بامیلو بلاگ / دنیای مد و زیبایی / مد بانوان / مجموعه پاییزه-زمستانه ۲۰۱۶ دولچه اند گابانا : لباس های اسلامی

مجموعه پاییزه-زمستانه ۲۰۱۶ دولچه اند گابانا : لباس های اسلامی

دولچه اند گابانا (Dolce & Gabbana) اولین مجموعه لباس‌های اسلامی خود را در غالب پوشاک آماده پاییزه-زمستانه 2016 به نمایش درآورد.

مدل های اسلامی D&G در مجموعه خصوصی دولچه اند گابانا

دولچه اند گابانادولچه اند گابانا نامی آشنا در صنعت مد و لباس جهان است. برند مجلل ایتالیایی فعالیت خود را در سال 1985 در شهرک لنیانو (Legnano) واقع در بیست کیلومتری کلان‌شهر میلان آغاز کرد. نام این برند برگرفته از اسم مؤسسین خود، دو طراح ایتالیایی به نام‌های دومنیکو دولچه (Domenico Dolce) و استفانو گابانا (Stefano Gabbana) است.

ظرافت میلانی در غالبی جدید

دولچه اند گاباناطراح‌های  دولچه اند گابانا با گسترش سبک و طرز تفکر خود، این بار نیازهای زنان مسلمان را سرلوحه مجموعه خود قرارداد. چاپ‌های رنگارنگ D&G این بار لباس‌های پوشیده اسلامی را مزین کردند. در برخی از این لباس‌ها اصالت طرح‌های دولچه اند گابانا دیده می‌شد. گل‌های متنوع، طرح پولکا دات (polkadot) و میوه‌ها که بر روی جنس‌هایی مثل ابریشم، اطلسی و تور کارشده بود. برند ایتالیایی به‌خوبی توانسته بود عنصر ظرافت زنانگی را در مجموعه اسلامی خودش به نمایش درآورد.

موج جدید اسلامی و پوشاک مشکی

در موج پوشاک اسلامی به راه افتاده، برندهای مطرح دیگری هم شرکت داشتند. درکنار تلاش افرادی چون انیسه حسیبان (Anniesa Hasibuan) در ارائه مجموعه‌های اسلامی، وجود برندهای جهانی در این جنبش مایه دلگرمی زنان مسلمان است. در این بین، تامی هیلفیگر (Tommy Hilfiger) ، دانا کَرِن نیویورک (DKNY)، مانگو (MANGO) و (H&M) سوئدی نیز مدل‌های خود را با طرح‌های اسلامی و پوشیده به روی صحنه مد فرستادند.
منبع: british vogue

نویسنده: سپندار معینی

سپندار فعالیتش در زمینه مد و لباس را از سال 1388 شروع کرد. هدف همکار آرام و خون گرم ما، انتقال دانش و آشناسازی تمامی علاقه مندان، با مد روز و سبک چهار پایتخت بزرگ مد جهان است. در کنار مباحث کاهش وزن و سبک زندگی سالم، سپندار به فراگیری زبان های مختلف، ترجمه همزمان، داستان نویسی، سریال و فیلم، بازی های رایانه ای، آشپزی ( به قول خودش در حد فست فود بلده!) و پیاده روی علاقه دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *