بامیلو بلاگ / سبک زندگی / ترفندها / ۸ نکته برای درک بهتر کودکان
درک کردن کودکان

۸ نکته برای درک بهتر کودکان

درک بهتر کودکان باعث می شود که هم آن ها احساس خوشحالی و راحتی بیشتری داشته باشند و هم والدین بتوانند بهتر فرزند هایشان را بفهمند و زندگی راحت تری داشته باشند. بسیاری از ما کودکان را دوست داریم اما راه و روش درست و مناسب برای زندگی با کودکان را درست بلد نیستیم. هشت نکته زیر، زندگی با کودکان را برای بزرگترها راحت تر می کند و باعث می شود کودکان نیز کمتر اذیت شوند.

هشت نکته مهم برای درک بهتر کودکان

درک کردن کودکان

چیزهایی مانند یک روروئک مخصوص کودکان، فضای مخصوص آن ها و مبلمان هم اندازه و برازنده کودک می تواند به ریتم زندگی و آرامش خانواده کمک شایانی کند.

از کوله پشتی های مخصوص وسایل کودک و تعطیلات و یا پیدا کردن لنگه کفش گمشده در صبح برای رفتن به مدرسه گرفته تا بوسه کودک قبل از خواب (و فقط یک لیوان آب برای کودک چرا که همیشه قبل خواب تشنه است) زندگی با کودکان را به ماجراجویی بی مانند تبدیل می کند. ما قادر به مهیا کردن همه چیز نیستیم، اما این ده تغییر جزئی و کوچک می تواند گذران زمان در خانه همراه با کودکان را راحت تر و خوشایندتر کند.

تعدادی از کتاب های کودکان را در اتاق غذاخوری بگذارید

تعدادی از کتاب های کودکان را در اتاق غذاخوری بگذارید - درک کردن کودکان

گلچینی از کتاب های مورد علاقه کودکان و دفاتر رنگ آمیزی و نقاشی را در نزدیکی میز غذا خوری در اتاق غذا خوری نگه دارید تا کودکانی که صبر و تحمل کمتری دارند را با آن ها مشغول کرده تا مدت بیشتری را سر میز غذا صرف کنند. ما بین وعده های غذایی، چنانچه کودکان بازی های بیشتری را در این اتاق انجام می دهند؛ کتاب ها و بازی هایی را که مورد علاقه آن هاست را نگه داشته که هم راحت تر فضا را تمیز کنید و هم زمان کمتری برای تمیز کردن سپری کرده باشید.

ساعت بزرگی را برای وقت شناسی خانواده تان برای کارها نصب کنید

ساعت بزرگی را برای وقت شناسی خانواده تان برای کارها نصب کنید - درک کردن کودکان

ساعت های عقربه ای می تواند به کودکان در تخمین میزان اندازه ای که می توانند بازی کرده و کمتر سر والدین خود برای بازی بیشتر غر بزنند، مؤثر باشد. از جهتی دیگر نفع دیگری که این ساعت های بزرگ دارند این است که به طور ناخودآگاه ما معمولاً برای دیدن ساعت از گوشی های خودمان استفاده کرده و طبعاً ممکن است نتوانیم جلوی چک کردن سایر موارد گوشی خود مانند شبکه های اجتماعی و ایمیل را بگیریم.

فضای روروئک یا اسکوتر را خالی کنید

در روزهای بارانی تقریباً غیر ممکن است که بتوانید راهی را برای تخلیه انرژی کودکتان پیدا کنید. خب می توانید یک فضایی را در داخل راهرو برای سر خوردن یا بازی کردن با اسکوتر در نظر بگیرید. همچنین این فضا می تواند برای مسابقات ماشین های کنترلی، فضای جست و خیز یا باز کردن وسایلی برای ساختن ماکت و کار دستی کودکان مورد استفاده قرار بگیرد.

فضایی موقتی را برای هنرمندی کودکتان اختصاص دهید

فضایی موقتی را برای هنرمندی کودکتان اختصاص دهید - درک کردن کودکان

احساس غرق شدن از مقدار آثار هنری و پروژه هایی که کودکان از مدرسه به خانه می آورند، می کنید؟ کودکان به آن ها افتخار می کنند، بنابراین کاملاً طبیعی است در صورت دور انداخته شدن آن ها توسط شما، کودکان مقاومت کنند اما این بدین معنی نیست که همه چیز را مانند هر نقاشی آبرنگ یا مداد رنگی را برای همیشه نگه دارید. فضایی را در مرکز دیواری که کودکان علاقه به نگه داشتن آثار خود دارند را برای مدتی کوتاه به آنها اختصاص دهید. وقتی که چیز جدید از این آثار به خانه می آید، با همکاری کودکتان چیزی را برای بازیافت یا منتقل کردن به انبار انتخاب کرده تا فضا را برای اثر جدید آورده شده باز نگه دارید. همواره سعی کنید چیزهایی را نگه دارید که خیلی خاص بوده و از اهمیت بیشتری برای کودکتان برخوردار است.

مایتحاج هنری قابل شستشو را در دسترس آن ها قرار دهید

درک کردن کودکان در خانه

مخزن این وسایل خلق آثار هنری دائم در دسترس را برای بهبود خلق این آثار در دسترس کودکتان قرار داده و همواره مطمئن باشید که این وسایل از هر جهتی مناسب باشند. به بیانی دیگر، در پر کردن این مخزن و جای وسایل زیاده روی و شلوغ کاری نکنید و همه آن ها قابل شستشو باشند. به آبرنگ ها، مداد رنگی ها و ماژیک های قابل شستشو فکر کنید. وسایلی را که به نظارت والدین احتیاج دارند، مانند چسب، رنگ، وسایل چسباندن و منگنه را در جای بلندتری و دور از دستری وی قرار داده تا همواره مطمئن شوید کودک برای استفاده از آن ها شما را مطلع کرده تا بتوانید مراقب آن ها باشید.

میز کوچکی در اتاق نشیمن قرار دهید

میز کوچکی در اتاق نشیمن قرار دهید - درک کردن کودکان

میز کوچکی برای بازی کودکان در اتاق نشیمن قرار داده (یا هر اتاقی که خانواده وقت بیشتری را در آن می گذراند) نیز می تواند در آن قرار بگیرد. این فضا به کودکان اجازه می دهد تا فضای اختصاصی خود را برای پهن کردن و بازی کردن با پازل ها، اسباب بازی ها داشته باشند و همچنین تمیز کردن آن نیز خیلی ساده تر خواهد بود.

چوب رختی دومی روی دیوار برای کودک نصب کنید 

چوب رختی دومی روی دیوار برای کودک نصب کنید - درک کردن کودکان

قلاب های دیواری در ورودی خانه آویزان کردن کت ها و کیف ها را ساده تر می کند و قلاب های دومی که به اندازه کودک طراحی شده باشد می تواند به کودکان در ساماندهی و یادگیری این وظایف ساده کمک کند. حتی اگر از کمد برای آویزان کردن کت ها و لباس ها استفاده می کنید، حتما قلاب های دیواری برای کودکتان نصب کنید تا بتوانید این ساماندهی را به کودکان خود آموزش دهید.

فرش های موزائیک (خشتی) انتخاب کنید 

زندگی با کودکان می تواند پر از شلوغی و هرج و مرج بوده و تقریباً هیچ جوره نمی توان از آن خلاص شد. اگر نمی توان جلوی این شلوغی را گرفت، می توان از بروز یا تشدید آن جلوگیری کرد. فرش های خشتی، بهترین گزینه برای اتاق های شلوغ و پر تردد هستند. این فرش ها و کفپوش ها که به زمین چسبیده اند، وقتی یکی از آن ها خراب شد یا نیاز به تعمیر داشت؛ این کار به آسانی انجام می گیرد. شما به سادگی می توانید این کاشی ها یا همان خشت های کفپوش را جا به جا کرده و در چینش آن با کودکتان مشورت کنید.

منبع: houzz

 

نویسنده: صبا عاصمی

صبا شوخ طبع و رک است. فیزیک خوانده، دوره ارشدش را می گذراند و خدا بخواهد دکترای فیزیک هم خواهد خواند. فیزیک را دوست دارد چون می خواهد از همه چیز سر در بیاورد و هر چیزی برایش جذاب است: علم، هنر، فرهنگ، تاریخ و فلسفه. برای فیلم و کتاب هم هیچ محدودیتی ندارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *