راهنمای خرید لوستر
بامیلو بلاگ / سبک زندگی / دکوراسیون / راهنمای خرید لوستر : ۱۰ نکته مفید و کاربردی برای خرید بهترین لوستر

راهنمای خرید لوستر : ۱۰ نکته مفید و کاربردی برای خرید بهترین لوستر

در مقاله راهنمای خرید لوستر تصمیم داریم به یکی از مهمترین لوازم تزئینی منزل بپردازیم که امروزه در بیشتر خانه های ما ایرانی ها وجود دارد و تأثیر بسیار زیادی در زیبایی منزل و دکوراسیون داخلی دارد. در این مقاله به بیان ده نکته کاربردی برای خرید بهترین لوستر خواهیم پرداخت. در ادامه مطلب با کاتالوگ راهنمای خرید بامیلوبلاگ همراه باشید. 

لوستر ها تنها یکی از تجهیزات روشنایی منازل هستند. البته یکی از محبوب ترین آن ها. طراحی لوستر ها در نوع خود شگفت انگیز است. البته زمانی که از لوستر ها صحبت می کنیم تنها بحث زیبایی آن ها مطرح نیست، بلکه بحث کاربرد آن نیز مطرح است. لوستر ها می توانند حس زیبایی شگفت انگیزی را به اتاق خواب، اتاق پذیرایی، اتاق نشیمن و در کل به تمام خانه اضافه کنند. لوستر ها گاهی حتی در آلاچیق ها نیز استفاده می شوند و فضا و حس خوبی در آن ایجاد کنند. اگر قصد خرید بهترین لوستر با توجه به نیاز خود را دارید در مطلب راهنمای خرید لوستر با ما همراه باشید. ما نکاتی مفید و کاربردی برای خرید لوستر در اختیار شما قرار می دهیم.

نکاتی که پیش از خرید لوستر باید به آن ها توجه کنید

کاملترین راهنمای خرید لوستر

اگر صاحبخانه هستید، در خرید لوستر دقت کنید. اگر طرحی زیبا و متناسب با طراحی خانه انتخاب کنید نتیجه ای فوق العاده دریافت خواهید کرد. البته نیازی نیست که لزوما هزینه زیادی برای انتخاب طرحی متناسب با طراحی منزلتان کنید. بنابراین اگر می خواهید نسبت خرید لوستر اقدام کنید پیشنهاد می کنیم پیش از آن به نکات مفیدی که برای خرید لوستر عنوان می کنیم توجه کنید.

1- بودجه مورد نظر خود را مشخص کنید

همین الان در مورد هزینه ای که برای خرید لوستر در نظر گرفته اید تصمیم بگیرید. لوستر ها در قیمت های مختلفی موجود هستند. در نظر گرفتن بودجه مورد نظر به شما کمک می کند که زودتر به نتیجه برسید و با توجه به بودجه خود بهترین انتخاب را داشته باشید. البته مناسب بودن لوستر تنها به قیمت آن بستگی ندارد و شما می توانید از محدوده قیمت های مناسب تا قیمت های بالاتر بهترین انتخاب را انجام دهید.

2- سبک طراحی داخلی دکوراسیون منزل خود را بشناسید

خرید لوستر کریستالی

پیش از هر چیز لازم است تا بدانید دکوراسیون داخلی منزل شما به چه سبکی طراحی شده است. یا اگر هنوز در مورد دکوراسیون داخلی منزل خود تصمیمی نگرفته اید بهتر است هر چه زودتر به آن فکر کنید و در این مورد تصمیم بگیرید. سبک دکوراسیون داخلی خانه شما مدرن است؟ یا هوشمند؟ کلاسیک؟ یا حتی سنتی؟ می توانیم بدون اغراق به شما بگوییم که انتخاب و خرید لوستر کاملاً از سبک دکوراسیون داخلی خانه شما متأثر است و به آن وابسته خواهد بود. تصمیم در مورد سبک طراحی لوستر ها نیز می تواند مهم باشد. برای مثال لوسترهایی با المنت های کریستالی برای خود یک سبک در طراحی لوستر محسوب می شوند. بنابراین بهتر است هر چه زودتر تکلیف خود را با سبک (جنس) لوستر و سبک دکوراسیون داخلی منزل خود مشخص کنید.

3- فضای مورد نظر را در نظر بگیرید

منظور از در نظر گرفتن فضا، اتاقی است که قصد دارید برای آن لوستر انتخاب کنید. برای مثال باید در نظر بگیرید که قصد خرید لوستر برای چه قسمتی از خانه را دارید و این قسمت تا چه اندازه بزرگ است؟ آشپزخانه، اتاق نشیمن، اتاق خواب و یا هر قسمت دیگری که قصد تهیه لوستر برای آن را دارید ممکن است اندازه های متفاوتی داشته باشند. ضمناً هیچکس حاضر نیست از لوستری که در آشپزخانه استفاده می کند در اتاق پذیرایی نیز استفاده کند و هریک از این دو بخش باید لوسترهای مخصوص به سبک طراحی خود را داشته باشند. لوستر های بزرگ برای فضاها و اتاق های جادار و بزرگتر مناسب تر هستند. اگر از یک لوستر کوچک در یک فضای بزرگ استفاده کنید، لوستر شما یا ظاهر مضحکی پیدا خواهد کرد و یا اصلاً دیده نخواهد شد.

4- سبک (جنس) لوستر را انتخاب کنید

بالاتر گفتیم که لوستر ممکن است از المنت های کریستالی ساخته شده باشد یا در ساخت آن تنها از فلز یا سنگ های تزئینی یا از هر ماده دیگری استفاده شده باشد. جنس مواد اولیه لوستر به نوعی سبک آن را مشخص می کند. البته نمی توانید در این مورد با اختیار تام تصمیم بگیرید و انتخاب آن به نوعی بستگی به طراحی دکوراسیون داخلی منزلتان دارد، مگراینکه تصمیم به تغییر آن گرفته باشید یا اصلا از سبک خاصی در طراحی دکوراسیون منزلتان استفاده نکرده باشید. عموماً عواملی از دکوراسیون داخلی که در انتخاب سبک لوستر تأثیرگذارند شامل در ها، پنجره ها، نوع و رنگ کاغذ دیواری، مبل و صندلی و میز و از این دست از اسباب و اثاثیه منزل می باشند. دقت کنید که در انتخاب سبک و طراحی لوستر، انتخاب شما با تجهیزات روشنایی متصل به دیوار های خانه همخوانی داشته باشد.

5- نگهداری و نظافت را نیز در نظر بگیرید

خرید لوستر

لوستر ها به طرز عجیبی جاذب گرد و خاک هستند. برای مثال اگر مدل لوستر بسیار پیچ در پیچ و شلوغ باشد برای تمیز کردن نیز وقت و زحمت بیشتری لازم دارد. به یاد داشته باشید که مدل انتخابی شما هر چه ساده تر باشد برای نظافت کردن نیز آسان تر می باشد. در ضمن بهتر است تا حد ممکن لوستری به نحوی نصب شود که تمیز کردن آن راحت تر باشد.

6- ارتفاع سقف را نیز در نظر بگیرید

علاوه بر بحث اندازه اتاق، ارتفاع سقف نیز عامل مهمی در انتخاب یک لوستر مناسب است. هر چه سقف بالاتر باشد بهتر است از لوسترهای بزرگ تر استفاده کنید. نکته مهم دیگر که به ارتفاع لوستر مرتبط است نور لامپ های لوستر است. اگر لامپ های لوستر درون قاب قرار می گیرند مناسب است، اما اگر طراحی لوستر به شکلی است که لامپ ها پوشش خاصی ندارند بهتر است لوستر را تا حد ممکن بالاتر نصب کنید تا نور آن باعث ایجاد مزاحمت برای افراد نشود. البته مراقب باشید به حدی بالا نباشد که قابل دیدن نباشد.

7- لامپ ها بسیار مهم هستند

یکی از مهمترین نکاتی که برای خرید لوستر باید در نظر بگیرید این است که لوستر مورد نظر ظرفیت چند لامپ را دارد؟ بدیهی است که هر چه تعداد آن بیشتر باشد فضایی روشن تر برای شما فراهم خواهد کرد. البته اگر لوستر را بخاطر جنبه زیبایی و دکوراسیون آن در نظر دارید لوسترهایی با لامپ های کمتر برای شما مناسب تر خواهد بود، اما اگر روشنایی گزینه بسیار مهمی برای شما می باشد حتما لوستری با ظرفیت تعداد لامپ های بیشتر خریداری کنید.

نکته بسیار مهم که لازم است به یاد داشته باشید این است که هرگز به سمت لوسترهایی با لامپ های مخصوص و منحصر به فرد نروید. ممکن است لامپ مخصوص چنین لوستری به سختی گیر بیاید و یا بسیار گران باشد.

8- سایز لوستر را نیز در نظر بگیرید

خرید بهترین لوستر

لوستر ها در اندازه های مختلف موجود هستند. بهتر است برای اتاق های اصلی تر مانند اتاق پذیرایی از لوسترهای بزرگ تر استفاده کنید و برای اتاق هایی مانند آشپزخانه از نمونه های کوچک تر بهره بگیرید. قاعده و قانون خاصی ندارد. سعی کنید هنگام خرید در نظر بگیرید که در کل برای سایز اتاق مورد نظر شما اندازه باشد و بزرگی یا کوچکی آن ذوق را کور نکند.

9- گارانتی را بررسی کنید

قبل از هر چیزی نصیحت می کنم اجناسی را خریداری کنید که گارانتی معتبر داشته باشند. به معتبر بودن آن تاکید می کنم، به این دلیل که شرکت معتبری که محصولی را گارانتی می کند از کیفیت کلی آن محصول اطمینان دارد. بگذریم که در هر تولید و هر کالایی، کالاهای ناقص و عیب دار نیز پیدا می شوند. این توضیح را دادیم که بدانید منظورمان از گارانتی صرفاً نیاز شما به خدمات پس از فروش متعلق به آن کالا نیست، که البته این مورد هم مهم هست. البته منظور این نیست که کالاهایی که دارای گارانتی نیستند مطمئن نیستند، بلکه بسیاری از کالاهای بدون گارانتی نیز از کیفیت کافی برخوردار هستند. ضمناً گارانتی می تواند هزینه ای علاوه بر هزینه خود کالا به خرید شما اضافه کند.

10- خرید آنلاین لوستر، خریدی مدرن و مطمئن

خرید لوستر های مدرن

می توانید در بازار اینترنتی بامیلو به قسمت فروش انواع لوستر سر بزنید، کالاها و تصاویر آن ها را ببینید، کیفیت کالاها، مشخصات ریز و درشت هر کالا و مواردی که پیش تر ذکر کردیم را بررسی کنید، قیمت ها و نظرات کاربران را بخوانید و از کیفیت کالای مورد نظر اطمینان پیدا کنید و در نهایت نمره دهی بامیلو به هر فروشنده را بررسی کنید و با توجه به همه این موارد با خیالی مطمئن نسبت به خرید لوستر مورد نظر خود اقدام کنید. برای دسترسی به این قسمت نیز می توانید از دکمه که در قسمت پایین قرار داده ایم استفاده کنید.

در ادامه نیز به انواع سبک ها و مدل های لوستر می پردازیم و آن ها را به طور خلاصه به شما معرفی می کنیم.

انواع مدل های لوستر

لوسترهای کریستالی

رایج ترین نوع در میان انواع لوستر ها هستند. این مدل تنوع زیادی دارد و طرح های کریستالی مختلفی با اندازه های مختلف در سبک تولید شده است.

لوستر های شیشه ای و تلقی

این لوستر ها که اتفاقاً بسیار زیبا هم هستند معمولاً از ترکیب شیشه ها و تلق های رنگارنگ تهیه می شوند و بیشتر برای اتاق خواب ها و آشپزخانه مورد استفاده قرار می گیرند.

لوستر های ساده و کلاسیک

این نوع لوستر ها معمولا از طرح های فلزی و چوبی، اما به شکلی کاملا زیبا تهیه می شوند.

لوسترهای ویکتوریا

این نوع لوستر ها معمولا قاب هایی منحنی شکل در قسمت لامپ ها به همراه دارند و طرحی تاریخی می باشند که از دوره ملکه ویکتوریا الهام گرفته شده است.

لوستر های مدرن و امروزی

این مدل های امروزی و مدرن از سال های 1930 میلادی به بعد رواج پیدا کردند. جنس این لوستر ها در بسیاری از موارد از کروم و یا فلز نیکل ساتین ساخته می شود.

لوستر های سنتی

به طور کلی لوستر هایی که نمایی از فرهنگ و تاریخ در آن وجود داشته باشد لوستر سنتی نام دارد و طرح های این لوستر ها ممکن است در هر فرهنگ و تمدنی متفاوت باشد.

لوستر های صنعنی

قطعاً این لوستر ها مناسب خانه شما نیستند. استفاده از این لوسترها صرفاً جهت مصرف صنعتی و کاربردی آن است.

راهنمای خرید لوستر ما هنوز کامل نیست. این چند نکته مهم و کوتاه برای خرید لوستر مناسب را هم بخوانید.

نکات مهم برای خرید لوستر مناسب

خرید بهترین لوستر

 • وزن لوستر هم نکته مهمی است. لوستر مناسب نباید بیش از حد سنگین باشد. سنگین بودن بیش از حد لوستر خطرات خودش را دارد. البته لوستر در کل یک جسم سنگین است و اگر دیدید وزن آن به سبکی که شما فکر می کنید نیست بدانید که بیش از حد سخت می گیرید. منظور از بیش از حد سنگین بودن این است که برای بلند کردن آن از زمین زحمت زیادی بکشید. نکته دیگر این که حتی اگر به علت ویژگی های ظاهری لوستر قصد دارید از لوستر سنگین استفاده کنید مشکلی وجود ندارد، اما در هنگام نصب محکم کاری ها و نکات ایمنی را کاملاً رعایت کنید.
 • سعی کنید عرض لوستر مورد نظر شما از میز ناهار خوری منزلتان بزرگ تر نباشد. اگر اینطور باشد بدجوری ذوق را کور می کند.
 • نکته آخر انحرافی است. از لامپ های کم مصرف استفاده کنید.

خرید خوبی داشته باشید!

نویسنده: سید مهدی رئوف

سید مهدی رئوف
مهدی در دانشکده مدیریت خوانده است. او در زمینه تولید محتوا تجربه خوبی دارد. چهار سال تالیف و ترجمه در وبسایت های معتبر در زمینه های وب، سبک زندگی، فناوری، خودرو، مد و زیبایی از تجربیات حرفه ای مهدی در وب هست. علاقه به تولید محتوای باکیفیت برای مخاطب چند سالی است که در وجود او رخنه کرده. از علایق اصلی او می توان به مطالعه مقالات مرتبط با فناوری و استفاده از گجت های هوشمند اشاره کرد. به نظر مهدی پینتبال یک تفریح بی نظیر و یک ورزش فوق العادست.

یک دیدگاه

 1. برای سرمایه دار شدن و ماندن باید باید باید
  علم به گردش دراوردن پول و یاد بگیرید
  یک ذهن ثروتمند و باهوش داشته باشید و همهنطور که مواظب بچه ها یا حیواناتتان هستید
  مواظب نوسانات پول هم باشید
  یک روزی آرزو داشتم سر ماه برسه و حقوقم و بگیرم و پنجاه هزارتومن داشته باشم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *