید یک کلاه باید تعداد زیادی از آنها را امتحان کنید. کلاه شاپو جزو کلاه هایی است که تنوع بسیاری در طرح، رنگ و سبک ساخت دارد. قبل از خرید، انواع مختلف کلاه شاپو را با ظاهر و سبک پوششی خود امتحان کنید.

انتخاب کلاه مناسب

در صورتی که با مغازه رفتن و مشاهده ی کلاه های زیاد مشکل دارید می توانید به صورت اینترنتی خرید کنید. برخی از بازارهای اینترنتی امکان تعویض کلاه را در صورت عدم تمایل برای شما ایجاد می کنند. همچنین امکان مشاهده و مقایسه ی انواع کلاه شاپو برای شما وجود خواهد داشت.

یک راه دیگر برای انتخاب کلاه شاپو این است که آن را به صورت سفارشی بدوزید. البته ممکن است دوخت سفارشی هزینه ی بیشتری برای شما در بر داشته باشد. اما این نکته را در نظر داشته باشید که به صورت سفارشی می توان جنس، طرح، اندازه و همه ی خصوصیات کلاه را تعریف کرد. این مسأله در درازمدت می تواند کلاه را با سلیقه ی شما بیشتر هماهنگ کند.

نسبت صورت و لبۀ کلاه

یک اصل کلی در انتخاب کلاه شاپو و در کل کلاه های لبه دار وجود دارد. هرچقدر صورت شما کشیده تر است لبه های کلاه باید کوتاه تر باشد. از سوی دیگر هرچه صورت کوتاه و گرد تر باشد بهتر است لبه های کلاه بلندتر باشد.

ارتفاع

در خصوص ارتفاع کلاه قانون خاصی وجود ندارد. سعی کنید کلاه اندازه ی سر شما باشد. سلیقه ی شما در این مورد حرف اول را می زند. البته ارتفاع کلاه آنقدر هم زیاد نباشد که از داخل آن بتوان خرگوش بیرون آورد.

رنگ

برای رنگ کلاه بهترین گزینه رنگ های خنثی است. خاصیت کلاه شاپو این است که سبک پوشش شما را متفاوت می سازد. با این تعریف، کلاه نباید در مرکز توجه باشد. رنگ های خاکستری، مشکی، سرمه ای و بژ انتخاب های مناسبی هستند.

جنس

جنس کلاه هم به فصل بستگی خواهد داشت. برای فصل سرما می توان از نمونه های سنگین و گرم استفاده کرد. برای بهار و تابستان هم کلاه سبک و خنک انتخاب کنید. کلاه شاپو حصیری برای تابستان یک گزینه ی فوق العاده است.

نحوه پوشیدن

نحوه پوشیدن کلاه شاپو مردانه

کلاه شاپو با لبه های متوسط در رنگ مشکی و خاکستری همراه کت و شلوار 3 تکه (کت، شلوار و جلیقه) ظاهر بسیار جذابی دارد. این سبک پوشش برای محیط های رسمی فوق العاده خواهد بود.

تی شرت راه راه مشکی و سفید، شلوار جین مورد علاقه ی خودتان، کت چرمی مشکی و کلاه شاپو برای سبک پوشش روزمره بسیار عالی است. سعی کنید کلاه را روی تاج سر خود (متمایل به عقب) بگذارید تا مقداری غیررسمی به نظر برسد و صورت شما بهتر ظاهر شود.

در نهایت ترکیب شلوار چینوی مردانه، پیراهن از جنس کتان، کفش راحتی و کلاه شاپو حصیری را برای فصل تابستان امتحان کنید.

منبع: fashionbeans

نویسنده: هادی ملکی

هادی فعالیت حرفه‌ای خود را در سطح وب از سال 1390شروع کرد. در زمینه‌ سبک زندگی، دیجیتال مارکتینگ، سخنوری، آی‌تی، زبان انگلیسی و کروماکی تخصص داشته و تناسب اندام جزو علایق اصلی وی بشمار می‌رود. در این راستا کاهش وزن 35 کیلوگرم در یک سال از افتخارات او محسوب می‌شود. هادی معتقد است زبان طنز مؤثرترین زبان انتقال اطلاعات است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *