بامیلو بلاگ / گوناگون / دندانگیر های بامزه و دوست دار محیط زیست

دندانگیر های بامزه و دوست دار محیط زیست

نوزادتان بیقرار است و گریه می‌کند؟ میل به گاز گرفتن همه چیز دارد؟ آب دهانش بی وقفه می‌ریزد؟ اینها نشانه های درآروردن دندان هستند. حالا وقت آن است که از دندانگیر استفاده کنید تا این مرحله را با ناراحتی کمتری بگذرانید.

رویش دندانها، مرحله ای پیچیده در رشد کودک است. مرحله ای آزاردهنده که بین 4 تا 6 ماهگی نوزاد آغاز شده و او را بیقرار و بی حوصله می کند. در این دوران، کودک دوست دارد چیزی را گاز بگیرد و لثه های ملتهبش را به سطحی صاف و سفت بمالد. دندانگیر به کمک مادر و کودک می‌آید تا هم اندکی از خارش و التهاب لثه کودک بکاهد و هم کمی او را آرامتر کند.

دندانگیر علاوه بر جذابیت ظاهری که برای کودک دارد، در دسترس او قرار می گیرد تا آن را به لثه های خود مالیده و خارشی را که ناشی از درآمدن دندان است، تسکین دهد. اما تنوع دندانگیرها، مادر را در انتخاب محصولی که می‌تواند در این زمان حساس به کودکشان کمک کند، گیج کرده و او را دچار استرس می‌کند.

برای کنترل این التهاب، انواع مختلفی از دندانگیرها در دسترسند: دندانگیرهای پلاستیکی، ژله ای و محصولاتی جدیدتر که دندانگیرهای چوبی هستند.

تحقیقات نشان می دهد استفاده از دندانگیرهای چوبی به نسبت انواع پلاستیکی آن بسیار بهتر است، چرا که هیچ نوع ماده رنگی شیمیایی در ساخت آنها به کار نرفته است. این دندانگیرها سبک و کوچک هستند و به راحتی در دستان ظریف کودک قرار می‌گیرند و طراحی های فوق العاده زیبایی دارند.

دندانگیرهای چوبی برند لکسی پکسی (Lexypexy) یکی از آنهاست که بسیار متنوعند و شکل‌های جالب و خوشمزه ای دارند؛ نان کراسان، بیسکوییت و حتی بطری آبمیوه! این دندانگیرها از سه ماهگی برای نوزادان قابل استفاده اند؛ از مواد غیر سمی و غیر حساسیت زا ساخته شده اند، دوستدار محیط زیست و همچنین آنتی باکتریال هستند.

نویسنده: کاملیا کوثری

کاملیا فارغ التحصیل رشته مترجمی زبان فرانسه در مقطع كارشناسي ارشد از دانشگاه شهيد بهشتي است. به یادگیری زبان های مختلف علاقه زیادی دارد، از همین رو زبان انگلیسی را از 5 سالگی شروع کرد و ايتاليايي را هم در مدرسه ايتاليايي تهران آموخت. ادبیات، موسیقی و عکاسی بزرگترین و جدی ترین علایق او هستند و از هر فرصتی برای پرداختن به آنها استفاده می کند. علاوه بر این، طرفدار جدي ماجراجويي و كشف موضوعات تازه است. این علاقه از ترجمه هايش در زمينه هاي گوناگون به چشم می آید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *