بامیلو بلاگ / سبک زندگی / دکوراسیون / ۷ ایده دکوراسیون خانگی با الهام از هتل های شیک

۷ ایده دکوراسیون خانگی با الهام از هتل های شیک

هتل های بزرگ و مطرح دنیا، معمولا از طراحان دکور برجسته بهره می‌ برند. به همین سبب، ایده گرفتن از هتل ها برای دکوراسیون منزل، راهی برای ساختن فضاهای شیک و زیبا است.

حس آرام و خوشایند بیدار شدن در یک هتل زیبا را می‌شناسید؟ چون نباید به ایمیل های کاری یا کوه لباس های شسته نشده فکر کنید، این حس را دارید. اما این آرامش و لذت، ناشی از دکور هنرمندانه و زیبای هتل هم هست. در اینجا چند راهکار برای شما داریم که می‌توانید شکوه یک هتل را به خانه خود بیاورید.

جلوی در ورودی لوستر چشم گیر آویزان کنید


موفقیت هتل ها برای جلب مشتری، وابسته به نخستین تاثیری است که بر آنها می‌ گذارند. با این که لازم نیست نگران این موضوع باشید (چون دوستانتان هرگز ممکن نیست در بدو ورود برگردند و خانه تان را ترک کنند)، اما ضرری ندارد که ورودی خانه تان را تا حد امکان خاطره انگیز کنید. حتی اگر مثل هتل های بزرگ و مطرح دنیا سقف با ارتفاع ۶ متر ندارید هم مهم نیست. یک چشم گیر یا یک اثر هنری هم می‌تواند به اندازه کافی تاثیرگذار باشد.

در اتاق فضاهای گوناگون ایجاد کنید


به اتاق نشیمنتان به چشم یک جهان کوچک نگاه کرده و طوری آن را بچینید که هر فضا مختص یک فعالیت باشد؛ کار کردن با لپ تاپ، کتاب خواندن در کمال آرامش یا چای خوردن با دوستان.
معمولا اولین مبلی که در این فضا قرار می‌گیرد باید رو به داخل فضا باشد تا به صورت ناخودآگاه فرد را به نشستن و گپ زدن دعوت کند، در حالی که صندلی راحتی که مخصوص کتاب خواندن و اوقات تنهایی است، می‌تواند رو به خارج باشد.

جنس و بافت های مختلف را ترکیب کنید


مجموعه خاصی از رنگ ها را دوست دارید، اما نمی‌خواهید فضایی خسته کننده ایجاد کنید؟ با استفاده از تم سفید فرش های مخملی، تخته های چوبی امتداد دیوار، مبلمان مدرن و روشن، عمق و زیبایی به فضا ببخشید.

در چیدمان پرده ها خلاق باشید


ممکن است که استفاده از یک تخت سایبان دار کمی سخت به نظر برسد، اما چنان که در هتل ها می بینید، پرده سفید ساده حس لطافت و تجمل را به بیننده القا می‌ کند. به علاوه پرده هایی از این دست می‌ توانند فضاهای غیرمتعارف را بشکنند و اگر اتاق خوابتان، دفتر کار خانگی نیز هست، برای تختخواب فضایی خصوصی ایجاد کنند.

 از کاشی در فضاهای جدید و غیر متداول استفاده کنید


از کاشی های رنگارنگ بیشتر استفاده کنید. این کاشی ها برای جلب توجه فضاهایی که ممکن است دیده نشوند (مثل پله ها) فوق العاده اند. خبر خوب این است که تمیز کردن آنها از فرش و قالیچه هم راحت تر است.

گل و گیاه های بزرگ به خانه بیاورید


اگر تخصصی در پرورش گیاه ندارید یا قاتل زنجیره ای گلدان ها هستید، این گزینه را امتحان نکنید. اما گیاهان عظیم الجثه (مثل درخت پول) باعث می‌شود فضایی کوچک، جذاب تر به نظر برسد. گل و گیاه به محض ورود به فضا، حس آرامش می‌دهند و همان حس خوب رهایی که در هتل داریم، ایجاد می‌ کنند.

 صندلی ناهارخوری مخمل را فراموش نکنید


وقتی در سفر یا تعطیلات نیستید، ممکن است خوردن ناهار و شام، کاری روزمره و عجله ای باشد. اما واقعیت این است که نباید وعده های غذایی را این گونه گذراند. خصندلی های راحت با روکش مخمل، شکوه و زیبایی خاصی به زمان صرف غذای شما می‌دهند، حتی اگر خود غذا در مایکروویو پخته شده باشد.

منبع: purewow

نویسنده: کاملیا کوثری

کاملیا فارغ التحصیل رشته مترجمی زبان فرانسه در مقطع كارشناسي ارشد از دانشگاه شهيد بهشتي است. به یادگیری زبان های مختلف علاقه زیادی دارد، از همین رو زبان انگلیسی را از 5 سالگی شروع کرد و ايتاليايي را هم در مدرسه ايتاليايي تهران آموخت. ادبیات، موسیقی و عکاسی بزرگترین و جدی ترین علایق او هستند و از هر فرصتی برای پرداختن به آنها استفاده می کند. علاوه بر این، طرفدار جدي ماجراجويي و كشف موضوعات تازه است. این علاقه از ترجمه هايش در زمينه هاي گوناگون به چشم می آید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *