بامیلو بلاگ / راهنمای خرید / راهنمای خرید دستگاه اندازه‌ گیری فشار خون دیجیتال

راهنمای خرید دستگاه اندازه‌ گیری فشار خون دیجیتال

دستگاه اندازه‌ گیری فشار خون می‌تواند یک وسیله پزشکی ارزشمند باشد و حتی اگر فرد دارای مشکلات قلبی، فشار خون بالا و یا ریسک حمله قلبی باشد، چنین دستگاهی می‌تواند جان او را نجات دهد. همچنین، مدل دیجیتال این دستگاه‌ها استفاده‌ای بسیار آسان داشته و به سرعت نتیجه مورد نظر را ارائه می‌دهد. در ادامه با بلاگ بامیلو همراه باشید تا با نحوه خرید و ویژگی‌های کلیدی دستگاه اندازه‌ گیری فشار خون دیجیتال آشنا شوید.

محل قرارگیری دستگاه اندازه‌ گیری فشار خون دیجیتال

دستگاه اندازه‌گیری فشار خون دیجیتال

این دستگاه‌ها در مدل‌های مختلفی تولید شده‌اند که به دور مچ، انگشت و یا بالای بازو بسته می‌شوند. توصیه بیشتر پزشکان، پرهیز از دو مورد اول و انتخاب مدل‌هایی است که به دور بازو بسته می‌شوند زیرا این مدل‌ها دقت بالاتری دارند و نتایج قابل اعتمادتری ارائه می‌دهند. این مدل از دستگاه‌های فشار خون به دور بازو بسته شده و باد می‌شوند که قابل اعتمادترین روش اندازه‌ گیری فشار خون است. اگر به هر دلیل پزشکی، مثلا فشار خون بالا یا بیماری دیابت، نیاز به خرید دستگاه اندازه‌ گیری فشار خون دارید، مهم است که مدلی را انتخاب کنید که بر روی بازو بسته می‌شود.

گواهی‌های دستگاه اندازه‌ گیری فشار خون دیجیتال

دستگاه اندازه‌گیری فشار خون دیجیتال

بهترین انواع این دستگاه‌ها همیشه پس از کسب و دریافت گواهی‌نامه‌های گوناگون روانه بازار می‌شود. حتما در هنگام انتخاب دستگاه مورد نیاز خود از وجود گواهی‌نامه‌های مربوط به کیفیت و استاندارد وسیله اطمینان حاصل کنید! استفاده از دستگاه فاقد گواهی‌نامه، میزان ریسک و احتمال خطا در اندازه‌ گیری را افزایش می‌دهد.

ویژگی‌های دستگاه اندازه‌ گیری فشار خون دیجیتال

دستگاه اندازه‌گیری فشار خون دیجیتال

مدل‌های مختلف این دستگاه‌ها ویژگی‌های مختلفی دارند. به عنوان مثال، برخی از آن ها یک صفحه LED دارند که نتایج را نشان می‌دهند. این در حالی است که بعضی دیگر از مدل‌ها قابل برنامه‌ریزی هستند. این دستگاه‌ها به شما اجازه می‌دهند با ایجاد نوعی حساب و وارد کردن نتایج طبیعی، و در صورت تفاوت نتایج از حالت طبیعی، به شما هشدار می‌دهند. برخی دیگر از مدل‌های جدید دستگاه‌های اندازه‌ گیری فشار خون دارای بلوتوث هستند و به تلفن هوشمند شما وصل شده و نتایج را با آن همگام می‌سازند.

اندازه بازوبند دستگاه اندازه‌ گیری فشار خون دیجیتال

دستگاه اندازه‌گیری فشار خون دیجیتال

اندازه بازوبند آخرین چیزی است که باید در هنگام خرید این دستگاه‌ها در نظر بگیرید. اما، همچنان باید به این مورد توجه کنید. مدل‌های گوناگونی از دستگاه‌های اندازه‌ گیری فشار خون، بازوبندی تک سایز دارند که برای همه مناسب است. البته، کودکان و یا کسانی که بازوهای بزرگ یا عضلانی دارند، ممکن است به بازوبند‌های متفاوتی نیاز داشته باشند. در نتیجه، توجه کردن به اندازه بازوبند دستگاه، از پشیمانی پس از صرف هزینه جلوگیری می‌کند.

آیا این مقاله برایتان مفید بود؟ دیدگاه‌های خود را با بامیلو بلاگ در میان بگذارید.

منبع: Ebay

نویسنده: پوریا عزیزی

پوریا کار نوشتن را در سال ۸۹ و بعد از قبولی در دانشگاه شروع کرد. در رشته مترجمی زبان انگلیسی و در مقطع کارشناسی تحصیل کرده و زبان فرانسه نیز می‌داند. او عاشق مد، عطر و کتاب بوده و به نظرش ایو سن لوران تاثیر‌گذار‌ترین طراح مد تاریخ است. پوریا در اوقات بیکاری، با صدای تمرین پیانوی خود همسایه‌ها را آزار می‌دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *