بامیلو بلاگ / سبک زندگی / دکوراسیون / ۹ نکته برای داشتن پرده مناسب

۹ نکته برای داشتن پرده مناسب

همان طور که می‌دانید پرده و پنجره یکی از مهم‌ترین بخش‌های اتاق‌ خانه‌ شما هستند. هر تعداد پنجره و هر طرح و نقشی که برای پوشاندن آنها انتخاب می‌کنید، تاثیر بسیاری در چیدمان و دکوراسیون خانه شما خواهند داشت. با ما همراه باشید تا 9 نکته در رابطه با پرده مناسب را با شما در میان بگذاریم.

متناسب با اثاث منزل انتخاب کنید

پرده را متناسب با اثاث منزل انتخاب کنید

باید بدانید که در اتاق چهار عنصر کف، سقف، دیوار و مبلمان وجود دارند، اما تنها یکی از آنها می‌تواند بدرخشد و در چشم ظاهر شود و نقش عناصر دیگر مکمل است. پس به طور مثال، اگر رنگ پرده قهوه‌ای است، نباید مبلمان یا کاناپه هم قهوه‌ای باشد و بر عکس.

پرده‌ها را به سقف آویزان کنید

پرده‌ها را به سقف آویزان کنید

به طور کلی باید برای دسترسی راحت، از سقف تا محل نصب پرده دو سانتیمتر فاصله در نظر بگیرید.

قد پرده را تا کف در نظر بگیرید

قد پرده را تا کف در نظر بگیرید

طول پرده کاملاً سلیقه‌ای است. اما بهتر است آنها با اندکی فاصله از زمین نصب کنید. مدل های مدرن بین 7 تا 10 سانتیمتر از کف فاصله دارند. همچنین می توانید آنها را تا سطح زمین نصب کنید و به نوعی ظاهر تمیزتری برای خانه ایجاد کنید.

به عرض میله پرده توجه کنید

عرض میله پرده

در بهترین حالت، عرض میله پرده باید 2.5 سانتیمتر باشد و البته هر چه شکل لبه‌ها ساده‌تر باشد، بهتر است.

یکی از دو گزینه‌ طراحی را انتخاب کنید

یکی از دو گزینه‌ طراحی پرده را انتخاب کنید

در گزینه‌ اول می‌توانید پرده‌ها را در هر دو طرف آویزان کنید و سپس در قسمت داخلی پنجره هم پارچه ضخیم آویزان کنید. در گزینه‌ دوم می‌توانید بر روی هر پنجره را بپوشانید:‌ یکی سمت چپ، یکی جایی که پنجره‌ها با هم اتصال پیدا می‌کنند، یکی جایی که سایر پنجره‌ها به هم وصل می‌شوند و یکی هم در بیرون.

پنجره ها را کاملاً بپوشانید

پنجره ها را کاملاً با پرده بپوشانید

هنگام آویزان کردن پرده‌ها حواس‌تان باشد که به طور مناسب پنجره‌ها را بپوشانند. به عبارت دیگر، باید دو یا حتی دو و نیم برابر اندازه‌ پنجره‌ها باشند.

هم پرده داشته باشید هم کرکره

هم پرده داشته باشید هم کرکره

وقتی بین انتخاب کرکره و پرده مانده‌اید باید بدانید که همه چیز به این بستگی دارد که چقدر نور و حریم شخصی می‌خواهید. کرکر‌ه‌ به شما اجازه می‌دهد تا میزان نور را خودتان تنظیم کنید اما پرده‌ این امکان را ندارد و فقط حریم شخصی‌تان را حفظ می‌کند. همچنین باید بدانید چقدر دوست دارید فضایتان جمع و جور و مرتب باشد. اگر می‌خواهید خانه ظاهری رسمی داشته باشد، پرده گزینه‌ بهتری است.

برای اتاق خواب، کرکره‌ای که از ورود نور به داخل کاملاً جلوگیری کند، بهترین گزینه است. این نوع پارچه ها از مواد سنگین‌تر ساخته شده‌اند و از ورود نور کاملاً جلوگیری می‌کنند.

نگران بزرگ بودن پنجره‌ها نباشید

پرده با رنگ دیوار متناسب باشد

اگر نمی‌خواهید پرده‌ها بر فضا سایه انداخته و بر آن سنگینی کنند، جنسی را انتخاب کنید که با رنگ دیوار متناسب باشد.

مدل‌های آماده بخرید

در نهایت هم هنگام خرید پنل‌های آماده برای پنجره، بلندترین آنها را بخرید و برای ظاهر زیباتر حتماً آنها را لبه‌دوزی کنید.

منبع: elledecor

نویسنده: احسان عبدالباقی

احسان عبدالباقی
احسان زبان و ادبیات انگلیسی خوانده و هنوز خود را دانشجو می‌داند. کتاب و هر آنچه به فرهنگ و هنر انسان مرتبط است را عاشقانه دوست دارد. از وقتی یادش است می‌نوشته و ترجمه می‌کرده و تعداد مقالاتی که ترجمه کرده از حد تصور بیرون است. احسان خود را یک جهان‌وطن تعریف می‌کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *