بامیلو بلاگ / دنیای مد و زیبایی / راهنمای خرید عینک‌ آفتابی
راهنمای خرید عینک‌ آفتابی

راهنمای خرید عینک‌ آفتابی

عینک‌ های آفتابی را به‌خوبی می‌شناسیم. شاید مؤثرترین قطعه‌ای باشد که بتواند چهره ما را ازاین‌رو به آن رو کند. اما چند بار به‌صورت آنلاین عینک سفارش داده‌اید؟ آیا چنین چیزی امکان‌پذیر است؟ با ما در مطلب راهنمای خرید عینک‌ آفتابی همراه باشید تا خیال شما را از بابت خرید یک عینک آفتابی راحت کنیم. در این مقاله در ابتدا به بیان تاریخچه ای کوتاه از عینک آفتابی می پردازیم و سپس مهمترین مواردی را که باید برای خرید عینک آفتابی مناسب در نظر بگیرید برای شما عنوان می کنیم. بعد از آن نیز برای خرید آنلاین عینک مناسب به شما نکاتی را می آموزیم.

عینک آفتابی سرگذشتی به عمر تاریخ دارد

عینک آفتابی سرگذشتی به عمر تاریخ دارد

نور خورشید در کنار حیات بخش بودن و فواید بسیار، بیش از هزاران سال است که چشم نوع بشر را می‌زند. حدود چهار هزار سال پیش قوم اینوئیت یا همان اسکیموهای معروف، از عینک‌هایی چوبی استفاده می‌کردند. بدین ترتیب، آن‌ها از شدت نور مستقیم و بازتاب برف کم کرده؛ و از چشمان خود محافظت می‌کردند. بر روی این عینک‌ها صفحات چوبی کارشده بود، و تنها شکافی باریک جهت دیدن در وسط آن تعبیه می شد.

شما هم اکنون می توانید از طریق دکمه زیر از مجموعه عینک های مردانه بازار اینترنتی بامیلو دیدن کنید.

بازیگران و عینک‌های آفتابی

بازیگران و عینک‌های آفتابی

اما عینک‌های آفتابی که ما با آن‌ها آشناتریم، از اوایل قرن بیستم میلادی جایگاه ثابتی بین بازیگران سینما پیدا کرد. بازیگران در توجیه استفاده از این عینک‌ها توضیح جالبی داشتند. آن‌ها می‌گفتند برای در امان ماندن از دست طرفداران افراطی و ناشناس ماندن، از عینک آفتابی استفاده می‌کنند. اما برخی عقیده داشتند، این انتخاب مد بی‌ارتباط با اثر قرمزی چشم در عکاسی آن دوران نبود. اما حتی پس از بهبود دوربین‌های عکاسی، عینک آفتابی زدن کمرنگ‌تر نشد و روزبه‌روز رایج‌تر شد. در پروژه شگفت انگیز سه‌گانه ماتریکس، تأکید بر عینک‌های آفتابی به‌دفعات دیده می‌شد، و فریم‌های متنوع و نوینی در آن به کار رفت. بیشتر این فریم‌ها، به‌خصوص فریم عینک نئو و مورفیوس با استقبال بی‌سابقه‌ای مواجه شدند.

راهنمای خرید عینک‌ آفتابی – مهمترین فاکتورهای خرید عینک آفتابی

زیبایی و محافظت از چشم اولین فاکتور برای خرید عینک آفتابی

راهنمای خرید عینک‌ آفتابی - مهمترین فاکتورهای خرید عینک آفتابی

پس اگر برای شما هم پیش آمده که عینک آفتابی جدید خود را جلوی دوستان و نزدیکان امتحان کردید، و به شما گفتند شبیه بازیگران شده‌اید؛ حالا از رابطه این عینک‌ها و بازیگران باخبرید. در کنار ظاهر متفاوت و جذابی که طراحان بین‌المللی مد و لباس همچون Ray-Ban، Oakley و Gucci برای ما در نظر گرفته‌اند، به توصیه چشم پزشکان همواره سعی کردیم امر محافظت از چشم در مقابل امواج خطرناک فرابنفش (UVA و UVB) را جدی بگیریم.

استانداردها عاملی مهم برای خرید عینک آفتابی هستند

بر روی سلامت نمی توان برچسب قیمت گذاشت. اگر شما هم از آن عده هستید که سلامت خود را در درجه اول قرار می‌دهید، به‌طور حتم می‌دانید هرچه عینکی که به چشم می‌زنید مطرح‌تر و معتبرتر باشد، در کنار زیبایی خیال شما هم از بابت کیفیت آن راحت‌تر است. ار خریدن عینک های بی کیفیت و ارزان قیمت خودداری کنید. چنین محصولاتی نه تنها سودی برای شما ندارند، بلکه به چشمان شما نیز آسیب های جدی وارد می کنند.

استاندارد محافظت (UV 400)

استانداردهای خرید عینک‌ آفتابی - مهمترین فاکتورهای خرید عینک آفتابی

امواج فرابنفش به سه دسته نوع (A-B-C) تقسیم می‌شوند. ترتیب شدت و خطر این امواج  به این صورت است که نوع C خطرناک‌ترین و نوع A کم‌خطرترین آن‌ها است. امواج نوع C خورشید نیز تنها توسط لایه ازون قابل دفع است، و حتی عینک‌های آفتابی UV400 هم‌توان دفع این طول‌موج را ندارند. استاندارد محافظت (UV400) به معنی تضمین عدم عبور مستقیم و یا دفع کامل امواج فرابنفش نوع (A-B) از طول‌موج 280-400 نانومتر است.

ضرورت استفاده از کرم ضدآفتاب در مقابل امواج فرا بنفش را می دانید؟ مطلب ضرورت استفاده از کرم ضد آفتاب به طور کامل در این مورد توضیح داده است.

ضرورت استفاده از کرم ضد آفتاب برای آقایان

نشان تجاری CE، نماد ضمانت

نشان CE از عبارت Conformité Européenne به معنی مطابق استانداردهای اروپا برگرفته شده است. در مورد عینک‌های آفتابی، عینک‌هایی که پس از سال 2009 میلادی تولید شده‌اند، و دارای نشان CE هستند؛ به این معنی است که تولید کننده برای محصولاتش استاندارد UV 400 را نیز رعایت کرده است.

مهمترین فاکتورهای خرید عینک آفتابی
نبوغ چینی، دردسر جهانی

طی سال‌های اخیر برخی شرکت‌های چینی با سو استفاده از نشان CE، این نشان را بر روی محصولات خود درج می‌کنند. این شرکت‌ها در توضیح آن را (China Export) می‌خوانند. به عبارتی دیگر، این محصولات در چین تولید شده‌اند، و هیچ‌گونه ضمانتی در خصوص آن محصول را شامل نمی‌شوند. تنها راه اطمینان حاصل کردن از صحت نشان CE، تهیه محصولات از فروشگاه‌ها، برندهای معتبر و وجود گواهینامه‌ معتبر سازنده دربسته بندی عینک است.

مطابق عکس بر روی کاغذ درج بین حروف نشان محصولات تولیدی چین و حروف نشان استاندارد اروپا فاصله بیشتری به کار می‌رود.

راهنمای خرید آنلاین عینک

راهنمای خرید آنلاین عینک

برای خریدن یک عینک جدید همیشه به مغازه‌ها می‌رفتیم و عینک‌های متفاوت را امتحان می‌کردیم. درنهایت عینکی متناسب با اندازه ما پیدا می‌شد که به‌خوبی روی صورت ما می‌نشست و از آن حس خوبی می‌گرفتیم. اما در زندگی امروزی، روز به روز به ارزش زمان افزوده می‌شود و همگی به دنبال راهی برای استفاده بهینه از زمان خود هستیم. بنابراین، برای خرید و سفارش به‌صورت مجازی و آنلاین می‌خواهیم شما را با روشی بسیار ساده و استاندارد آشنا کنیم که در تمام نقاط دنیا مورداستفاده قرار می‌گیرد و با استفاده از آن نیازی به ایستادن در صف‌های طولانی و اتلاف وقت ندارید.

راز یک سفارش موفق و دریافت عینکی که به‌خوبی روی صورت شما بنشیند بسیار ساده است: دانستن اندازه فریم.

خرید عینک
برای دانستن اندازه فریم، تنها به سه رقم احتیاج دارید، اعداد و حروف دیگر را می‌توانید نادیده بگیرید.

1- عرض عدسی یا اندازه چشم

 • عددی دو رقمی که سمت چپ مربع توخالی قرار می‌گیرد.
 • نشان‌دهنده پهن‌ترین نقطه یک عدسی است.
 • به کمک این عدد شما متوجه می‌شوید که عینک چه میزان از صورت شما را پوشش می‌دهد.
 • این عدد با واحد میلی‌متر اندازه گیری می‌شود و بازه آن در حدود 40-62 میلی‌متر است.

2- طول پل بینی با پل پایینی

 • عددی دو رقمی که سمت راست مربع توخالی قرار می‌گیرد
 • نشان‌دهنده طول پلی است که دو عدسی را به هم متصل می‌کند.
 • به کمک آن متوجه می‌شوید که عینک چطور روی بینی شما قرار می‌گیرد
 • این عدد نیز با واحد میلی‌متر اندازه گیری و بازه آن در حدود 14-24 میلی‌متر است.

3- طول دسته فریم یا اندازه شقیقه

 • عددی سه رقمی است که به‌طور معمول پس از طول پل بینی قرار می‌گیرد.
 • نشان‌دهنده طول یکی از دسته‌های فریم است.
 • به کمک این عدد متوجه می‌شوید عینک چطور روی گوش شما قرار می‌گیرد.
 • این عدد سه رقمی نیز با واحد میلی‌متر اندازه گیری و بازه آن در حدود 120-150 میلی‌متر است.

بازدید از مجموعه عینک های زنانه موجود در بازار اینترنتی بامیلو از طریق دکمه زیر امکان پذیر است. این مجموعه دارای استانداردهای محافظت از چشم نیز می باشند.

خرید عینک آفتابی
گاهی دو رقم اصلی، بر روی پل بینی حک می شوند.

 

نویسنده: سپندار معینی

سپندار فعالیتش در زمینه مد و لباس را از سال 1388 شروع کرد. هدف همکار آرام و خون گرم ما، انتقال دانش و آشناسازی تمامی علاقه مندان، با مد روز و سبک چهار پایتخت بزرگ مد جهان است. در کنار مباحث کاهش وزن و سبک زندگی سالم، سپندار به فراگیری زبان های مختلف، ترجمه همزمان، داستان نویسی، سریال و فیلم، بازی های رایانه ای، آشپزی ( به قول خودش در حد فست فود بلده!) و پیاده روی علاقه دارد.

یک دیدگاه

 1. درمورد کسانی که چشم ضعیفند واز عینک ذره بینی استفاده میکنن ودنبال عینکیهای آفتابی مخصوص به مشکلشون میگردند چی؟!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *