بامیلو بلاگ / خرید / بررسی و مقایسه / ترین ها / ده‌ نمونه از رنگارنگ‌ترین حیوانات در سرتاسر جهان

ده‌ نمونه از رنگارنگ‌ترین حیوانات در سرتاسر جهان

اگر کمی بیشتر به اطراف‌تان توجه کنید و کمتر سر در مکاشفات شبکه‌های مجازی و اینترنت داشته باشید، خواهید دید که هر پدیده‌ای در جهان جاذبه‌های خودش را دارد، و مسلما حیوانات نیز از این قضیه مستثنی نیستند.

حتما شما هم این تجربه را داشتید که نصفه شب از بی‌خوابی تلویزیون را روشن کرده و در شبکه‌ها به تماشای برنامه‌های حیات‌وحش نشسته باشید. مطمئنا برنامه‌های حیات‌وحش به جای اینکه خواب را به چشمانتان بازگرداند، خواب را از سرتان دور می‌کند. پوست و پرهای رنگارنگ برخی از حیوانات حقیقتا حیرت‌انگیز و منحصر به‌ فرد هستند. دیدن چنین حیواناتی باور به این جهان را برای ما دو چندان می‌کند. در ادامه ده تا از رنگارنگ ‌ترین و زیباترین حیوانات در سرتاسر دنیا را به شما معرفی خواهیم کرد.

۱۰- قورباغه نیزه سمی آبی (Blue Dart Frog)

قورباغه‌ی نیزه سمی آبی از خانواده‌ی قورباغه‌های سمی است. این گونه از قورباغه‌ها در نواحی گرمسیری برزیل و کاستاریکا زندگی می‌کنند. این قورباغه یکی از زیباترین و رنگارنگ‌ترین حیوانات جهان است. رنگ قورباغه‌ی نیزه سمی آبی متفاوت است، شما می‌توانید این قورباغه را در رنگ‌های آبی، زرد، مسی، قرمز و سبز و حتا سیاه ببینید. در واقع همانطور که از نام این گونه دوزیست‌ها پیداست، همه‌ی قورباغه‌های این خانواده سمی هستند. پس بهتر است مراقب باشید و اگر در کنار برکه‌ای قورباغه‌ای را دیدید که رنگی بود به آن دست نزنید چون ممکن است سمی باشد. رنگ این قورباغه‌ها نشان دهنده‌ی میزان سمی بودن آنهاست هر چه این قورباغه‌ها روشن‌تر باشند سمی‌تر هستند. قورباغه‌ی طلایی سمی‌ترین این گونه به حساب می‌آید. سمی که در بدن آنها است به حدی است که می‌تواند ده مرد را از پا بیاندازد. پس مراقب قورباغه‌های رنگی باشید و البته هیچ چیز زیباتر از شب مهتابی در کنار برکه‌ای که در آن قورباغه‌ها آواز سر داده‌اند نیست.

۹- قناری سینه بنفش (Lilac Breasted Roller)

قناری سینه بنفش حتما برای کسانی که علاقه‌ی زیادی به پرندگان دارند جالب خواهد بود. قناری سینه بنفش یکی از رنگارنگ‌ترین پرنده‌ها در سرتاسر جهان است. این پرنده بیشتر در جنوب شرقی آفریقا دیده می‌شوند. البته اگر به کنیا و بوتسوانا (کشوری در شمال آفریقای جنوبی) سفر کنید، این پرنده را نیز خواهید دید. رنگ پر این گونه از پرندگان متشکل از رنگ‌های مختلفی است. سر این پرنده سبز رنگ و سینه و گلوی آن بنفش رنگ، شکم این پرنده آبی، پاهایش زرد و سبز و پرهایش آبی کمرنگ است. جلل خالق. آیا شگفت‌انگیز نیست؟ طول این پرنده ۱۴ اینچ است. این پرندگان از گونه‌ی پرندگان مهاجر می‌باشند. حتما صدای این پرنده نیز مانند رخ‌اش باید زیبا باشد.

۸- مارمولک پلنگی (Panther Chameleon)

مارمولک پلنگی یکی از رنگارنگ‌ترین خزنده‌ها در سرتاسر جهان است.این مارمولک در جنگل‌های ماداگاسکار زندگی می‌کند. مارمولک پلنگی به راحتی می‌تواند رنگ خود را مطابق با محیط تغییر دهد. این توانایی به او کمک می‌کند تا خود را از حیواناتی که در پی شکار او هستند پنهان کند. مارمولک پلنگی می‌تواند در بازه‌ی زمانی ۲۰ ثانیه رنگ خود را تغییر دهد. در زیر پوست این خزنده سلول‌هایی وجود دارند که با توجه به محیطی که این مارمولک در آن قرار می‌گیرد، رنگ پوست بیرونی این مارمولک را تغییر می‌دهند. دانشمندان طی تحقیقاتی که انجام داده‌اند به این مسئله پی بردند که این مارمولک پلنگی با توجه به حال و هوا و دمای اطراف‌اش می‌تواند رنگ‌اش را تغییر دهد. پس اگر به جنگل‌های ماداگاسکار سفر کردید و موفق شدید مارمولک پلنگی قرمزی را مشاهده کنید بهتر است به آن نزدیک نشوید چون احتمالا بسیار عصبانی است.

۷- ماهی دلقکی (Clown Fish)

اگر از کسانی هستید که علاقه‌ی بسیاری به آکواریوم دارید حتما ماهی دو یا سه بار به مرکز آکواریوم که در راسته‌ی نواب می‌روید و از دیدن ماهی‌های عجیب‌وغریبی که در آکواریوم‌ها به آرامی شنا می‌کنند لذت می‌برید. اگر هم تا به حال به آنجا نرفته‌اید بهتر است دست کسی را که دوست دارید بگیرید و با هم به دیدن دنیای ماهی‌های رنگارنگ بروید. ماهی دلقکی یکی از رنگارنگ‌ترین ماهی‌ها در سرتاسر جهان است. شما می‌توانید این ماهی را در زیر صخره‌های مرجانی پیدا کنید، البته اگر توانستید به اعماق اقیانوس‌های اطلس، هند یا دریای سیاه بروید. در مجموع ۲۸ گونه‌ی متفات از این ماهی دلقکی وجود دارد و اکثر آنها به رنگ نارنجی روشن هستند آن هم به همراه خطوط سفیدی بر روی بدن‌شان. این ماهی‌های دلقکی به گونه‌ای در آب حرکت می‌کنند انگار در حال رقصیدن هستند و همین زیبایی آنها را دو چندان می‌کند. جنسیت این ماهی‌ها وقتی به دنیا می آیند نر است و در مراحل مختلف رشدشان جنسیت‌شان تغییر می‌کند. اگر بشود مثل این ماهی به جای اینکه در برابر مشکلات سنگین شویم، به رقص دربیاییم و با سبکبالی مشکلات را پشت سر بگذاریم غمی در جهان باقی نخواهد ماند.

۶-مرغ عشق (Love Birds)

پرندگان عشق یکی از محبوب‌ترین گونه‌ی پرنده‌ها در سرتاسر جهان هستند. پرهای رنگارنگ آنها یکی از جذابیت‌های آنها به شمار می‌رود. این پرنده‌ها همچنین بسیار اجتماعی و شگفت انگیز هستند. مرغ‌های عشق می‌توانند همراه خوبی برای شما باشند البته نه در قفس. آنها ۲۰ سال عمر می‌کنند. هفت گونه‌ی متفاوت از مرغ عشق وجود دارد و تفاوت این گونه‌ها بیشتر در رنگ بدن و پرهای آن‌هاست. این پرنده‌ها با وجود اینکه از خانواده‌ی مرغ عشق هستند اما نمی‌توانند صحبت کنند، مرغ‌های عشق علاوه بر زیباترین یکی از اجتماعی‌ترین پرندگان در سرتاسر جهان هستند.

۵- توکان (Toucan)

چهل گونه‌ی متفاوت از این پرنده در سرتاسر جهان وجود دارد. توکان‌ها بیشتر در آمریکای جنوبی زندگی می‌کنند. توکان‌ها یکی از زیباترین و رنگارنگ‌ترین موجودات در سرتاسر جهان هستند. منقار بیست اینچی این پرنده یکی از زیباترین و جذاب‌ترین ویژگی‌های این پرنده به شمار می‌آید. منقار این پرنده می‌تواند آبی، سیاه، قهوه‌ای، سبز، قرمز یا زرد باشد. اگر به همراه دوستانتان به جنگل‌های شمالی سفر کردید و به دنبال ردپای توکان‌ها بودید شاید اگر شانس با شما یار بود حتا توکانی با منقار رنگی نیز پیدا کنید. این پرنده با آن منقار زیبایش یکی از رویای‌ترین پرنده‌ها در جهان است. وزن منقار توکان کم است. منقار بزرگ این پرنده به او کمک می‌کند که در وضعیت‌های متفاوت آب‌وهوایی از خود نگهداری کند. آیا شیلا پرنده‌ای که سندباد را در سفرهای دریای‌اش همراهی می‌کرد همین توکان نبود؟

۴-ماهی ماندارین (Mandarin Fish)

ماهی ماندارین در آب‌های شور زندگی می‌کند. این ماهی را بیشتر در اقیانوس اطلس می‌توان یافت. ماهی ماندرین یکی دیگر از رنگارنگ‌ترین ماهی‌ها در سرتاسر جهان است. رنگ ماهی‌های ماندرین، طیفی از آبی، سبز، نارنجی و زرد است. طیف رنگ‌ آبی روی بدن این ماهی با حرکت امواج آبی دریا زیبایی این ماهی را دو چندان می‌کند. رنگ بدن این ماهی به علت رنگدانه‌های سلولی ای است که در پوست این ماهی قرار دارند. فرم غیرعادی سر این ماهی یکی دیگر از ویژگی‌های منحصر به فرد ماهی ماندرین به شمار می‌آید. حرکت این ماهی در آب بسیار زیبا است مثل حرکات مرغ مگس‌خواری که در هوا پرواز می‌کند. این ماهی یکی از رنگارنگ‌ترین حیوانات است.

۳- طوطی قرمز (Scarlet Macaw)

طوطی قرمز یکی از بزرگ‌ترین، زیباترین و رنگارنگ‌ترین حیوانات است که در آمریکای جنوبی زندگی می‌کند. پرهای او ترکیبی از رنگ‌های قرمز، زرد و آبی است. طوطی قرمز به دلیل داشتن پرهای رنگارنگ یکی از زیباترین پرندگان در سرتاسر جهان است.این پرندگان همچون مرغ عشق بسیار اجتماعی هستند البته طوطی‌ها باهوش نیز هستند. آنها منقار قوی و زیبایی دارند. اگر یک طوطی داشته باشید حسابی سرگرم‌تان خواهد کرد و ممکن است حتا برایتان شیرین‌زبانی هم بکنند.

۲- مرغابی ماندرین (Mandarin Duck)

مرغابی ماندارین یکی از رنگارنگ‌ترین پرندگانی است که در آسیا زندگی می‌کنند. رنگ پر این مرغابی‌ها اکثرا روشن و اندازه‌ی آن متوسط است. جنس مذکر مرغابی ماندارین بسیار زیباتر از جنس مونث این مرغابی است. رنگ آنها طلایی است و سینه‌ی آنها به رنگ بنفش، سر آنها سبز روشن و پرهای آنها نارنجی‌ طلایی و تاج آنها مسی‌ سبز است. مرغابی‌های ماندرین مذکر با پرهای رنگارنگ‌شان مرغابی‌های مونث را به خود جذب می‌کنند. معمولا این مرغابی‌ها در دسته‌های بسیار انبوه زندگی می‌کنند. برخلاف باقی پرنده‌ها مرغابی‌های ماندارین جفتی برای خود انتخاب می‌کنند و تا آخر به او وفادار می‌مانند.

۱- قرقاول (Pheasant)

قرقاول در فهرست ما از رنگارنگ‌ترین حیوانات در سرتاسر جهان است و در رتبه‌ی اول قرار دارد. قرقاول علاوه بر رنگارنگ‌ترین از زیباترین پرنده‌ها در سرتاسر جهان نیز است. ۳۵ گونه‌ی مختلف قرقاول در دنیا وجود دارد. جنس نر قرقاول در همه‌ی گونه‌های آن زیباتر و رنگارنگ‌تر از قرقاول ماده است و قرقاول نر همچنین دم بلند بسیار جذابی دارد که دل قرقاول‌های ماده را با این دم بلند و زیبای خود می‌برد. شما می‌توانید در قرقاول‌ها رنگ‌های طلایی، قهوه‌ای، بنفش، سبز و سفید را ببینید. سر قرقاول‌ها معمولا قرمز است و معمولا کاکل بسیار زیبایی نیز دارند. قرقاول‌های ماده معمولا کم‌رنگ‌تر از قرقاول‌های نر می‌باشند.

نویسنده: نیما پارسه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *