بامیلو بلاگ / دنیای مد و زیبایی / مد بانوان / بهترین دامن برای فرم اندام شما کدام است؟

بهترین دامن برای فرم اندام شما کدام است؟

انتخاب دامن مناسب، اوج ظرافت و زیبایی پوشش خانم هاست. اما از میان مدل های گوناگون چطور باید دامن مناسب فرم اندام خود را پیدا کنید؟ برای یک انتخاب درست، ابتدا باید فرم اندام خود را بشناسید و سپس متناسب با آن، دامن دلخواه خود را انتخاب کنید تا هم ظرافت و زنانگی خود را به نمایش بگذارید و هم ایرادهای احتمالی بدنتان را پوشانده و نقاط قوت خود را چند برابر زیباتر نشان دهید.

از دامن های میدی چپ و راستی، دامن های تنگ و چسبان تا دامن های گشاد و راحت یا پیلی دار، هزاران مدل دامن در دنیای مد امروز دیده می‌شود. اما کدامیک از این مدل ها برای اندام شما مناسب است؟ با ما همراه باشید تا پاسخ را بدانید.

بدن سیب

اگر اندامتان به شکل سیب است، یعنی پایین تنه لاغر و بالا تنه پر دارید، دامن های فاق بلند فون (پیلی دار یا پلیسه) مناسب شما هستند.

کمر پهن، روی قسمت باریک تر بالاتنه بسته می‌شود و با قرار گرفتن روی شکم، آن را لاغرتر نشان داده و ایردات احتمالی آن را اصلاح می‌کند. قد دامن هم به گونه ای است که پاهایتان را لاغرتر و طریف تر نشان می‌دهد. به همین خاطر، دامنی که پیلی دوقلو در قسمت جلوی خود دارد، می‌تواند شکمتان را استتار کرده و شما را خوش اندام کند.

دامن فاق بلند از جنس چرم یا تور آستردار می‌تواند دامن مورد علاقه شما باشد.

بدن گلابی

برای کسانی که اندام گلابی شکل دارند، یعنی ران و باسن آنها پهن ترین بخش اندامشان است، دامن فون تا زیر زانو عالی است.

دامن فون میدی، نگاه را به باریک ترین قسمت کمر شما جلب کرده و ران هایتان را به شکلی می‌پوشاند که پایین تنه‌تان را باریک تر و ظریف تر نشان دهد.

در فصل بهار دامن های فون چشم گیر می‌شوند و از آنجا که این مدل مخصوص اندام شما طراحی شده، بهتر است از فرصت استفاده کرده و با این مدل طرحدار، شیک و جذاب باشید.

بهتر است دامن سفید حریر یا دامن فون طرحدار را برای بهار امسال امتحان کنید.

بدن استوانه

اگر اندامتان شبیه به موز (یا به اصطلاح استوانه) است، یعنی پهنای کمر، باسن و شانه‌تان تقریباً به یک اندازه است، با پوشیدن دامن های تنگ و کوتاه فوق العاده خواهید شد.

دامن های کوتاه و چسبان، خطوط و خمیدگی های بدن شما را برجسته تر نشان می‌دهد و کوتاهی قد آن، پاهای لاغرتان را زیباتر نشان می‌دهد. دامن مینی طرح دار بهترین انتخاب برای شماست. طرح دامن نظرها را به خود جلب کرده و فرم بدنتان را زیباتر نشان می‌دهد.

برای ست کردن با این دامن کوتاه طرحدار، تنها چیزی که لازم دارید یک بلوز یا تاپ ساده است تا در بین دوستانتان، بهترین باشید. یک چاک نامتقارن می‌تواند بر زیبایی دامن و بلندی پاهایتان بیافزاید.

بدن ساعت شنی

اگر بدنتان فرم ساعت شنی را دارد، یعنی کمر باریک با بالاتنه و پایین تنه یک اندازه دارید، بهترین انتخاب برایتان دامن جذب تا زانوست.

دامن میدی جذب خطوط و خمیدگیهای بدنتان را برجسته تر کرده و رانهایتان را کمی لاغرتر و زیباتر نشان می‌دهد. کمر تنگ و چسبان دامن، کمر باریک و زیبای شما را در مرکز توجه قرار می‌دهد.

این دامن ها معمولا یادآور سبک رسمی یا اداری هستند، اما نوع طرحدار آنها برای میهمانی های دوستانه و آخر هفته عالی است. اگر به دنبال دامنی چشمگیر هستید، بدانید که گیپور، کمرتان را ظریفتر از آن چیزی که هست، نشان می‌دهد.

منبع: whowhatwear

اینها را هم بخوانید:

راهنمای پوشش زنان ریز اندام و ظریف

9 راهنمای پوشش برای درشت اندام های خوش لباس

چگونه مناسب شکل بدن خود لباس بپوشیم؟

نویسنده: کاملیا کوثری

کاملیا فارغ التحصیل رشته مترجمی زبان فرانسه در مقطع كارشناسي ارشد از دانشگاه شهيد بهشتي است. به یادگیری زبان های مختلف علاقه زیادی دارد، از همین رو زبان انگلیسی را از 5 سالگی شروع کرد و ايتاليايي را هم در مدرسه ايتاليايي تهران آموخت. ادبیات، موسیقی و عکاسی بزرگترین و جدی ترین علایق او هستند و از هر فرصتی برای پرداختن به آنها استفاده می کند. علاوه بر این، طرفدار جدي ماجراجويي و كشف موضوعات تازه است. این علاقه از ترجمه هايش در زمينه هاي گوناگون به چشم می آید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *