بامیلو بلاگ / دنیای مد و زیبایی / آرایش و زیبایی / راهنمای خرید رنگ مو متناسب با پوست شما

راهنمای خرید رنگ مو متناسب با پوست شما

رنگ ها جذابیت خاصی دارند و به زندگی ما حال و هوای زیباتری می دهند. این قضیه به خصوص در مورد رنگ مو نیز صدق می کند. هر زمان که احساس کردید دوست دارید ظاهرتان را تغییر دهید، تغییر رنگ مو یک راه عالیست اما باید بدانید که گزینه های بسیار محدودی وجود دارد و همه رنگ ها برای هر کسی مناسب نیستند. برای شروع ابتدا با تعیین شکل و رنگ خود شروع کنید. ما یک راهنمای آسان برای تان انتخاب کردیم که می تواند بهترین ظاهر را با بهترین رنگ مو برای شما فراهم کند.

هیچ می دانستید ظاهر هر شخص را با توجه به رنگ مو، پوست و چشمانش می توان به یک فصل تشبیه کرد؟ هر یک از فصل ها درست همانند انسان ها خصایصی منحصر به فرد در ظاهرشان دارند که آن را از دیگری متمایز می کند. با این تفاسیر شما به کدام یک از فصل های سال نزدیک ترید؟ پاسخ به این سوال بستگی به قومیت، نژاد و خصوصیات چهره شما دارد. شناخت خصوصیات ظاهری و دانستن اینکه کدام رنگ مو مناسب شماست می تواند بسیار مفید باشد. زیرا هیچ کس نمی خواهد با یک انتخاب نامناسب، پیر و شلخته و رنگ پریده به نظر برسد. شما رنگ کردن مو را به خاطر هر چه زیباتر شدن انجام می دهید. راهنمای رنگ مو زیر به شما کمک می کند تا چهره تان را بهتر بشناسید و رنگ ها را بیشتر درک کنید. دانستن آن هم زیبایی تان را دو چندان می کند و هم ظاهری امروزی و شیک به دنبال دارد.

مناسب ترین رنگ مو برای بهار

رنگ موطبیعت، درخششی طلایی در موهای بهاری ها قرار داده است. بنابراین باید از انتخاب رنگ های خاکستری اجتناب کرده و رنگ های گرم را انتخاب کنید. انتخاب رنگ مو از جمله رنگ بلوند طلایی، زرد متمایل به سفید، بلوند عسلی، قهوه ای طلایی یا مسی ایده بسیار خوبی هستند و رنگ های قرمز روشن مثل قرمز طلایی یا نارنجی روشن نیز عالی به نظر می رسند. نور گرم و متوسط تن های قهوه ای هم خیلی خوب جواب می دهد. اطمینان حاصل کنید که رنگ مو انتخابی تان چندان تیره نباشد. رنگ های تیره تنها مناسب انواع پوست های سرد است.

خصوصیات رنگ موی فصل بهار

رنگ پوست : رنگ پوست روشن است و تن رنگی طلایی، زرد و یا هلویی دارد. بسیاری از مدل های بهاری به راحتی پوست شان زیر آفتاب سرخ می شود و باید مراقب کک و مک زدن باشند.

رنگ چشم : چشم ها اغلب روشن هستند از آبی روشن گرفته تا سبز. در اغلب آنها نقاطی طلایی و عسلی در عنبیه چشم شان دیده می شود.

رنگ مو : رنگ موها معمولاً بلوند است با این حال برخی از انواع بهاری ممکن است موهایی تیره یا حتی قرمز نیز داشته باشند.

مناسب ترین رنگ مو برای تابستان

رنگ موهایلایت بلوند نقره ای یا پلاتینه، جلوه ای خیره کننده به موها می دهد و درخشش بالایی دارد. هایلایت و مش یک یا دو درجه تیره تر از رنگ موی خودتان هم می تواند بسیار جذاب باشد. در صورتی که برای انتخاب رنگ موی مناسب تان مردد هستید، بلوند خاکستری، قهوه ای خاکستری یا پلاتینه رنگ های مناسبی برای شما هستند. رنگ موی قرمز برای انواع تابستان نباید خالص باشد و می تواند نزدیک به شرابی یا ارغوانی باشد. شما باید از رنگ موهای قرمز با ته رنگ ماهگونی، مسی یا بلوند طلایی اجتناب کنید زیرا این رنگ ها می توانند صورت شما را مسن نشان دهند.

خصوصیات رنگ موی فصل تابستان

رنگ پوست : انواع تابستان دارای پوست های گلگون ملایم با ته رنگ آبی مایل به بنفش هستند. یعنی رنگ پوست آنها تن سرد دارد.

رنگ چشم : چشمانی آبی، سبز مایل به آبی، خاکستری آبی یا سبز دارند. همچنین برخی از انواع تابستانی چشمانی قهوه ای نیز دارند.

رنگ مو : رنگ موهای طبیعی انواع تابستان هم می تواند بلوند و هم تیره باشد. رنگ پایه خاکستری می تواند گاهی اوقات ظاهری بی حس و حال ایجاد کند.

مناسب ترین رنگ مو برای پاییز

رنگ موهای خود را با قرمز گرم و تن مسی تشدید کنید. تمام تن های قهوه ای گرم مثل قهوه ای طلایی، مسی طلایی یا بلوطی هم می توانند جالب باشند. اگر واقعاً می خواهید رنگ موهایتان را بلوند کنید، باید به سراغ بلوند های طلایی بروید. رنگ های بلوند خاکستری چندان مناسب پوست های پاییزی نیستند. جایگزین هوشمندانه در راهنمای رنگ موی ما، هایلایت بلوند طلایی یا مش قرمز مسی است. هر چند مش های بلوند ممکن است چندان محبوب نباشند زیرا ظاهری مصنوعی دارند.

خصوصیات رنگ موی فصل پاییز

رنگ پوست : رنگ پوست هم ممکن است کاملاً روشن باشد هم ممکن است گندمی و یا تن برنز داشته باشد. در هر صورت پوست کمی تن زردی یا طلایی دارد. پوست های پاییزی اغلب کمی کک و مک دارند. این نوع پوست بیشتر در نژاد آفریقایی، آسیایی و جنوب اروپا دیده می شود.

رنگ چشم : رنگ چشم های قهوه ای تیره در این نوع بسیار دیده می شود. برخی دیگر نیز درخشش سبز یا آبی فیروزه ای دارند. در موارد نادری همچنین ممکن است چشمان آبی روشن داشته باشند.

رنگ مو : رنگ موها ممکن است قهوه ای تیره با تن قرمز و نارنجی باشند و یا رنگ قرمز با سایه های مسی و ماهگونی داشته باشند.

بهترین رنگ انتخابی برای انواع زمستان :

تن موهای انواع زمستان به طور طبیعی گرم است. بنابراین به ندرت به چیزی برای زیباتر شدن نیاز دارد اما در مواردی رنگ مو می تواند جلوه بیشتری به مو بدهد. اگر می خواهید رنگ مو طبیعی خود را حفظ کنید کافیست آن را با تن های رنگ آبی ولی تیره ترکیب کنید. بادمجونی و ماهگونی هر دو برای زیباتر شدن موهای تیره بهترین انتخاب هستند. رنگ های فانتزی نیز به عنوان هایلایت لا به لای موهای شما جلوه خاصی به ظاهرتان می دهد و زیبایی تان را دو چندان می کند.

برای هایلایت کردن موهای زمستانه اغلب از تن های قرمز غیر طبیعی استفاده می کنند که اصلاً مناسب شما نیست. از این هایلایت ها به شدت دوری کنید زیرا این قرمزی ها به مرور زمان که رنگشان تغییر می کند شما را مسن تر از سن واقعی تان نشان می دهند. اگر دوست دارید که رنگ موهایتان تن دودی داشته باشد، هایلایت های روشن دودی می توانند روشنی بیش از حد پوست را کم کنند.

خصوصیات رنگ موی فصل زمستان

رنگ پوست : رنگ پوست ممکن است خیلی روشن باشد. گاهی اوقات، ممکن است رگ های سبز و آبی زیر و پوست را هم ببینید. در هر صورت پوست زمستانی ها ته رنگ سرد دارد. در سراسر جهان پوست زمستانی بسیار شایع است. بسیاری از مردم آسیا و اروپا از این دسته هستند.

رنگ چشم : قهوه ای تیره، خاکستری، آبی یخی و حتی انواع رنگ سبز و گاهی نیز رنگ مشکی در این نوع دیده می شود.

رنگ مو : رنگ مو طبیعی آنها، مشکی یا قهوه ای تیره تا متوسط است.

نکته پایانی

برای بهتر مشخص کردن نوع پوست تان، موهایتان را پشت تان جمع کنید و پارچه یا حوله ای سفید دور گردن و شانه هایتان قرار دهید. حالا به آینه نگاه کنید. اگر پوست تان به زردی می زند یعنی پوست گرمی دارید اما اگر رنگ پوست سردی داشته باشید، پوست تان کمی به رنگ آبی می زند.

منبع : schwarzkopf

نویسنده: پردیس کیانی

پردیس کیانی
تصور کنید در این روزگار هنوز کسی باشد که از اتفاقات کوچک اطرافش ذوق زده شود. کسی که با یک قهوه عالی در یک کافه دنج ذوق مرگ می شود یا در این هوای آلوده از یک نسیم خنک یهویی لذت می برد. کسی که هنوز به سبک تماشاگران هشتاد سال پیش سینما با تماشای فیلم بترسد، بخندد یا مثل ابر بهار گریه کند. او لیسانس رشته سینما، عاشق کتاب، خوره فیلم و سریال و دیوانه سفر و خوراکی های جدید است. این معجون عجیب و غریب نویسنده ایست به نام پردیس کیانی.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *