راهنمای خرید لباس شطرنجی و طرح چهارخانه
بامیلو بلاگ / دنیای مد و زیبایی / مد آقایان / راهنمای خرید لباس شطرنجی و طرح چهارخانه

راهنمای خرید لباس شطرنجی و طرح چهارخانه

کمتر کسی است که لباس شطرنجی بر تن نکرده باشد. البته این طرح متفاوت و زیبا کاربردهای متفاوتی نیز دارد. از طرح کف اتاق و آشپزخانه گرفته تا پرچم خط شروع مسابقات فرمول یک ردپایی از آن مشاهده می شود.

شاید بیشترین کاربرد طرح شطرنجی برای حذف صورت یک فرد در یک تصویر باشد! شاید هم باید نیمه ی پر لیوان را دید و به فکر افرادی همچون بابی فیشر (Bobby Fischer) و گری کاسپاروف (Garry Kasparov) افتاد. از طرح شطرنجی به عنوان نماد لحظات تلخ و شیرین و تقابل نیکی و بدی نیز یاد می شود. در کل می توان گفت لباس شطرنجی بدون شک یکی از گزینه های مورد علاقه ی آقایان محسوب می شود.

رنگ لباس شطرنجی برای آقایان

کفش شطرنجی

صحبت ما در این مطلب بیشتر حول لباس شطرنجی سیاه و سفید است. لباس شطرنجی و در کل الگوی شطرنجی معمولاً به رنگ سیاه و سفید مطرح است. طرح های شطرنجی رنگی را بیشتر با عنوان چهارخانه می شناسیم. رنگ های سیاه و سفید در ترکیب با یکدیگر تضاد فوق العاده ای به وجود می آورند. البته با ترکیب این دو رنگ به خاکستری می رسیم که می تواند نقش واسطه را ایفا کند. طرح های سیاه و خاکستری، سفید و خاکستری و یا ترکیبی از هر سه رنگ را می توان برای الگوی سیاه و سفید در نظر داشت.

بهترین گزینه برای الگوی شطرنجی

شلوار شطرنجی

شاید سرتاپا شطرنجی پوشیدن، شما را به زندانیان فراری شبیه کند. البته این را فراموش نکنید که دالتون ها در کارتون لوک خوش شانس، لباس راه راه بر تن داشتند. حدأقل خیالمان راحت است که به دالتون ها شبیه نخواهیم شد. بهترین گزینه برای لباس شطرنجی، پیراهن، کفش و لوازم جانبی (نظیر کیف دستی) است. می توان کفش و پیراهن شطرنجی را با همدیگر پوشید. پیشنهاد ما استفاده از الگوی شطرنجی تنها در یک بخش سبک پوشش است.

اگر به فکر شلوارهای شطرنجی هستید در وهله ی اول دست نگه دارید. در صورتی که نمی توانید از این فکر خارج شوید میزان تضاد رنگ را به حدأقل برسانید. برای مثال رنگ های شیری و سفید، خاکستری و سفید و مشکی و دودی را با همدیگر امتحان کنید. راهکار دیگر این است که سطح یکی از رنگ های سیاه و سفید را مانند تصویر کاهش دهید. تضاد رنگ زیاد در شلوار برای خانم ها بیشتر از آقایان جوابگوست.

عملکرد لباس شطرنجی در سبک پوشش

لباس شطرنجی

معمولاً طرح شطرنجی هرچقدر ریزتر باشد خطای دید بیشتری ایجاد می کند. در صورت نگاه کردن بیش از حد به لباس شطرنجی ریز بدون شک چشمتان درد می گیرد و سرگیجه خواهید گرفت. استفاده از این الگو به صورت خانه های ریز ممکن است در درازمدت گزینه ی مناسبی نباشد. هرچقدر مساحت استفاده شده از الگوی شطرنجی بیشتر باشد بهتر است اندازه ی مربع ها بزرگ تر باشند و برعکس. برای نمونه به دلیل کوچک بودن کفش بهتر است اندازه ی مربع ها در آن ریزتر باشند. بر خلاف طرح راه راه که در خطای دید روی قد شما تأثیر می گذارد الگوی شطرنجی به این شکل نیست. بسته به نوع طرح استفاده شده این الگو می تواند شما را چاق تر یا لاغرتر از آنچه که هستید نشان دهد. این مسأله به نوع طراحی لباس و خطای دید حاصل بستگی خواهد داشت.

امیدواریم در صحنه ی شطرنج زندگی هیچ وقت مات نشوید.

نویسنده: هادی ملکی

هادی فعالیت حرفه‌ای خود را در سطح وب از سال 1390شروع کرد. در زمینه‌ سبک زندگی، دیجیتال مارکتینگ، سخنوری، آی‌تی، زبان انگلیسی و کروماکی تخصص داشته و تناسب اندام جزو علایق اصلی وی بشمار می‌رود. در این راستا کاهش وزن 35 کیلوگرم در یک سال از افتخارات او محسوب می‌شود. هادی معتقد است زبان طنز مؤثرترین زبان انتقال اطلاعات است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *