بامیلو بلاگ / راهنمای خرید / راهنمای خرید کت و شلوار مردانه : زرهی برازندۀ یک شوالیه واقعی

راهنمای خرید کت و شلوار مردانه : زرهی برازندۀ یک شوالیه واقعی

از نظر بسیاری، چیزی شیک‌تر و مردانه‌تر از یک دست کت و شلوار خوش‌دوخت وجود ندارد! این مدل پوشش مردانه سال‌هاست که خود را در کمد لباس آقایان جا کرده و چنان به تاریخ مد و پوشش پیوند خورده است که هیچ وقت از مد نمی‌افتد. در ادامه با بامیلو بلاگ همراه باشید تا هرچیزی را که لازم است درباره کت و شلوار و خرید آن بدانید.

شاید شما هم از آن دسته افرادی باشید که حتی تا پای خرید یک دست کت و شلوار هم جلو رفته‌اند اما در لحظه آخر نظرشان عوض شده است. شاید از خودتان پرسیده باشید که آیا چنین لباس رسمی و اتوکشیده‌ای که فقط به درد مراسم‌های خاصی می‌خورد، ارزش خرید دارد؟ خب، نظرتان را درباره کت و شلوارهای بیش از حد رسمی قبول داریم اما، دیگر انتخاب‌های آقایان به این مدل‌ها و رنگ‌ مشکی محدود نیست! ما در بامیلو بلاگ شدیدا طرفدار امتحان سبک‌های جدید هستیم و اگر شما هم دوست‌دار خلاقیت و ریسک‌پذیری در پوشش هستید، تا انتهای این مقاله با ما باشید.

راهنمای خرید کت و شلوار

همان‌طور که در بالا به آن اشاره کردیم، خوشبختانه در این دوره و زمانه دیگر آقایان مجبور نیستند که کت و شلوار خود را بین رنگ‌های مشکی و خاکستری تیره انتخاب کنند. اما، بیایید قبل از این‌که به ست کردن رنگ‌های گوناگون با هم بپردازیم، راجع به چیزی مهم‌تر از آن صحبت کنیم.

اول از همه، اندازه درست!

راهنمای انتخاب اندازه کت و شلوار

بله، متاسفانه اگر کت و شلوار انتخابی شما با دستان خود جناب جورجو آرمانی (Giorgio Armani) طراح مشهور ایتالیایی هم دوخته شده باشد، اگر اندازه درستی نداشته باشد اصلا و ابدا قابل قبول نخواهد بود! مهم نیست که چه بازه قیمتی برای خرید کت و شلوار در نظر گرفته‌اید، ولی توصیه می‌کنیم حتما اندازه درست را انتخاب کنید و در صورت لزوم، از یک خیاط حرفه‌ای برای تغییرات جزئی کمک بگیرید. فراموش نکنید که کیفیت دوخت و پارچه مهم است اما، اندازه بودن و خواب مناسب کت و شلوار بر روی بدن از آن هم مهم‌تر است! کت و شلوار باید مرد امروزی را مانند یک شوالیه، دلیر و شکست‌ناپذیر نشان دهد. چه کسی دیده که زره یک شوالیه درست اندازه‌اش نباشد؟

قبل از خرید تصمیمتان را بگیرید

راهنمای خرید کت و شلوار

در هنگام خرید، ذهن خود را نسبت به مدل‌های خیلی رسمی و رنگ‌هایی غیر از مشکی باز نگه دارید. اما، قبل از رفتن به فروشگاه، راجع به جزئیات کت و شلوارتان تصمیم بگیرید. مثلا، از خود بپرسید که یقه معمولی دوست دارید یا ترجیح می‌دهید از پارچه دیگری، مثلا ساتن، دوخته شده باشد. این اصل طلایی را هم به خاطر بسپارید: هر وقت نتوانستید بین دو چیز تصمیم بگیرید، گزینه ساده‌تر را انتخاب کنید. هیچ‌کس دوست ندارد چیزی را بخرد که هیچ‌وقت نخواهد پوشید.

این را هم بخوانید:

سبک های کت و شلوار مردانه

چه مدلی و چه تیپی؟

برای خرید یک دست کت و شلوار چه سبکی را انتخاب می کنید؟ حالا که حرف‌های اصلی را زدیم، دیگر وقت آن رسیده که خلاقیت خود را رها کنید و بدرخشید.

آبی برای محافظه‌کارترها

راهنمای خرید کت و شلوار

به طور سنتی، آبی تیره و سورمه‌ای هم رنگ‌های قابل قبولی برای کت و شلوار به شمار می‌آیند. راستش را بگوییم، این رنگ‌ها شاید از رنگ مشکی ساده پرطرفدارتر هم باشند. رنگ آبی زیر هر نوری همیشه جالب‌تر از مشکی است و وقار خاصی به ظاهر افراد می‌دهد. پس اگر اندکی محافظه‌کارتر هستید، شک نکنید و به سراغ رنگ آبی بروید و کت و شلوار خود را با مدل یقه و جزئیات دلخواه خود انتخاب کنید. مطمئن باشید که ناامید نخواهید شد.

علاوه بر آن، خانواده رنگ‌های آبی را می‌توان به راحتی با رنگ‌های دیگر هماهنگ کرد. اگر دوست داشته باشید، می‌توانید کت خود را به همراه شلوار کتانی هماهنگ یا یک شلوار پارچه‌ای مناسب دیگر بپوشید.

با جزئیات بازی کنید!

انتخاب‌های خود را به پیراهن مردانه سفید و ساده محدود نکنید! اگر کت و شلواری انتخاب می‌کنید که بیش از حد رسمی نیست، پس می‌توان از آن به صورت روزمره استفاده کرد. پوشش خود را پیراهنی قرمز یا حتی مشکی همراه کنید و ظاهری شیک و خیره‌کننده را تجربه کنید.

همان‌طور که در بالا به آن اشاره کردیم، ذهن خود را نسبت به رنگ‌ها باز نگه دارید‍ و آن‌ها را در نظر بگیرید. چرا برای کت و شلوار پاییزه/زمستانه خود رنگ قرمز اخرایی را امتحان نمی‌کنید؟ تا زمانی که اندازه و خواب لباس درست و جزئیات حداقلی، کلاسیک و مینیمال باشد، کت و شلوار شما بی‌نظیر خواهد بود.

کت جدا، شلوار جدا!

راهنمای خرید کت و شلوار

کت و شلواری که می‌پوشید الزاما نباید متعلق به یک ست باشند؛ می‌توانید شلوار پارچه‌ای خود را با یک کت چرمی مشکی رنگ بپوشید! این کار ظاهر رسمی و موقر شما را حفظ کرده و اما همزمان به همه نشان خواهد داد که شما شبیه هیچ‌کس دیگر نیستید و سلیقه خاص خود را دارید. دیگر گزینه‌های شما می‌تواند یک کاردیگان شیک و یا حتی یک کت جین تیره باشد! البته، فراموش نکنید که میزان رسمی بودن موقعیت و شخصیت خودتان را هم در نظر بگیرید و هوشمندانه انتخاب کنید.

شلوار را فراموش نکنید!

تمام موارد بالا در مورد شلوار هم صدق می‌کنند. خیلی وقت‌ها، افراد تنها بر روی کت تمرکز می‌کنند و توجهی به اندازه، رنگ، مدل و روش ست کردن شلوار‌ها ندارند. خوبی شلوار‌های کت و شلوار این است که حتی آن‌هایی که از پارچه پشمی دوخته شده اند، سبک و راحتند. همچنین، می‌توان از آن‌ها در فصل‌های مختلف استفاده کرد. به عنوان مثال، در فصل تابستان شلوار سورمه‌ای خود را با یک پولوشرت راه‌راه کلاسیک همراه کنید و تیپی غیرمنتظره خلق کنید.

جزئیات، جزئیات، جزئیات

راهنمای خرید کت و شلوار

کلید یک تیپ مثال‌زدنی، افزودن جزئیاتی ظریف اما هوشمندانه است. با کت و شلوار خود پیراهن طوسی بپوشید، یا پیراهن آبی روشن خود را با کت و شلوار سورمه‌ای همراه کنید.

همانطور که در قبلا گفتیم، با رنگ‌ها و جزئیات بازی کنید و تضاد یا هماهنگی ایجاد کنید تا تیپ دلخواه خود را ایجاد کنید. اما، هیچ‌وقت و به هیچ‌عنوان پارچه و جزئیات خود کت، مانند یقه‌ها، را دست کاری نکنید. این‌ها بخش‌های جدایی‌ناپذیر از هویت کت هستند. توجه داشته باشید که برای شکستن قوانین، ابتدا باید آنان را به خوبی فرابگیرید.

کلام آخر

در این مقاله تلاش کردیم چند ایده جالب درباره کت و شلوار و روش ست کردن آن را با شما در میان بگذاریم. چه کت و شلوار انتخابی شما از برندی مشهور مانند گوچی (Gucci) یا پرادا (Prada) باشد یا چیزی نسبتا معمولی‌تر، اندازه درست را فراموش نکنید. کت و شلوار نوعی پوشش کلاسیک است که هیچ بهانه‌ای نمی‌تواند نداشتن حداقل یک دست از آن را توجیح کند. اما با استفاده از ایده‌های این مقاله، می‌توان یک نواختی مدل‌های آن‌ها را از بین برد.

نظر شما چیست؟ آیا شما هم با ایده‌های ما موافقید؟ دیدگاه‌های خود را با بامیلو بلاگ در میان بگذارید.

 

منبع: fashionbeans

نویسنده: پوریا عزیزی

پوریا کار نوشتن را در سال ۸۹ و بعد از قبولی در دانشگاه شروع کرد. در رشته مترجمی زبان انگلیسی و در مقطع کارشناسی تحصیل کرده و زبان فرانسه نیز می‌داند. او عاشق مد، عطر و کتاب بوده و به نظرش ایو سن لوران تاثیر‌گذار‌ترین طراح مد تاریخ است. پوریا در اوقات بیکاری، با صدای تمرین پیانوی خود همسایه‌ها را آزار می‌دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *