عطر بهاری بهانه ای برای استقبال از سال نو
بامیلو بلاگ / راهنمای خرید / عطر بهاری بهانه ای برای استقبال از سال نو

عطر بهاری بهانه ای برای استقبال از سال نو

عطر بهاری و در کل عطر ها جلوه متفاوتی به شخصیت ما می بخشند. با نزدیک شدن به فصل بهار، می خواهیم خود را برای عطر های مردانه و عطرهای زنانه مناسب این فصل آماده کنیم. در ادامه این مطلب به 5 نکته مهم درباره خرید عطر می پردازیم.

“عطر ماده ای نامرئی، فراموش نشدنی و بی نظیر است. عطر ورود شما را از پیش خبر داده و حضورتان را پس از فراق ماندگار می کند.” کوکو شانل

1- محتوا های کلیشه ای راجع به عطر ها را فراموش کنید

1- محتوا های کلیشه ای راجع به عطر ها را فراموش کنیدرایحه یک عطر ممکن است از چندین و چند ماده اولیه تولید شده باشد. بنابراین خیلی تحت تاثیر توضیحات عطر ها قرار نگیرید. برای مثال شاید کسی چندان طرفدار رایحه گل مریم نباشد، اما این فرض دلیل نمی شود عطری که یکی از مواد تشکیل دهنده آن گل مریم باشد را نپسندید.

2- رایحه یک عطر بر پوست من و شما یکسان است

2- رایحه یک عطر بر پوست من و شما یکسان است

از آنجایی که غلظت یون هیدروژنی یا پی هاش (PH) پوست ما یکسان است، رایحه یک عطر اصل و با کیفیت نباید بر پوست های متفاوت تفاوتی داشته باشد. تنها در یک صورت این تفاوت امکان پذیر است. آن هم هنگامی که شما از محصولات زیبایی و آرایشی (برای مثال مرطوب کننده یا ضد آفتاب) استفاده کنید. بنابراین جهت خرید و امتحان عطر، از محصولات روزمره و عادی خود استفاده کنید.

3- مچ دست بهترین نقطه برای امتحان عطر نیست

1- محتوا های کلیشه ای راجع به عطر ها را فراموش کنیدزیورآلات فلزی می توانند بر رایحه واقعی یک عطر تاثیر بگذارند. بهترین کار امتحان آن بر روی ساعد دست است. آستین خود را پایین بزنید و یک روز به عطر فرصت دهید. رایحه واقعی عطر آن موقع مشخص می شود.

4-در امتحان بلاتر ها عجله نکنید

4-در امتحان بلاتر ها عجله نکنیداگر برای امتحان عطر آن را بر روی کاغذ یا بلاتر اسپری می کنید، اجازه دهید کامل خشک شود. هنگامی که عطر خشک باشد، تمام نت ها مشخص می شوند. راه دیگر اینکه بلاتر را درون کیف خود بیاندازید و مدتی بعد به سراغش بروید. وقتی در کیف را باز کنید، رایحه اصلی آن را متوجه می شوید.

5- در رایحه عطر بهاری غرق نشوید

5- در رایحه عطر بهاری غرق نشویدبه بینی خود استراحت بدهید. برای این کار بهترین راه بو کردن قهوه است. اما اگر قهوه در دسترس نبود، می توانید قسمتی از پوست یا پیراهن خود که عطری نیست را بو کنید. این کار برخی از نت های قوی عطر را کمرنگ تر می کند.

 

منبع: GH

نویسنده: سپندار معینی

سپندار فعالیتش در زمینه مد و لباس را از سال 1388 شروع کرد. هدف همکار آرام و خون گرم ما، انتقال دانش و آشناسازی تمامی علاقه مندان، با مد روز و سبک چهار پایتخت بزرگ مد جهان است. در کنار مباحث کاهش وزن و سبک زندگی سالم، سپندار به فراگیری زبان های مختلف، ترجمه همزمان، داستان نویسی، سریال و فیلم، بازی های رایانه ای، آشپزی ( به قول خودش در حد فست فود بلده!) و پیاده روی علاقه دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *