بامیلو بلاگ / سبک زندگی / تغذیه سالم / ذهن تان را تمرین دهید تا عاشق غذا های کم کالری شود

ذهن تان را تمرین دهید تا عاشق غذا های کم کالری شود

 

اگر طوری برنامه ریزی شده اید که پیتزا، سیب زمینی سرخ کرده، کیک و چیپس را به شاه توت، سیب و میوه های دیگر ترجیح می دهید، توجه کنید. تحقیقات متعددی ثابت نموده اند که مغز­های­ مان می توانند به غذا های ناسالم معتاد شوند که باعث مطرح شدن سوال “اگر توانایی تمرین مغزمان برای دوست داشتن غذا های ناسالم را داریم، آیا می توانیم ذهن مان را طوری تمرین دهیم که غذا های سالم را ترجیح دهد؟” توسط دانشمندان شد، که پاسخ آن مثبت از آب در آمد.

تغییر تمایل از غذا های ناسالم به غذاهای سالم، امکان پذیر است…

محققان 13 مرد و زن دارای اضافه وزن و چاق را بررسی نمودند تا متوجه شوند که عشق ما به غذا های چرب چه مقدار ریشه دوانده است. در حالی که 5 نفر به عنوان گروه کنترل در نظر گرفته شدند، نام 8 نفر از این افراد در لیست برنامه ی کاهش وزن طراحی شده توسط محققان ثبت شد. محققان با استفاده از MRI مرکز پاداش مغز (که با یادگیری و اعتیاد درگیر است) تمام بیماران را در ابتدا و انتهای تحقیق بررسی نموده اند.

نهایتا، آنهایی که در برنامه ی کاهش وزن شرکت نموده اند، در حالی که پاسخ شان به غذا های پر کالری طی مدت آزمایش کاهش یافت، لذت بیشتری در رابطه با غذا های سالم در مغزشان نشان داده اند.


مقالات مرتبط: روش تغذیه بر بدن مان بسیار موثر است، تاثیراتی از قبیل: صاف کردن شکم و پوست زیبا! هم چنین اگر این خوراکی ها که متخصصان تغذیه همیشه در یخچال شان دارند را تهیه کنید، دیگر با عادت های نادرست تغذیه ای،  خودتان را به کشتن نمی دهید!!!


سوزان رابرتز، سرپرست آزمایشگاه متابولیسم انرژی در دانشگاه Tuft گفت: “تغییر تمایل از غذا های ناسالم به غذا های سالم، امکان پذیر است… ما در رابطه با موثر بودن برنامه ی کاهش وزن در تغییر ذائقه ی مردم به سوی غذا های سالم تر بسیار هیجان زده هستیم!”

در نهایت این که: به جای یک ظرف سیب زمینی سرخ کرده، یک ظرف شاه توت بردارید، و طی زمان غذا های سالم را بیشتر دوست خواهید داشت!

نوشته شده توسط: مینا داودی

نویسنده: مینا داودی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *