راهنمای خرید شلوار جین مردانه
بامیلو بلاگ / راهنمای خرید / راهنمای خرید شلوار جین مردانه

راهنمای خرید شلوار جین مردانه

باید قبول کنیم که تهیه یک راهنمای خرید شلوار جین مردانه که بتواند کاربردی باشد کمی سخت بود، اما از آن جایی که ما در بامیلو کارهای سختی را به خوبی انجام می دهیم، در این مطلب نیز راهنمایی کاربردی، برای خرید شلوار جین مردانه برای شما تهیه کردیم. البته علت سخت بودن آن نیز تنوع فوق العاده ای است که امروزه در مدل های شلوار های جین می بینیم و یکی دیگر از علت های آن، این موضوع است که سلیقه ها در زمینه شلوار جین بسیار متنوع و مختلف است.

راهنمای خرید شلوار جین برای آقایان

شلوار جین مردانه
شلوار جین مردانه

تقریبا نزدیک به محال است که کسی حداقل یک شلوار جین مردانه در کمد خود نداشته باشد. حتی کسانی که دائما از انواع شلوارهای کتان و پارچه ای نیز استفاده می کنند حداقل یک عدد شلوار لی ته کمدشان دارند. شلوار لی یا همان شلوار جین را می توان یکی از ملزومات کمد لباس هر شخصی دانست.

یکی از ویژگی هایی که شلوار جین را از باقی مدل ها متمایز می کند این است که شلوار جین تقریبا به هر چیزی می آید، یعنی شما هر مدل و رنگی را که با آن ست کنید، اگر عالی نباشد، حداقل قابل تحمل است. ست کردن پوشاک با شلوار جین اصلا کار سختی نیست و شاید به همین دلیل است که استفاده روزمره از این نوع پارچه در میان مدل های شلوار بسیار زیاد است. سریع یه چیزی با آن ست می کنید و وقت خود را هدر نمی دهید. با کمربند یا بدون کمربند می توانید از آن ها استفاده کنید و در کل اصلا حوصله تان را سر نمی برد. این امر برای آقایان خیلی بیشتر صدق می کند. شلوار های جین همه فن حریف هستند. پیشنهاد می کنیم سه یا چهار عدد از آن ها تهیه کنید تا ببینید چقدر برای شما عمر می کنند.

شلوار جین از کی رواج پیدا کرد؟

شلوار جین مردانه

شلوار جین در سال 1871 برای اولین بار طراحی و ساخته شد و اولین رنگی که برای آن انتخاب شد رنگ آبی بود. به همین دلیل این رنگ را می توان رنگ اصلی و مهمترین رنگ در میان شلوارهای جین دانست. البته استفاده بیشتر از این شلوار و همه گیر شدن آن تقریبا از دهه 1950 به بعد و در میان نوجوانان شروع شد. هنوز هم این مدل شلوار در میان مردم رواج دارد و جزئی از مد است و مدل ها و طرح های مختلف و متنوعی برای آن توسط طراحان طراحی شده است.

نکاتی که بهتر است در نظر بگیرید

شلوار جین مردانه
شلوار جین مردانه

موارد اساسی در مورد انتخاب و خرید و پوشیدن شلوار جین وجود دارد که بهتر است آن ها را رعایت کنید تا بهتر به نظر برسید. برای مثال یکی از این موارد این است که شلوار جین حتما باید در قسمت ران به پای شما کاملا اندازه و یا به اصطلاح فیت Fit باشد. پیشنهاد می کنیم در زمینه رنگ از رنگ های خنثی استفاده کنید. مثلا رنگ های مشکی، خاکستری یا سرمه ای انتخاب های مناسبی هستند. البته انتخاب رنگ ها کاملا با مناسبت و محلی که قرار است از شلوار جین خود استفاده کنید نیز مرتبط است.

اگر می خواهید شلواری متناسب با سایز و شکل بدن خود انتخاب کنید، می توانید مطلب بهترین شلوار مناسب شکل بدن شما کدام است؟ را مطالعه کنید.

مدل ها و طرح های شلوار جین

شلوار جین مردانه
شلوار جین مردانه

طرح های زیادی برای شلوار جین مردانه طراحی شده اند که استفاده از آن ها زیاد شده است و سپس دوباره نزول داشته اند. برای مثال در حال حاضر مدل هایی از جین که کهنه نما هستند و یا در قسمت هایی از آن ها پارگی هایی وجود دارد ترند هستند و در بین مردم بیشتر دیده می شود. همانطور که گفتیم این طرح ها می آیند و می روند و یا مدل های جدید تر و خاص تری از آن ها مشهور می شود. اما مدل های اصلی در شلوار جین وجود دارد که می توانید همیشه در خرید خود آن ها را در نظر بگیرید. این طرح ها نمای کلی جین ها هستند که به مرور زمان از بین نمی روند. به اصطلاح در زمینه شلوار جین می توان آن ها را یک سبک دانست. در ادامه این مدل ها را معرفی می کنیم.

جین های دمپا گشاد

شلوارهایی هستند که دمپای تنگ و یا لوله تفنگی ندارند و در پا آزاد هستند (دمپای گشادی دارند) . استفاده از این مدل در حال حاضر زیاد نیست. این مدل برای کسانی که ساق پای پهنی دارند مناسب تر است.

جین های گشاد

شلوار جین مردانه
جین های گشاد

در بالا گفتیم که یکی از نکات اصلی برای خرید شلوار جین این است که در قسمت ران باید به پای شما کاملا اندازه باشد. لازم است توضیح دهیم که در مورد جین های گشاد در این مورد استثنا وجود دارد و این نکته برای انواع دیگر شلوارهای جین صدق می کند. شلوارهای جین گشاد مدلی از جین هستند که نه فقط در قسمت دمپا، بلکه در تمام قسمت های آن گشاد است. نمی توانید با این مدل از شلوار های جین هر چیزی بپوشید، اما اگر از طرفداران سبک لباس هودی و یا تیشرت ها و سوییشرت های گشاد هستید و به فکر یک پوشش راحت و جذاب برای پاییز پیش رو هستید این شلوارهای جین گشاد را به شما توصیه می کنیم.

راستی اگر علاقه دارید راه های باحالی برای ست کردن و پوشیدن هودی پیدا کنید، مطلب نحوه پوشیدن هودی را بخوانید.

نحوه پوشیدن هودی و تفاوت آن با سویشرت

جین های پوستی، لوله تفنگی و یا باریک

شلوار جین مردانه
جین های پوستی

اسم های زیادی دارد. جین پوستی، لوله تفنگی، تنگ، دمپاباریک. نمای قلمی و باریکی دارد و بیشتر برای کسانی مناسب است که اندام قلمی نیز دارند. طرفداران زیادی دارد و امروزه به یکی از مدل های اصلی و محبوب تبدیل شده است. برای آقایان به شرطی توصیه می شود که بتوانند به خوبی آن را ست کنند. اما در این صورت عالی به نظر می رسد. اگر علاقه دارید لباستان دقیقا به تنتان اندازه و به اصطلاح فیت باشد این مدل را پیشنهاد می کنیم. این مدل برای جمع های خودمانی انتخاب مناسبی است.

جین های راسته و معمولی

شلوار جین مردانه
جین های معمولی

انتخاب اکثر مردم برای خرید جین این مدل است. این مدل یک دست شلوار جین معمولی بدون دمپای گشاد یا تنگ و درست حد وسطی برای تمام مدل های قبلی است. همیشه می توانید از آن استفاده کنید و برای تمام فیزیک های بدنی مناسب است. تنها کافی است سایز خودتان را انتخاب کنید. اگر بخواهیم راحت تر بگوییم این مدل هم اندازه تان است و هم فضای تنفس و تحرک برایتان باقی می گذارد.

سخن آخر

نیازی نیست که حتما همه این مدل ها را بخرید و آن ها را امتحان کنید، چون قطعا با بعضی از این مدل ها نمی توانید کنار بیایید. هدف از معرفی مدل ها نیز این است که به سمت مدلی از شلوار های جین بروید که با آن راحت تر هستید. ممکن است جین های گشاد بسیار راحت باشند اما از نظر زیبایی و ست کردن لباس هماهنگ با آن برای شخص شما مشکل ایجاد شود و یا در جین های تنگ معذب باشید. البته انتخاب از میان این مدل ها کاملا سلیقه ای می باشد، اما بهتر است برای خرید شلوار جین مردانه کاربرد مورد نظر خود را نیز در نظر بگیرید. آیا می خواهید از این شلوار برای یک مهمانی، یک جمع خودمانی، در سفر و گردش و یا در محل کار خود استفاده کنید؟ مثلا اگر قصد استفاده از جین ها را برای مهمانی ها دارید بهتر است که یک انتخاب سنگین، رسمی و زیبا داشته باشید و برای هر مناسبت و مکان دیگر نیز بهتر است مدلی متناسب با آن را انتخاب کنید.

نویسنده: سید مهدی رئوف

سید مهدی رئوف
مهدی در دانشکده مدیریت خوانده است. او در زمینه تولید محتوا تجربه خوبی دارد. چهار سال تالیف و ترجمه در وبسایت های معتبر در زمینه های وب، سبک زندگی، فناوری، خودرو، مد و زیبایی از تجربیات حرفه ای مهدی در وب هست. علاقه به تولید محتوای باکیفیت برای مخاطب چند سالی است که در وجود او رخنه کرده. از علایق اصلی او می توان به مطالعه مقالات مرتبط با فناوری و استفاده از گجت های هوشمند اشاره کرد. به نظر مهدی پینتبال یک تفریح بی نظیر و یک ورزش فوق العادست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *