بامیلو بلاگ / سبک زندگی / سفر و گردشگری / ۱۰ مورد از خوش آب و هوا ترین شهرهای جهان
خوش آب و هوا ترین شهرهای جهان

۱۰ مورد از خوش آب و هوا ترین شهرهای جهان

مکانی را تصور کنید که در تمام طول سال آب و هوایی مطبوع و فصل های دلپذیری دارد. طوری‌که اصلا لازم نیست در مورد سرما یا گرما کار خاصی بکنیم. آیا شما هم در جستجوی چنین شهرهایی هستید؟ در اینجا فهرستی از 10 مورد از خوش آب و هوا ترین شهرهای جهان برای شما تهیه کرده ایم. در این مطلب جذاب با ما همراه باشید.

خوش آب و هوا ترین شهرهای جهان

10- شهر مدلین، کلمبیا

10 مورد از خوش آب و هوا ترین شهرهای جهان

دما: 64.4 تا 82.4 درجه‌ی فارنهایت

شهر مدلین در منطقه‌ی سرسبز و کوهستانی آئورا و در ارتفاع 4905 پا واقع شده. این شهر به عنوان «شهر همیشه‌بهار» هم شناخته می‌شود چون فصل بهارش را در همه ماههای دیگر هم دارد. دمای شهر بین 64.4 و 82.4 درجه فارنهایت متغیر است. حتی در فصل‌های بارانی سال، تغییرات آب و هوایی در این شهر بسیار اندک است. این مسئله باعث شده که شهر مدلین یک بهشت واقعی روی زمین باشد، و هم اهالی بومی آنجا و هم بازدیدکنندگان و توریست‌ها بتوانند از مجموعه‌ی متنوعِ گیاهان و گل‌های رنگارنگ شهر در طی سال لذت ببرند.

9- شهر نیس، فرانسه

شهر نیس یکی از خوش آب و هوا ترین شهرهای جهان

دما: 80.6 درجه فارنهایت به طور میانگین.

شهر جادوییِ نیس بر کرانه‌ی ساحلی مدیترانه در جنوب فرانسه قرار دارد. علاوه بر منظره‌ی دریاییِ سبز‌ـ‌آبی و تماشایی‌اش، این شهر در ضلع جنوبی‌اش با تپه‌هایی سرسبز احاطه شده است. این موقعیت بی‌نظیر آب‌و‌هوای مطبوعی را در طول سال برای شهر به ارمغان آورده است. شهر نیس بارندگی متعادلی دارد، آب و هوا در تابستان‌هایش آفتابی و اوقات بهاری‌اش شکوهمند است. شهر نیس، علاوه بر این آب و هوای دل‌انگیز به خاطرِ سواحل فوق‌العاده زیبایش هم مشهور است، و وانگهی دارای خیابان‌های باریک جالب توجه، یک بافت قدیمی زیبا و مغازه‌های جورواجور منحصربه‌فرد است.

8- شهر اوهایو، هاوایی

چند مورد از خوش آب و هوا ترین شهرهای جهان

دما: 75.2 تا 89.6 درجه فارنهایت

جزیره‌ی اوهایو دلپذیرترین هوا در هاوایی را دارد. این جزیره‌ی زیبا در تمام سال آب‌و‌هوایی عالی دارد. دما در اوهایو بین  75.2 تا 89.6 درجه فارنهایت متغیر است. حتی در زمستان‌ها، بیشترین دمای شهر حدود 77 درجه فارنهایت می‌شود. این هوای فوق‌العاده نقش مهمی در تبدیل‌شدن این شهر به محبوب‌ترین مقصد گردشگری توریست‌های دنیا در کشور هاوایی دارد. گفته می‌شود که بیش از نیمی از توریست‌هایی که به هوایی سفر می‌کنند این شهر را به عنوان انتخاب اصلیِ اقامت و گشت‌و‌گذارشان برمی‌گزینند. این جزیره‌ی زیبا و خونگرم و پرجمعیت به عنوان یک پاتوق جهانی، شهر دورهمی یا «محل گردهم‌آمدن» هم شناخته می‌شود.

7- شهر لوجا، اکوادور

شهر لوجا یکی از خوش آب و هوا ترین شهرهای جهان

دما: 78.8 تا 86 درجه فارنهایت

شهر کوهستانی لوجا در جنوبی‌ترین ناحیه‌ی اکوادور قرار دارد و به خاطر هوای همیشه‌بهاری که در طی سال دارد معروف است. لوجا در ارتفاع 6788 پا از سطح دریا واقع شده است. این ارتفاع بلند تاثیر مهمی بر هوای عالی شهر دارد. وانگهی، تغییرات دمایی شهر بسیار کم است، و در طول سال از 78.8 تا 86 درجه فارنهایت تغییر می‌‌کنند که یقینا قابل توجه است. حدود 285.7 کیلومتر یارد از شهر لوجا با صدها دره در انتهای جنوبی شهر احاطه شده است. در هر گوشه و کنار شهر می‌توانید هوای خوبی را به ریه‌های‌تان وارد کنید. شهر لوجا پایتختِ موسیقیایی و فرهنگی کشور اکوادور نیز محسوب می‌شود.

6- شهر کانمینگ، چین

خوش آب و هوا ترین شهرهای جهان - شهر کانمینگ

شهر کانمینگ در استانِ یونن کشور چین یکی از بهترین شهرهای دنیا برای گشت و گذار در هر موقع از سال به حساب می‌آید. فارغ از اینکه در چه فصلی از سال باشیم، این شهر زیبا بی‌وقفه هوای شگفت‌انگیزش را حفظ می‌کند. کانمینگ به عنوان شهر همیشه‌بهار چین هم معروف است زیرا به نظر همه ما هوایش تقریبا عالی است. دمای هوا شهر هرگز، حتی در تابستان‌ها، خیلی بالا نمی‌رود، و میانگین دما حدود 68 درجه فارنهایت است. زمستان شهر خشک است. شهر کانمینگ علاوه بر هوای بهاری‌اش، جذابیت دیگری هم دارد: مناظر شگفت‌انگیز و چشم‌اندازهای تاریخی بسیار تماشایی.

5- شهر سائوپائولو، برزیل

خوش آب و هوا ترین شهرهای جهان - سائوپائولو

دما: 71.6 تا 82.4 درجه فارنهایت

سائوپائولو، محبوب‌ترین شهر برزیل، در ناحیه‌ای از جنوبی‌ترین نواحی برزیل واقع شده است. کوهستان‌هایی کم‌ارتفاع ضلع غربی این شهر بزرگ را احاطه کرده‌اند. سائوپائولو در موقعیتی جزیره‌مانند قرار گرفته و آب و هوای مطبوعش در طول سال کمترین دامنه‌ی تغییرات را دارد. دمای سائوپائولو  در سال بین 71.6 تا 82.4 درجه فارنهایت تغییر می‌کند. دمای شهر در تابستان از 82.4 درجه فارنهایت فراتر نمی‌رود. زمستان در سائوپائولو خیلی خنک است و حداکثر دما به 73.4 درجه فارنهایت می‌رسد. سائو پئولو یکی از مهمترین مقاصد تجاری و توریستی برزیل به شمار می‌آید. هر ساله بیش از 12 میلیون نفر از این شهر شکوهمند دیدن می‌کنند.

4- شهر سیدنی، استرالیا

سیدنی استرلیا یکی از خوش آب و هوا ترین شهرهای جهان

بی‌تردید سیدنی یکی از بزرگترین شهرهای دنیاست. این شهر به خاطر توسعه عظیمش، میراث معماریش، فرهنگش، سیستم آموزشی بسیار پیشرفته‌اش و سرانجام بابت هوای عالی‌اش مشهور است. در سیدنی، می‌توانید از هوایی مطبوعی در سرتاسر سال لذت ببرید. این شهر بیش از 340 روز آفتابی در هر سال دارد. تابستان این شهر آنقدرها گرم نیست، و زمستانش متعدل است. همه فصل‌هایش برای گردشگران مناسب و دلپذیر هستند. اما بهار و تابستان بهترین موقع سال برای لذت بردن از جاذبه‌های شهر، قدم زدن در سواحل و شناکردن است. فارغ از هوای عالی، می‌توانید از فعالیت‌های فرهنی، سواحل دلچسب و طبیعت بکر پارک‌های بزرگ این شهر لذت ببرید.

3- جزایر قناری، اسپانیا

جزایر قناری یکی از خوش آب و هوا ترین شهرهای جهان است

دما: 62.6 تا 75.2 درجه فارنهایت

جزایر قناری مجمع‌الجزایری اسپانیولی در کرانه‌ی غربی آفریقا هستند. جزایر قناری شامل هفت جزیره‌ی اصلی و چند جزیرک است. این جزایر در همه سال هوای خوشی دارند. تابستان‌های جزایر گرم است اما خیلی داغ، و زمستانها هم معتدل است. میانگین دما در جزایر قناری بین 62.6 تا 75.2 درجه فارنهایت است. از بین 7 جزیره‌ی اصلی، تنریف محبوبترین جزیره است. این مجمع‌الجزار همچنین به عنوان جزایر همیشه بهار هم شناخته می‌شوند زیرا در تمام طول سال هوای دلپذیری دارند. باد دلپذیری که به جزیره می‌وزد و امواج زیبای دریا تاثیر چشمگیری بر آب و هوای این اقلیم گذاشته اند. زیرا این دو نیروی طبیعی موجب تعدیل دمای هوا در جزایر می‌شوند.

2- شهر مالاگا، اسپانیا

مالاگا که در کشور فرانسه قرار دارد یکی از خوش آب و هوا ترین شهرهای جهان محسوب می شود

دما: 62.6 تا 66.2 درجه فارنهایت

مالاگا شهر دیگری از اسپانیاست که آب و هوای مدیترانه‌ای نیمه‌گرمسیری دارد. هر ساله این شهر حدود 300 روز خوشایند آفتابی دارد. شهر مالاگا از همه شهرهای اروپایی دیگر زمستانهای گرمتری دارد. زمستان این شهر معتدل است و دما بین 62.6 تا 66.2 درجه در نوسان است. حتی در تابستان، شهر مالاگا دارای 5 تا 6 ساعت آفتاب‌گیر  است. در فصل گرم تابستان، متوسط دمای شهر مالاگا حدود 77 درجه فارنهایت اندازه‌گیری شده است. آفتاب‌گیر بودن شهر در این فصل تقریبا 11 ساعت است. می‌توانید از فعالیت‌های ساحلی در سرتاسر پاییز زیبای مالاگا لذت ببرید.

1- شهر سن‌ دیگو، کالیفرنیای آمریکا

شهر سن دیگو به عنوان یکی از خوش آب و هوا ترین شهرهای جهان

دما: 71.6 تا 57.2 درجه فارنهایت

اگر سن دیگو جایی است که می‌خواهید برای تعطیلات بعدی‌تان انتخاب کنید پس نگران انتخاب فصل نباشید. زیرا سن‌دیگو به طور عجیب و استثنایی بهترین آب و هوای دنیا را در طول سال دارد. در طول تابستان داغش، سن‌دیگو دمای متوسط 71.6 درجه فارنهایت را دارد. زمستانش هم خوشایند است و دمای متوسطش به 57.2 درجه فارنهایت می‌رسد. سن دیگو بیش از 300 روز آفتابی دارد. همین هم باعث می‌شود که یکی از بهترین مقاصد گردشگری ساحلی در سراسر این قاره به حساب آید. در تابستان (از ژوئن تا آگوست) شهر پر از توریست و گردشگر می‌شود. دمای هوا هم به حداکثر (69.7 درجه فارنهایت) می‌رسد. 33 ساحل زیبا در این شهر وجود دارد. همه این سواحل ورزش‌های آبی و سایر خدمات تفریحی و فعالیت‌های ساحلی جذاب را به گردشگران ارائه می‌دهند.

جذابیت تفریحی تابستانی دیگری هم در سن‌دیگو یافت می‌شود که به کمیک‌ـ‌کن معروف است. این برنامه از رسم‌های جهانی و معروف این شهر است که شرکت‌کنندگان زیادی را جذب خود می‌کند و هر سال در ماه ژوئن برگزار می‌شود. سن‌دیگو حتی در بهار و پاییز هم آب‌وهوایی تابستانی و مطبوع دارد. می‌توانید از آب گرم دریا در سرتاسر این فصول لذت ببرید. شهر در بهار و پاییز گردشگرانی کمتر از فصل تابستان دارد. پس اگر می‌خواهید با شلوغی کمتری مواجه شوید این دو فصل گزینه‌های خوبی هستند. زمستان شهر در دسامبر شروع و با رسیدن ماه فوریه تمام می‌شود. با این‌حال، شهر دمای معتدلی با میانگین 60.8 درجه فارنهایت را در زمستان دارد. سن‌دیگو در این فصل انبوهی فعالیت تفریحی این‌ـ‌دور هم ارائه می‌دهد که همگی در فضای داخلی و زیر سقف برگزار می‌شوند.

نویسنده: نیما پارسه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *