بامیلو بلاگ / دنیای مد و زیبایی / آرایش و زیبایی / راهنمای خرید برس آرایشی : آشنایی با انواع و کاربرد هر برس

راهنمای خرید برس آرایشی : آشنایی با انواع و کاربرد هر برس

شاید بهتر باشد نگوییم بهترین مثال، اما نزدیک ترین مثال برای فهمیدن اهمیت و ارزش برس آرایشی این مثال است. برس آرایشی برای آرایش کردن مثل قاشق و چنگال و کارد برای غذا خوردن است. شما می توانید با دست غذا بخورید اما بهتر و موجه تر و حتی حرفه ای تر این است که از قاشق، چنگال و کارد برای غذا خوردن استفاده کنید. احتمالا شما چند نوع بیشتر از برس های آرایشی را نمی شناسید، اما باید بدانید که برس های آرایشی انواع مختلفی دارند که هر کدام برای کار خاصی طراحی و ساخته شده اند. با ما همراه باشید تا از برس آرایشی، انواع آن و کارهایی که می توانید با آن ها انجام دهید بیشتر برای شما بگوییم.

آرایش بدون فرچه های آرایشی و ابزارهای آرایشی از قبیل پدها و غیره کار غیر ممکنی نیست. در ادامه مطلب در مورد فرچه های آرایشی و برس های مخصوص آرایش بیشتر توضیح خواهیم داد تا تفاوت بین آرایش با دست و آرایش با ابزارهای مخصوص آرایش را متوجه شوید.

انواع برس آرایشی

برس آرایشی
برس آرایشی

تنوع زیادی از برس آرایشی و انواع فرچه های مخصوص آرایش وجود دارد. ممکن است گیج شوید و با خود بگویید از کجا شروع کنم؟ در ادامه پراستفاده ترین و مهم ترین برس های آرایشی را به شما معرفی خواهیم کرد و کاکرد هر کدام از آن ها را توضیح خواهیم داد.

برس کانتورینگ (Contour Brush)

اکنون برس کانتورینگ یکی از پر استفاده ترین برس ها از میان برس های آرایشی است و کانتورینگ به یکی از ترند های مهم در زمینه زیبایی و آرایش تبدیل شده است. استفاده از کرم ها و پودر های کانتورینگ و همچنین استفاده از هایلایتر ها (Highlighter) روز به روز بیشتر می شود و شما هم حتما به یک برس کانتورینگ نیاز دارید. با استفاده از برس کانتورینگ می توانید برای گونه های خود خط و خطوط و سایه های تیره و روشن ایجاد کنید، به صورت خود فرم دهید و آرایش را پخش کنید یا با استفاده از قلم کانتور و هایلایتر گونه های خود را براق کنید.

برس کرم پودر (Foundation Brush)

برس آرایشی : برس کرم پودر

برس کرم پودر اصلی ترین و مهم ترین برس در میان برس های آرایشی است. این برس برای پخش کردن کرم پودر های مایع و یا ضدآقتاب های رنگ دار مایع بر روی پوست طراحی شده است. این برس از موهایی با سایز های مختلف تهیه شده که البته سطح صافی بر قلم این برس ایجاده کرده اند و پوششی یکدست، نرم و بدون خط از کرم پودر بر روی پوست باقی می گذارند.

مویی که در این برس ها استفاده می شود ممکن است پلاستیکی باشد و زبری و نرمی آن بستگی به کیفیت آن دارد. هنگام خرید این برس ها دقت کنید مویی که برس پایه را از آن تهیه کرده اند حتما نرم و یکدست باشد تا پوششی یکدست و صاف ارائه کند.

شما می توانید کرم پودر را بر روی پوست خالی کنید و با این قلم آن را به راحتی پخش کنید، یا اینکه برس را به کرم پودر آغشته کرده و سپس بر روی پوست خود پخش کنید. بهتر است از بینی شروع کنید و سپس باقی صورت را برس بزنید. اگر هنوز متقاعد نشده اید که بهتر است از برس های مخصوص آرایش استفاده کنید نکات زیر را هم بخوانید.

  • استفاده از برس آرایشی بهداشتی تر است.
  • پوششی دقیق تر و صاف تر بر روی پوست ایجاد می کند.
  • در مصرف مواد آرایشی صرفه جویی می شود.
  • مجبور به شستن مداوم دست هایتان نیستید.

برس لوازم آرایش پودری و پنکیک (Powder Brush)

برس آرایشی
برس لوازم آرایش پودری (Powder Brush)

برس لوازم آرایش پودری تنوع زیادی نیز دارد. برس های پودر معمولا برس هایی نرم، پرپشت و گرد هستند که باعث می شود بتوانید به راحتی از آن برای استفاده از محصولات پودری بهره ببرید. می توانید از فرچه مخصوص پودر برای پخش کردن و یکدست کردن محصولات پودری بر سطوح بزرگ صورت و یا گردن استفاده کنید. برای مثال می توانید با این برس ها رژگونه های پودری و یا پنکک های پودری را در سطح پوست خود به شکلی کاملا یکدست پخش کنید.

برای استفاده از برس پودر باید این برس را بر سطح محصولات پودری با حرکت رفت و برگشتی با سرعت کشیده تا به مواد آغشته شود. سپس مواد اضافی آن را با تکان های آرام بگیرید و بعد از آن مواد آرایشی را به سطح پوست خود با ضربات رفت و برگشتی و دایره ای منتقل کنید.

برس ترسیم کننده – دو رنگ (Stippling Brush)

برس آرایشی
برس ترسیم کننده – دو رنگ (Stippling Brush)

برس ترسیم کننده که به نام برس آرایشی دو رنگ نیز شناخته می شود. علت اینکه این برس را با نام برس دو رنگ نیز می شناسند این است که مویی که برای ساخت این برس از آن استفاده می شود غالبا از موی راسو است و موی راسو شکلی دو رنگ دارد. البته با خیال راحت می توانید از این برس ها استفاده کنید و بابت مسائل بهداشتی نگران نباشید، ضمنا الان دیگر آنقدر راسو پیدا نمی شود که تعداد زیادی قلم آرایشی از موی آن ها تهیه شود و بیشتر این قلم ها و برس ها جنسی پلاستیکی با بافتی بسیار نرم دارند که بسیار کاربردی و همچنین بهداشتی هستند. اما بخاطر شهرت آن، هنوز هم موی این برس ها دو رنگ ساخته می شود.

برس ترسیم کننده به عنوان برس چندکاره آرایشی نیز شناخته می شود. از این برس آرایشی می توانید برای استفاده از کرم پودر، رژگونه و مواد آرایشی دیگر بهره ببرید. نوک مسطح، دایره ای شکل، نرم و پر مانند این برس، بافتی سبک بر روی آرایش به وجود می آورد و مواد آرایشی که روی پوست وجود دارد را از بین نمی برد. به همین دلیل این برس برای استفاده از رژگونه و مواد آرایشی مانند آن، که به عنوان لایه های دوم و سوم استفاده می شوند، گزینه بسیار مناسبی است.

برس کانسیلر  (Concealer Brush)

برس آرایشی
برس کانسیلر یا برس مخصوص کرم دور چشم (Concealer Brush)

کانسیلر یا برس مخصوص کرم دور چشم. احتمالا این برس نیازی به معرفی ندارد و اسم آن گویای همه چیز است. اما نکاتی در مورد برس کانسیلر وجود دارد که بهتر است بدانید. برس کانسیلر معمولا برس کوچکی است که اگر از آن به درستی استفاده می تواند تاثیر بزرگی داشته باشد.

اکثر افراد فکر می کنند که کانسیلر را باید با مالیدن روی پوست و ماساژ پخش کرد اما نحوه صحیح استفاده از آن این است که به شکل ضربه ای و با حرکات سریع برس استفاده و پخش شود و این کار با انگشتان دست تقریبا غیر ممکن است. بهترین راه، استفاده از برس مخصوص کانسیلر است. اگر از برس آرایشی مخصوص برای این کار استفاده کنید، پوشش کانسیلر نرم تر و طبیعی تر به نظر می رسد و همچنین پوششی قوی ایجاد می کند که هر نقصی که دور چشم باشد را پوشش می دهد. پیشنهاد می کنیم امتحان کنید.

برس رژگونه (Blusher Brush)

برس آرایشی
برس رژگونه (Blusher Brush)

می خواهیم غیب بگوییم. برس رژگونه یا همان شات رژگونه برای استفاده از رژگونه است. برس های رژگونه معمولا گرد و بسیار نرم هستند و برای استفاده از رژگونه های پودری ساخته شده اند. تنها نکته مهمی که می توانیم برای استفاده از رژگونه برای شما بگوییم این است که هنگام استفاده از رژگونه لبخند بزنید. این کار باعث می شود بهترین محل برای زدن رژگونه را پیدا کنید.

 

قلم بیس سایه و قلم سرکج سایه چشم (Eye Base Brush & Angle Eye Shadow brush)

برس آرایشی
قلم بیس سایه و قلم سرکج سایه چشم (Eye Base Brush & Angle Eye Shadow brush)

قلم های مخصوص سایه انواع مختلفی دارند، اما ما قصد داریم دو مدل از پر استفاده ترین و بهترین قلم های سایه را به شما معرفی کنیم. قلم بیس سایه قلمی کوتاه و پهن و خمیده است که برای کشیدن بیس سایه و سایه چشم استفاده می شود. قلم سرکج سایه هم قلمی نوک تیز زاویه داری است که از آن می توانید برای کشیدن خط های مقطع و ترسیم سایه استفاده کنید. عملکرد قلم سرکج برای کشیدن سایه چیزی شبیه قلم کانتورینگ است و به سایه فرم و شکل می دهد.

اگر علاقه دارید سایه چشم تیره و فوق العاده ای بکشید مطلب آموزش کشیدن سایه چشم تیره به سبک آرایشگران حرفه ای را از دست ندهید.

قلم محو کننده (Smudger Brush)

برس آرایشی
قلم محو کننده (Smudger Brush)

از قلم محو کننده معمولا برای فید کردن مداد چشم و پخش کردن خطوط صاف مداد چشم استفاده می شود. موهای این قلم به شکل گنبدی شکل در کنار هم قرار گرفته اند که باعث می شود به راحتی بتوانید با آن گوشه های چشم را نیز فید کنید. اگر به دودی کردن چشم ها علاقه دارید حتما به یکی از این قلم ها احتیاج دارید.

قلم مخصوص لب (Lip Brush) 

برس آرایشی
قلم مخصوص لب (Lip Brush)

احتمالا برای شما پیش آمده که خط لبی مناسب با رنگ رژ خود پیدا نمی کنید، یا خط لب آن را همراه خود ندارید. در چنین مواقعی قلم مخصوص لب می تواند کارساز باشد. نوک این قلم تراش خورده، محکم و کوتاه است که همه این ها باعث می شود بتوانید با آن خط لبی دقیق و با پوششی فوق العاده ترسیم کنید. همچنین اگر می خواهید رژ لب خود را با اعضای خانواده شریک شوید، بهداشتی تر است که از این قلم ها استفاده کنید.

در آخر اگر به کشیدن رژ های پر رنگ علاقه دارید پیشنهاد می کنیم نوشته آموزش کشیدن رژ لب پر رنگ به سبک آرایشگران حرفه ای را بخوانید.

منبع: beautyheaven

نویسنده: سید مهدی رئوف

سید مهدی رئوف
مهدی در دانشکده مدیریت خوانده است. او در زمینه تولید محتوا تجربه خوبی دارد. چهار سال تالیف و ترجمه در وبسایت های معتبر در زمینه های وب، سبک زندگی، فناوری، خودرو، مد و زیبایی از تجربیات حرفه ای مهدی در وب هست. علاقه به تولید محتوای باکیفیت برای مخاطب چند سالی است که در وجود او رخنه کرده. از علایق اصلی او می توان به مطالعه مقالات مرتبط با فناوری و استفاده از گجت های هوشمند اشاره کرد. به نظر مهدی پینتبال یک تفریح بی نظیر و یک ورزش فوق العادست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *