خوراکی های مفید برای پوست
بامیلو بلاگ / سبک زندگی / خوراکی های مفید برای پوست

خوراکی های مفید برای پوست

داشتن پوست سالم آرزوی هر انسان است. اما موارد بسیاری مانند آلودگی هوا و نور خورشید وجود دارند که پوست شما را تحت تاثیر قرار می دهند. نداشتن رژیم سالم یکی دیگر از مواردی است که بر سلامت پوست شما تاثیر خواهد گذاشت. در ادامه فهرست 10 مورد از خوراکی های مفید برای پوست را با هم بررسی می کنیم. در ادامه مطلب در بامیلو بلاگ با ما همراه باشید.

10 مورد از خوراکی های مفید برای پوست

10- تخم آفتاب گردان

 10 مورد از خوراکی های مفید برای پوست

نور خورشید و همه ی آلودگی هایی که در بیرون وجود دارند به پوست شما آسیب می رسانند و باعث می شوند که پوست شما پیرتر به نظر برسد. یکی از ضروری ترین و مقوی ترین مواد معدنی که باعث می شود که پوست شما در برابر چنین وضعیتی محافظت شود ویتامین E است. مغز تخم آفتاب گردان سرشار از ویتامین E است. این ماده ی معدنی به جنگ با سلول هایی وارد می شود که به وسیله ی رادیکال های آزاد و نور خورشید آسیب دیده اند. به غیر از کارکرد محافظتی مغز تخم آفتابگردان در برابر رادیکال های آزاد و نور خورشید، این ماده غذایی مقوی دارای خواص ضد التهاب و ضد باکتری نیز می باشد و خوردن آن به شما کمک می کند تا پوستی سالم و زیبا داشته باشید. در فهرست ما از خوراکی های مفید برای پوست، تخم آفتاب گردان در رتبه ی دهم قرار دارد.

مطالعه پنج نکته کاربردی برای زیبایی پوست و جوان ماندن پوست صورت نیز برای شما خالی از لطف نیست.

پنج نکته برای زیبایی پوست و جوان ماندن پوست صورت

9- سیب زمینی شیرین

خوراکی های مفید برای پوست

سیب زمینی های شیرین سرشار از بتاکاروتن (کمبود این ماده در بدن احتمال سرطان را افزایش می دهد) هستند، بتاکاروتن رنگدانه ای طبیعی است که در گیاهان یافت می شود. وجود این ماده ی طبیعی در بدن باعث درخشندگی پوست شما می شود و این تنها یکی از فواید این ماده ی طبیعی است. این ماده پوست شما را در برابر اشعه ی بسیار مضر UV محافظت می کند. اشعه ی بسیار مضر UV باعث خشکی پوست و آسیب دیدن سلول های پوستی می شود. سیب زمینی شیرین حاوی مقادیر بسیاری بتاکاروتن است که خوردن این ماده مقوی باعث جوان ماندن و همچنین سلامت پوست شما می شود. در فهرست ما از ده غذای بسیار عالی که برای سلامت پوست شما ضروری هستند ، سیب زمینی شیرین در رتبه ی نهم قرار دارد.

8- ماهی ساردین

خوراکی های مفید برای پوست

ماهی ساردین مطمئناً یکی از بهترین مواد غذایی است که سلامت و درخشش پوست شما را در کوتاه مدت تضمین خواهد کرد. این ماهی کوچک سرشار از ماده ی معدنی بسیار مقوی به نام امگا 3 می باشد. مصرف این ماهی سلامت پوست و شفافیت رنگ پوست را برای شما به ارمغان می آورد. همچنین مواد بسیار مقوی که در این ماهی کوچک وجود دارد التهاب پوست شما را کاهش می دهد. در فهرست 10 مورد از خوراکی های مفید برای پوست ، ماهی ساردین در رتبه ی هشتم قرار دارد.

7- شکلات تلخ

خوراکی های مفید برای پوست

اضافه کردن شکلات تلخ به رژیم غذایی روزمره تان فواید بسیار زیادی برای شما خواهد داشت. بله، شکلات تلخ به بهبود سلامت شما کمک می کند. درخشندگی و سلامت پوست شما تنها یکی از فواید استفاده از شکلات تلخ است. اول از همه اینکه شکلات تلخ حاوی مقادیر بسیار زیادی از آنتی اکسیدان است. آنتی اکسیدان از پوست شما در برابر رادیکال های آزاد شده به وسیله ی سلول های آسیب دیده محافظت می کند. آنتی اکسیدان همچنین سلول های مرده ی پوست شما را از بین می برد و به شفاف شدن رنگ پوستتان کمک می کند. یکی دیگر از فواید استفاده ی منظم از شکلات تلخ این است که از پوست شما در برابر اشعه ی UV محافظت می کند. مواد مغذی در شکلات تلخ دیوار محافظی برای پوست شما تدارک می بیند و پوست شما را در برابر آفتاب سوختگی و اشعه ی UV محافظت می کند. در فهرست ما از ده غذای بسیار عالی که برای سلامت پوست شما ضروری هستند ، شکلات تلخ در رتبه ی هفتم قرار دارد.

6- گردو

خوراکی های مفید برای پوست

نور خورشید و رادیکال های آزاد دو موردی هستند که باعث می شوند سلول های پوست شما دچار آسیب شوند. این موارد باعث می شوند که پوست شما شکسته شود و پیرتر به نظر برسید. ویتامین E یکی از مواد مغذی بسیار ضروری است که از شما در برابر چنین شرایطی محافظت می کند. گردو همچون بادام و فندق سرشار از ویتامین E است. همچنین بادام قدرت بسیار زیادی برای بهبود وضعیت پوست شما دارد و پوست شما را در برابر التهابات پوستی و دیگر مسائل پوستی محافظت می کند. در فهرست ما از ده غذای بسیار عالی که برای سلامت پوست شما ضروری هستند ، گردو در رتبه ی ششم قرار دارد.

5- ماهی تن

خوراکی های مفید برای پوست

شکستگی پوست و پیری زودرس دو موردی است که اکثر ما با آن روبرو می شویم و علت اصلی آن رادیکال های آزاد می باشند. علاوه بر ویتامین E که از پوست شما در برابر رادیکال های آزاد محافظت می کند و برای سلامت پوست شما بسیار ضروری است، بدن شما به ماده ی دیگری به نام سلنیوم نیاز دارد تا بتواند از پوست شما در برابر رادیکال های آزاد محافظت کند. ماهی تن سرشار از سلنیوم است. مصرف مقدار کافی ماهی تن پوست شما را جوان نگه می دارد. همچنین امگا 3 موجود در ماهی تن که عبارت است از اسیدهای چرب، پوست شما را مرطوب نگه می دارد. در فهرست ما از ده خوراکی های مفید برای پوست ، ماهی تن در رتبه ی پنجم قرار دارد.

4- پرتقال

خوراکی های مفید برای پوست

اکثر شما مطمئناً می دانید که مصرف روزانه یک لیوان آب پرتقال نه تنها فواید بسیاری برای بدن شما دارد، بلکه پوست شما را شفاف نگه می دارد. اما فواید این میوه ی هیجان انگیز به همین جا ختم نمی شود. مواد مغذی و روغن موجود در پرتقال باعث می شود که پوست شما مرطوب باقی بماند. همانطور که می دانید پرتقال حاوی مقادیر بسیار زیادی ویتامین C است. این ویتامین باعث ساخته شدن کلاژن در پوست شما می شود، کلاژن یکی بخش های بنیادین پوست است. بنابراین قرار دادن پرتقال در رژیم غذایی روزانه ی شما باعث می شود که پوستتان شفاف و جوان به نظر برسد و مصرف روزانه آن همچنین باعث می شود که پوست دچار پیری زودرس نشود. در فهرست ما از ده غذای بسیار عالی که برای سلامت پوست شما ضروری هستند ، پرتقال در رتبه ی چهارم قرار دارد.

3- خانواده ی بری ها

خوراکی های مفید برای پوست

بری ها حاوی مقادیر بسیار زیادی از اسیدهای چرب هستند. مصرف این میوه ها باعث می شود که آب زیادی به پوست شما برسد و همین امر باعث می شود که پوست شما سلامت بماند. خانواده ی بری ها سرشار از ویتامین C نیز هستند و همچنین مقادیر بسیار زیادی آنتی اکسیدان نیز در این نوع میوه ها وجود دارد که برای سلامت بدن شما حیاتی هستند. ویتامین C و آنتی کسیدان همچون ویتامین E پوست را در برابر رادیکال های آزاد محافظت می کنند و از پیری زودرس پوست نیز جلوگیری می کنند. خانواده ی بری ها همچنین باعث تولید کلاژن در پوست شما می شوند، کلاژن، پروتئین بسیار مهمی است که در پوست انسان وجود دارد. در لیست ما از خوراکی های مفید برای پوست ، خانواده ی بری ها در رتبه ی سوم قرار دارند.

در این میان پیشنهاد می کنیم اگر به پوست خود اهمیت می دهید مطلب خواص انار و فواید آن برای زیبایی و سلامت پوست شما را نیز مطالعه کنید.

خواص انار و فواید آن برای زیبایی و سلامت پوست شما

2- آواکادو

خوراکی های مفید برای پوست

اگر می خواهید پوست سالمی داشته باشد یکی از کارهای مهمی که باید برای آن انجام دهید محافظت از پوست خود در برابر نور خورشید است. علاوه بر استفاده از ضد آفتاب که به عنوان ماده ی خارجی بر روی پوست خود می زنید بهتر است دیوار محافظی هم از داخل بدنتان برای محافظت از نور خورشید ایجاد کنید. چربی بسیار سالمی که در آواکادو وجود دارد می تواند به عنوان لایه ای محافظ از سلول های سالم پوست شما در برابر سلول های آسیب دیده به وسیله ی نور خورشید محافظت کند. چربی موجود در آواکادو همچنین پوست شما را مرطوب نگه می دارد. وجود ویتامین E و همچنین آنتی اکسیدان در آواکادو از پوست شما در برابر رادیکال های آزاد محافظت می کند. همچنین با توجه به اینکه آواکادو سرشار از آنتی اکسیدان می باشد، مصرف روزانه ی این میوه باعث می شود که پوست شکسته ی شما سلامتی اش را به دست آورد. اگر می خواهید پوست شما شاداب و جوان بماند حتماً آواکادو را در رژیم غذاییتان قرار دهید. در فهرست ما از ده غذای بسیار عالی که برای سلامت پوست شما ضروری هستند ، آواکادو در رتبه ی دوم قرار دارد.

1- پاپایا

خوراکی های مفید برای پوست

ماسک صورت پاپایا یکی از معروف ترین ماسک هایی است که در سرتاسر دنیا برای سلامت پوست به صورت می زنند. مصرف این میوه به صورت ماسک باعث می شود که لکه های قهوه ای بر روی پوستتان از بین برود و مصرف مداوم آن رنگ پوست شما را شفاف تر خواهد کرد. علاوه بر فوایدی که مصرف این میوه به صورت ماسک بر روی پوست شما دارد، خوردن آن نیز فواید بسیاری هم برای پوست و هم بر بدن شما خواهد داشت. این میوه حاوی مقادیر بسیار زیادی از آنتی اکسیدان است و مصرف روزانه آن جوانی پوست شما را تضمین می کند. مصرف این میوه، پوست شکسته و سلول های آسیب دیده ی پوست شما را درمان می کند. اگر می خواهید پوستی سالم و سلامت داشته باشید حتماً باید پوست خود را مرطوب نگه دارید. آب بسیار زیادی که در این میوه وجود دارد رطوبت پوست شما را حفظ می کند و باعث آبرسانی به پوست شما می شود. به همین خاطر این میوه یکی از بهترین میوه هایی است که می توانید در رژیم روزانه تان قرار دهید. در لیست ما از خوراکی های مفید برای پوست ، پاپایا در رتبه ی اول این لیست قرار دارد.

نویسنده: نیما پارسه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *