بامیلو بلاگ / راهنمای خرید / راهنمای خرید اسباب بازی های کودکان
راهنمای خرید اسباب بازی های کودکان

راهنمای خرید اسباب بازی های کودکان

با گذشت یک ماه از فصل بهار و با گرم‌تر شدن هوا، همه دل‌مان می‌خواهد که به بیرون از خانه و پارک و طبیعت برویم و ضمن گذراندن اوقات مفرح در کنار خانواده، از هوای عالی این فصل نهایت استفاده را ببریم. پاشید انقدر وقت تلف نکنید، کلی هم تعطیلی داریم این چند روزه، دست خانواده را بگیرید و بزنید به جاده بلکه یکم استراحت کنید و خستگی‌تان در برود! اما مهم است که قبل از رفتن به دشت و دمن یک حساب سرانگشتی بکنید ببینید وقتی رسیدید می‌خواهید چه کارها بکنید و چه چیزهایی میل کنید و کلا به چه چیزهایی احتیاج دارید!
اگر فکر می‌کنید که نیاز به چادر دارید، اصلا نگران نباشید و به هیچ وجه لازم نیست که تاکسی سوار شوید و بروید میدون گمرک و یک چادر ارتشی اورج بخرید! بدون دردسر مقاله‌ی راهنمای انتخاب چادر برای سفر و پیک نیک را بخوانید.

اگر هم چادر نمی‌خواهید و دوست دارید به خانواده‌تان در شهرهای دیگر سر بزنید، بد نیست که همیشه یک پیک نیک آماده داشته باشید تا هر کجا که به نظرتان زیبا رسید، ماشین را پارک کنید و با خانواده چای میل کنید. ۹ مورد از وسایل ضروری پیک‌ نیک و طبیعت‌گردی را هم بد نیست با خود به همراه داشته باشید.

c212825ff2ade40701e22944d6d41265_cf2dbc6e5f49f5cbe892dcfa28c861a296eeca72

جشنواره‌ی فروش ویژه‌ی لباس کودک و اسباب بازی بامیلو

همیشه در این سفرهای خانوادگی باید به کوچولوهای خانه خیلی بیشتر توجه کرد، چرا که بعدا همه‌ی این فعالیت‌ها جزئی از خاطرات کودکی ‌شان می‌شود و در شکل گیری شخصیت و روحیات‌‍شان بی‌نهایت ضروری است. به تفریح آنها نیز توجه کنید و با خود نگویید که “بالاخره یه کاری پیدا می‌شه که بکنه!” چندتا ایده برای‌تان داریم تا فرزندان‌تان نیز بتوانند به اندازه‌ی شما از این فصل زیبا لذت ببرند.

کایت

kite-iran-8169-9428601-1-zoom

با کایت و باد خیلی می‌شود خوش گذراند. برای همه‌ی اعضای خانواده! می‌توانید قبل از گذاشتن جوجه‌ها روی منقل، با کودکان‌تان کایت بازی کنید و مسابقه بگذارید. البته بد هم نیست که هر از گاهی از قصد ببازید تا اعتماد به نفس کودک را تقویت کنید.

راستی اگر طناب کایت‌تان پاره شد، نیازی نیست که آن را به دور بیندازید، می‌توانید طناب جدید بخرید. برای اینکه کایت دست کودک تان را نبرد، یک قرقره حتما لازم دارید که نه تنها دست‌ها را در امان نگه می‌دارد، بلکه باعث روان‌تر شدن نرخ باز شدن نخ است، به طوریکه اگر شدت باد زیاد شد، نیازی نباشد تا به دنبال کایت بدوید تا طنابش پاره نشود.

آب بازی

universal-0415-0963011-1-zoom

هیچ کسی نیست که از آب بازی در بهار و تابستان لذت نبرد! آب بازی در بهار و تابستان و برف بازی در زمستان! می‌توانید امسال به جای اینکه انگشت شصت‌تان را روی شلنگ بگیرید تا آب با فشار به دوست‌تان بپاشد و دریاچه‌ی ارومیه و دریاچه‌های پشت سدها خالی و خالی‌تر شوند، تفنگ آب‌پاش بخرید که در عین فراهم نمودن اسباب تفریح شما و فرزندان‌تان، آب کمتری هم مصرف می‌کند.

بازی‌های توپی

boli-1212-5673011-1-zoomبدمینتون، والیبال، فوتبال دستی پینگ پنگ و خیلی بازی‌های دیگر توپی از پرطرفدارترین بازی‌ها هنگام تفریح در طبیعت و فضای باز هستند. این بازی‌ها را می‌توان به همراه همه‌ی اعضای خانواده انجام داد و لذت برد. اگر به دریا می‌روید، والیبال ساحلی بازی کنید، در خانه فوتبال دستی داشته باشید و بدمینتون هم که یکی از بهترین بازی‌ها و ورزش‌ها است.

کفش

skechers-6990-4140011-1-zoom

همه جا شنیده‌ایم که پا قلب دوم است و محافظت از پا یکی از کلیدی‌ترین رازهای سلامتی است. برای اینکه هنگام بازی و گردش به پاها و ستون فقرات کودکان‌تان آسیبی نرسد، برای‌شان کفش‌های مناسب تهیه کنید. مطمئن باشید که اگر مقداری بیش از میزان معمول هزینه کنید، هم کفش بادوام‌تری خواهید داشت و هم کفش‌هایی تهیه خواهید کرد که به بدن و پاهای‌تان آسیبی نمی‌رسانند.

اسکیت و اسکوتر

galaxy-1119-5573011-1-zoom

از زمانی که انسان‌های اولیه چرخ را اختراع کردند، عاشق این اختراع‌شان شدند که ما، انسان‌های مدرن نیز این ویژگی را به ارث برده‌ایم. همان‌طور که خودمان دوست داریم که ماشین داشته باشیم و با آن قان قان کنیم، کودکان هم به داشتن چرخ‌داری که آنها را جا به جا کند، علاقه‌مندند. یکی از بهترین انتخاب‌ها اسکوتر و اسکیت برد است. البته وسایل محافظت کننده، مانند کلاه ایمنی، زانوبند و آرنج‌بند را نیز فراموش نکنید.

بازی‌های داخل منزل

smart-6917-454281-1-zoom

اگر هم دوست دارید که در خانه گذر ایام و استراحت کنید، باز هم درست نیست که کودکان را فراموش کنید یا نشود که حواس‌تان پرت شود و کودکان به جای تقویت قوه‌های خلاقیت‌شان، برنامه‌هایی تلویزیونی‎‌ای که شما نگاه می‌کنید و احیانا مناسب سن آنها نیست را ببینند.

برای سرگرم کردن و تقویت قوه‌ی خلاقیت کودکان بهترین گزینه پازل، جورچین و بازی‌های فکری است.

نوشته شده توسط: مینا داودی

نویسنده: مینا داودی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *